Saadet Partisi'nden Kürt açılımı

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin 'Türkiye Vizyonu' başlıklı seçim beyannamesini Ankara'da açıkladı. Karamollaoğlu vaatlerini, "Şeffaflık ve hesap verebilirlik olacak. Vatandaşın bilgisine ulaşamadığı hiçbir ihale, sözleşme olmayacak. Güçlü iç ve dış denetim mekanizmaları kurulacak. Kutuplaşmaya fırsat verilmeyecek. Yargı tarafsızlığı sağlanacak. Kuvvetler ayrılığı tesis edilecek" diye sıraladı.
"Her seçim önemlidir. Ancak bu seçim gerçekten önemlidir ve tarihi bir özelliğe sahiptir" diyen Karamollaoğlu, "24 Haziran uçurumdan önceki son çıkıştır. Biz, Saadet Partisi olarak, 'Yeter artık! Bu düzen böyle gitmez! Tamam, inşallah' diyoruz" ifadelerini kullandı.


​Saadet Partisi'nin OHAL'i kaldırmaya kararlı olduğunu söyleyen Karamollaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

'DEVLET ZULÜMLE AYAKTA DURAMAZ'

Kutuplaşmaya izin vermeyeceğiz. Her türlü kutupluşmayı ortadan kaldıracağız. Devlet zulümle ayakta duramaz. Devletin bekası da milletin bekası da adalet ile ayakta durur. Hukuk devletin bütün organları üzerinde egemen kılınacaktır.

HSK tarafsızlığını ve bağımsızlığını bütünüyle yitirmiştir. Saadet iktidarında herkes Ankara'da hakimler var diyebilecektir. Savcılar ve avukatların konumları denk hale getirilecektir. Böylece savunma hakkı güçlendirilecektir, avukatların delil toplaması önündeki engeller ortadan kaldırılacaktır.
Yargı yürütmenin etkisine girmiştir. Kuvvetler ayrılığı Saadet Partisi'nin vazgeçilmez ilkesidir. Sultanlarda olmayan bir yetkiyle bu ülkenin yönetilmesine kesinlikle müsaade etmemekte kararlıyız.

​'KÜRT SORUNUNU ÇÖZMEYE KARARLIYIZ, BÜTÜN İNSANLAR EŞİT DOĞAR'

Kürt sorununu çözmeye kararlıyız. Bütün insanlar eşit doğarlar. Adaletten eğitime, sağlıktan çevreye, kadınlardan kültüre her alanda topyekün reformla Kürt sorununu çözeceğiz.
İktidarın yaptığı sorumsuz harcamalar ve akılsız yatırımlar vatandaşa yansıtılmaktadır. Vergiler vatandaş için bir ödev olmaktan çıkmış zulüm haline dönmüştür.
Bugün tatbik edilen ekonomik politikasının adı rant politikasıdır. Rant ekonomisiyle ülke yönetiliyor. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla halkın sahip olduğu bütün imkanlar elinden alınmaktadır. Milli kuruluşlar yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmış ve hala da satılmaya devam etmektedir.
'İLK İŞİMİZ VERGİDE ADALETİ TESİS ETMEK'

Saadet Partisi: Toplum ekonomi konuşmasın diye mehter veriyorlar
Saadet iktidarında ilk işimiz vergi yükünü hafifletmek, vergide adaleti tesis etmek olacaktır. Saadet iktidarında çarpık ve adil olmayan vergi sisteminde köklü değişiklikler yapmakta kararlıyız. 
Asgari ücret yoksulluk sınırının mutlaka üzerinde olacak ve iş verene de yüklememek için asgari ücret vergiden muaf tutulacaktır. Ve sık sık tekrarladığımız gibi asgari ücrette hedef açlık sınırı değil, yoksulluk sınırı olacaktır. Biz bunu ani, altından kalkılmaz bir yük olarak elbette iş verene yansıtmayacağız. Yıllık ortalama yüzde 7-10 civarında yapacağımız artışlarla 10 — 15 sene içerisinde bu hedefleri mutlaka gerçekleştireceğiz.
Akaryakıttan alınan yüksek vergi oranlarının da azaltılması, düşürülmesi gerektiğine inanıyoruz.
'YÖK KALDIRILACAK, BU KONUDA KARARLIYIZ'

YÖK kaldırılacaktır. Bunu ne yazık ki bugüne kadar ifade etmeyen siyasi parti kalmadı ama her ne hikmetse iktidara geldiklerinde buradan hep imtina ettiler. Ama biz bu konuda kararlıyız.
Çalışan kadınlarımıza destek verilecek, doğum yapan anneler istedikleri takdirde gereği kadar belki 2-3 yıla kadar doğum izni alabileceklerdir.
Emeklilerimizin maaşlarına her yıl, refah payı adı altında o yılın büyüme oranı kadar zam yapılarak, ekonomik büyümeden kendilerine bir pay sağlanacaktır.
2-3 YILA KADAR DOĞUM İZNİ

Çalışan kadınlarımıza destek verilecek, doğum yapan anneler istedikleri takdirde gereği kadar belki 2-3 yıla kadar doğum izni alabileceklerdir.
'AVRUPA BİRLİĞİ İLE AYRICALIKLI ORTAKLIK'

AB'yle ilişkileri keselim noktasında değiliz hatta ayrıcalıklı ortaklık olabilir. Ticaret, yatırım yapabiliriz ama ille de birbirimize tabii olacağız diye bir şey yok. Yıllardır Türkiye'yi oyalayan AB'de Türkiye'ye karşı bir art niyet var.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Salih 3 yıl önce

Allah razi olsun #bilge baskan

Avatar
Serdar anil 3 yıl önce

Tebrikler SP