Metal Yorgunluğu tabanda değil tepede

Karamollaoğlu, yorgunluğun tabanda değil, tepede olduğunu ifade etti.

MİLLETİMİZ MİLLİ GÖRÜŞ ÇATISI ALTINDA TOPLANACAK

Sosyal demokratlar ve Kürt kardeşlerimiz bizi yeni yeni tanımaya başladılar. Bu yüzden hepsi bize gelecek, emin olun bundan. Biz her mağdurun arkasındayız. Haklarını savunuyoruz. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyadaki mağdurları savunuyoruz. Biz inanıyoruz ki millet uyanacak. Yanlışları görüp doğruya gelecek. Milli Görüş çatısı altında toplanacak.

 Torba yasalarla yapılan değişikliklerin çorbaya döndüğüne dikkat çeken Karamollaoğlu, “İktidar bir değişiklik yapıyor, sonra o değişikliği de 40 kere daha değiştiriyor. Bu iş bilmezliktir, başka bir şey değil” “dedi.

TEŞKİLATLARA ‘HAZIR OLUN’ ÇAĞRISI!

Ülkedeki ve bölgedeki gelişmelerden dolayı teşkilat mensuplarına ‘hazır olun’ çağrısı yapan Karamollaoğlu, “Bizler Şanlıurfa ve Mardin’e gittik geçtiğimiz günlerde. Orada çok canlı ve dinamik bir teşkilat gördük elhamdülillah. Bölgedeki kalemiz Şanlıurfa, seçimlere hazır. Şanlıurfa’dan sonra Mardin’e geçtik. Mardinlilerin bize yakın davranması ve bizi bağrına basması bizleri çok mutlu etti” diye konuştu.

SADECE SUÇLAMAK FAYDA VERİR Mİ?

Hükümetin ekonomi politikaları ile dış politikasını da eleştiren Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Kuzey Irak’ta meydana gelen hadiselerden dolayı müthiş bir tepki içindeyiz. Peki o oluşum nasıl meydana geldi? Gidiyoruz, Amerika’yı suçluyoruz. Onlarla olan dostluğumuz bozuldu mu? Yok. Bu oluşumları meydana getirenlerle biz bu kadar sıkı ilişki içindeyken, oradaki insanları sadece suçlamamız bir fayda verir mi? Vermez.”

Karamollaoğlu, AK Parti’nin yanlış politikalarından dolayı bugün oy verenlerin büyük bir kesiminin oyunu tekrar vermeyeceğini belirtti.

METAL YORGUNLUĞU İKTİDARIN POLİTİKASINDA, TEPESİNDE VAR

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Metal yorgunluğu tartışması bu yüzden çıktı. Ama asıl yorgunluk sizde, sizin politikalarınızda var. Eskiden ortak akıl vardı. Yağmur altında bile beraber yürüyorlardı. Şimdi ne ortak akıl kaldı ne de yağmur altında ıslanma. Herkesin elinde bir şemsiye var, bana zarar gelmesin diye” dedi.

Saadet Partisi, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nı Ankara’da gerçekleştirdi. Başkent Öğretmenevi’nde icra edilen toplantıya 81 ilin başkanlarının yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu iştirak etti. Heyecanın hâkim olduğu toplantıda Saadet Lideri Karamollaoğlu, partililere hitap etti. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, her alanda bir olağanüstü halin varlığından bahsetti. Torba yasalarla yapılan değişikliklerin çorbaya döndüğüne dikkat çeken Karamollaoğlu, “İktidar bir değişiklik yapıyor, sonra o değişikliği de 40 kere daha değiştiriyor. Bu iş bilmezliktir, başka bir şey değil” dedi.


 
ERKEN DEĞİL, BASKIN SEÇİM KAPIDA!

Ülkemizde erken seçim değil bir baskın seçimin kapıda olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Seçimlerin öne alınma ihtimali var. Ekim ayı sonuna kadar bir seçimin yapılma ihtimali olduğunu hep dikkate alıyoruz, hafızamızda tutuyoruz. ‘Erken bir seçim’ diye tarif etmiyorum, ‘baskın bir seçim’ olarak tarif ediyorum. Bölgemizde çok ciddi gelişmeler var. Ülke olarak çok ciddi problemlerle karşı karşıyayız. Çevremizde bazı güçlerin eliyle değişiklikler meydana geliyor. Biz de ülke olarak önünü ardını düşünmeden bazı adımlar atıyoruz. Bölgenin dizaynını yapan güçler de bizim hangi adımları atabileceğimizi dikkate alarak, buradaki gelişmeleri adım adım ilerletiyor. Onun için bizim temkinli ve tedbirli davranarak, tuzağa düşmemiz gerekiyor. En ufak bir hatamızda hem ülke olarak hem de bölge olarak zarar görürüz” dedi.

TEŞKİLATLARA ‘HAZIR OLUN’ ÇAĞRISI!

Ülkedeki ve bölgedeki gelişmelerden dolayı teşkilat mensuplarına ‘hazır olun’ çağrısı yapan Karamollaoğlu, “Bütün bunların sonucu olarak il ve ilçe teşkilat mensuplarımızın çalışmalarını hızlandırması gerektiği inancındayım. Bizler Şanlıurfa ve Mardin’e gittik geçtiğimiz günlerde. Orada çok canlı ve dinamik bir teşkilat gördük elhamdülillah. Bölgedeki kalemiz Şanlıurfa, seçimlere hazır. Şanlıurfa’dan sonra Mardin’e geçtik. Birçok ziyaret gerçekleştirdik. Mardinlilerin bize yakın davranması ve bizi bağrına basması bizleri çok mutlu etti. Onların bu yakınlığını önemsiyoruz” diye konuştu.

SADECE SUÇLAMAK FAYDA VERİR Mİ?

Hükümetin ekonomi politikaları ile dış politikasını da eleştiren Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Kuzey Irak’ta meydana gelen hadiselerden dolayı müthiş bir tepki içindeyiz. Milli davamız, herkes ayağa kalkıyor. Peki o oluşum nasıl meydana geldi? Gidiyoruz, Amerika’yı suçluyoruz. Onlarla olan dostluğumuz bozuldu mu? Yok. Amerika hâlâ bizim bir numaralı müttefikimiz. Bu oluşumları meydana getirenlerle biz bu kadar sıkı ilişki içindeyken, oradaki insanları sadece suçlamamız bir fayda verir mi? Vermez.”

METAL YORGUNLUĞU TABANDA DEĞİL, TEPEDE VAR

İktidar partisindeki “metal yorgunluğu” ifadelerini de hatırlatan Karamollaoğlu, “Kendi partinizin beka problemini artık toprağın ayağınızın altında kaydığını gördüğünüz için, ülkenin bekasıyla özdeşleştirip vatandaşa böyle sunmaya kalkarsanız en büyük kötülüğü yapmış olursunuz. Metal yorgunluğu... Metal yorgunluğu önemli bir şey. Metal yorgunluğu olan bir malzeme kullanılamaz. Metal yorgunluğu AK Parti’nin teşkilatlarında, tabanında değil, tepede var. Bununla ne kastediyorum? Bugüne kadar uygulanan politikalarda var. Bu politikalar değişmeden Türkiye rayına oturamaz” şeklinde konuştu.

BÖYLE ADAMLARI BM’DE ÇALIŞTIRMAK LAZIM!

Ülke olarak her alanda problemler yaşadığımıza vurgu yapan Karamollaoğlu şunları kaydetti: “Özellikle gençler, okuyan gençler işsiz. Diğer yandan çiftçilerimizin beli bükülmüş. Bizim tarımda sorunumuz varken biz gidip Sudan’dan, Ukrayna’dan toprak kiralıyoruz ki tarımda, hayvancılıkta sorunu çözelim. Böyle akıllı adamları götürüp BM’de çalıştırmak lazım. Esnafların hali perişan. Her gün kepenkler kapanıyor. Sanayinin, sanayicinin durumundan bahsetmiyoruz bile. Yeni yatırım diye beklerken altından Coca-Cola fabrikası çıktı. Yine söylüyoruz. Ekonomi düzelmeden, üretime yönelik politikalar yapılmadan işsizlik çözülmez.”

MİLLET UYANIYOR!

AK Parti’nin yanlış politikalarından dolayı bugün oy verenlerin büyük bir kesiminin oyunu tekrar vermeyeceğini belirten Karamollaoğlu, “Metal yorgunluğu tartışması bu yüzden çıktı. Ama asıl yorgunluk sizde, sizin politikalarınızda var. Eskiden ortak akıl vardı. Yağmur altında bile beraber yürüyorlardı. Şimdi ne ortak akıl kaldı ne de yağmur altında ıslanma. Herkesin elinde bir şemsiye var, bana zarar gelmesin diye. Bunu da bilin ki sosyal demokratlar ve Kürt kardeşlerimiz bizi yeni yeni tanımaya başladılar. Bu yüzden hepsi bize gelecek, emin olun bundan. Biz her mağdurun arkasındayız. Haklarını savunuyoruz. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyadaki mağdurları savunuyoruz. Biz inanıyoruz ki millet uyanacak. Yanlışları görüp doğruya gelecek. Milli Görüş çatısı altında toplanacak” dedi.

MİLLİ GAZETE

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.