Meral Akşener, Erdoğan'ı o sözlerle vurdu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da düzenlenen mitingde vatandaşlarla bir araya geldi.

Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını on binlerce vatandaş takip etmek için alana akın etti.

Akşener ve Kılıçdaroğlu ve Aydın Belediye Başkanı adayı Özlem Çerçioğlu miting alanına beraber giriş yapıp, vatandaşları ‘Martın sonu bahar dertlere derman var’ şarkısıyla birlikte selamladılar. Miting alanında Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in dev boyuttaki fotoğraflarının yan yana asılmış olması dikkatlerden kaçmadı. Meral Akşener, Yaşar Okuyan da dahil CHP’li birçok isimle tokalaştı.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları için yapılan saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile miting başladı.

aa-012.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye’de Kürdistan Bölgesi var mıdır, Meral Hanım cevap versin" açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Böyle bir şey yoktur. Beri gel efendi. Bizim İçişleri Bakanlığı yaptığımız zamanda Irak’ın kuzeyi derdik. Bu arkadaşın İçişleri Bakanının iki günde onayladığı Kürdistan Sosyalist Partisi var. Tarihi Fesli’den öğrenince böyle oluyor. Irak’ın Kuzeyindeki o bölgenin adı kadim Türkmeneli’dir, Türkmeneli. 2,5 milyon Türkmen yaşardı nereye gitti. Sen orada devlet kurulmasına olanak sağladın ve Barzani’yi tanıdın. Bir Cumhurbaşkanı vatandaşlara terörist dedi, yüzüne vurunca bozuldu. Bizler Cumhur İttifakı’na oy veren herkesi kardeşimiz görürüz. AKP’li de kardeşimizdir MHP’li de kardeşimizdir. Bana ‘bu kadın’ dedi ama ben o ana ‘bu adam’ demeyeceğim. Sayın Erdoğan’a kulak asmayın. O bir çukur kazıyor bizi o çukura düşürmek istiyor" şeklinde konuştu.

ak2-021.jpg

Ortak düzenlenen Aydın mitinginden satır başları şu şekilde:

ÇERÇİOĞLU: “İYİ PARTİ İLE ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜM"

İstiklal Marşı'nın ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çerçioğlu sahneye geldi. “Bu zamana kadar ve bundan sonra vereceğiniz destek için sizlere çok teşekkür ediyorum minnet duygularımı ifade ediyorum" diyen Çerçioğlu, "Belediye başkanlığı dönemimde 1 milyar 850 milyon liralık yatırım yaptım. Önümüzdeki süreçte bunun 2 katını yapmaya söz veriyorum. Çünkü şimdi İYİ Parti ile çok daha güçlüyüm" şeklinde konuştu.

AKŞENER: "CUMHURBAŞKANI ÇOK KIZMIŞ"

"Cumhurbaşkanının terörist dediği efeler diyarı aydınlılar nasılsınız, iyi misiniz? Cumhurbaşkanının terörist dediği domates üreticileri nasılsınız? Saray’a takılan EYT’liler nasılsınız, iyi misiniz? Rahmetli Menderes’in, o kibar, nazik, zarif insanın hemşehrileri nasılsınız, iyi misiniz? Dün Denizli’de böyle bir soru sordum Sayın Cumhurbaşkanı çok kızmış. Şimdi size Bay Kemal diyor ya, bana da ‘bu kadın’ demiş. Biz bir yerel seçime gidiyoruz, inşallah Özlem Başkanı ve bütün ilçelerdeki başkanlarımızı seçeceğiz. Ama Sayın Cumhurbaşkanı önceleri kendileri yaptılar iki parti bir ittifak. Biz bir ittifak yaptık biz olduk terörist çete, bize oy verenler terörist çete oldu. 11 milyon oy almış CHP'ye oy veren seçmen var. İYİ Parti’ye oy vermiş 1 milyon Saadet Partisi ve Demokrat Parti’ye oy vermiş 1 milyon kişi. Çoluğu ile çocuğu ile 30 milyondan fazla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına terörist dediği sözleri hatırlattığımız için bize çok kızmış."

"ERDOĞAN BİZİ ÇUKURA DÜŞÜRMEK İSTİYOR"

"Kimin dürüst kimin yalancı olduğunu bu aziz millet bilir elbet. ‘Türkiye’de Kürdistan Bölgesi var mıdır, Meral Hanım cevap versin’ dedi. Böyle bir şey yoktur. Beri gel efendi. Bizim İçişleri Bakanlığı yaptığımız zamanda Irak’ın kuzeyi derdik. Bu arkadaşın İçişleri Bakanının iki günde onayladığı Kürdistan Sosyalist Partisi var. Tarihi Fesli’den öğrenince böyle oluyor. Irak’ın Kuzeyindeki o bölgenin adı kadim Türkmeneli’dir, Türkmeneli. 2,5 milyon Türkmen yaşardı nereye gitti. Sen orada devlet kurulmasına olanak sağladın ve Barzani’yi tanıdın. Bir Cumhurbaşkanı vatandaşlara terörist dedi, yüzüne vurunca bozuldu."

ak3-009.jpg

"Bizler Cumhur İttifakı’na oy veren herkesi kardeşimiz görürüz. AKP’li de kardeşimizdir MHP’li de kardeşimizdir. Bana ‘bu kadın’ dedi ama ben o ana ‘bu adam’ demeyeceğim. Sayın Erdoğan’a kulak asmayın. O bir çukur kazıyor bizi o çukura düşürmek istiyor. Bu bir yerel seçim. Şehrinize kim hizmet veriyorsa ona oy vereceksiniz. Ama İstanbul gidiyor, Ankara gitmiş, Aydın gidiyor asabiyet ondan. Denizli’de de aynı böyle bir kalabalık vardı. Dün diyor ki televizyonda “Benim mitingimde 30 bin kişi vardı” Hadi oradan be 9 bin kişiyi zor topladın. Sayın Erdoğan’a bir sorum var: Beri bak efendi, Ülkücüler Fatiha bilmezdi. Ülkücüler Fatiha öğrendi mi? Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına almıştın, o ayağını kaldırdın mı?"

"HADİ SAT ŞU UÇAĞI"

"Dün TV’de, “Benim kim olduğumu iyi bilir” diyor. Seni kayırmacılığın duvarına vuran gençler, tencereyi zor kaynatan anneler, içine tükürdüğünüz eğitim sistemindeki öğrenciler, emekliler de seni en az benim kadar iyi biliyor. İyi biliyorum ya kendi söyledi."

"Çıkacak 00:30’da “Aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım” diyecek. İlk etapta Damat gidecek. Sonra kongre olacak. Sonrasında da dönüp gözlerinizin içine bakacak. Bize güç verin, muhalefete güç verin. Biz olmasaydık asgari ücret 2 bin 20 liraya çıkmazdı. Biz olmasaydık 3600’ü söylemezdi. Kulağını çekin ki 1 Nisan’dan itibaren seçmenin istediği olsun. Milletin adamıydı ya. Günlük 2 trilyon para harcıyorsun. Yazıklar olsun be yazıklar olsun. Damat 2,5 milyon istihdam yaratacakmış. Tank Palet Fabrikası’nı Katarlılara sattılar. Sayın Erdoğan 10-15 tane uçağın var. 1 tanesini biliyoruz 500 milyon dolar. Sen o uçağı sat. Biz üstünü tamamlayacağız. İlk üç aylık emekli maaşımı ben de bağışlayacağım. Hadi sat şu uçağı. Bu milletin dişinden tırnağından artırarak yaptığı fabrikaları sattı. Bugün bunu yeniden yapmaya çalışsanız 250-300 milyar dolar. Bak 2 Nisan’dan sonra kulak çekmezseniz facia olacak facia. Adam diyor beni iyi bilir diye ben demiyorum, iyi bildiğim için diyorum. Balyoz gibi zamların inmemesi için 31 Mart akşamı bu kulak çekilecek. Önce sandığa gidilecek ve ardından sandıkları koruyacaksınız ve o kulağı çekeceksiniz. Bugün Regaip Kandili. Cenab-ı Hak seneye de yetiştirsin. Allah bu ülkeyi zulümden korusun. Bu ülkenin insanlarını birbirine düşürmek isteyenlere fırsat verme Ya Rabbim. Fesli’nin Zübeyde Hanım’a dedikleri aklımda. O kulağı öyle bir çekin ki, siz morartabilirsiniz. 31 Mart'ın sonu bahar olacak inşallah."

KILIÇDAROĞLU: "SANDIKTA GEREKLİ DERSİ VERECEĞİZ"

"Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları siz de biliyorsunuz ben de biliyorum. Birlikte mücadele edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayarak hizmet etmek istiyoruz. İnsana hizmet edeceğiz birilerine değil. Hep birlikte mücadele edeceksek; sandığa gideceğiz, sandıkta gerekli dersi vereceğiz. Bu bizim kültürümüzde var. Yanlış yapan insana oylarımızla yanlışlarını hatırlatacağız."

Akşener'in ardından mikrofona gelen Kemal Kılıçdaroğlu, "Hakkı, hukuku ve adaleti birlikte gerçekleştireceğiz. Ülkemiz, geleceğimiz, bayrağımız ve vatanımız için birlikte mücadele edeceğiz. Burası Aydın Efeler diyarı. Aydın aynı zamanda Kuvay-ı Milliye’nin olduğu yer. Sizlerin dedeleri güzel bir Türkiye için mücadele ettiler biz de onların torunlarına daha güzel bir Türkiye bırakmak için mücadele edeceğiz" diyerek sözlerine başladı.

“NEDEN KÜRK VERGİSİNİ SIFIRLIYORLAR BİLİYOR MUSUNUZ?”

"Bay Kemal, deyip beni muhatap almak istiyor. Benim muhatap almam için namuslu adam olması lazım. Bay Kemal olmak kolay değil. Bay Kemal olmak zor bir iştir. Onu gülerek izliyorum. Her söylediğinde de bunlar benim aklıma geliyor. Bay Kemal dediği zaman kimsenin aşına işine el koymayan, malı götürmeyen bir adam aklına gelsin. Biliyorsunuz malı götürmeye çok meraklılar. AKP’li ve MHP’li kardeşlerim, “17 yıldır tek başına memleketi yönetiyorlar. İstedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar, istediklerini paşa, vali, rektör yaptılar. İstediği sarayı yaptı, yazlık sarayı var, uçan sarayı var, her şeyi var. Asıl soru şu: “17 yılın sonunda nasıl olur da bu güzel ülke soğan kuyruğuna mahkum edilir. 17 yıldır tek başına yönetiyorsun, milleti soğan kuyruğuna sokuyorsun. Sonra da adına ‘varlık kuyruğu’ diyorsun. Varlık kuyruğu olsa, fakiri fukarayı kovar o kuyruğa sen girersin. Seni ben çok iyi bilirim, yakınlarını çok iyi bilirim. 1 kuruş vergi ödememek için Man Adası’na gittiler. Siz kefen bezine vergi ödüyorsunuz, onlar hiçbir şeye vergi ödemiyorlar. Sen vergi veriyorsun onlar kürkten vergiyi kaldırıyorlar. Sandığa gidip bunun hesabını soracaksınız. Neden kürk vergisini sıfırlıyorlar biliyor musunuz? Saray sosyetesinin kürke ihtiyacı var. O kürkü alırken de vergisiz almak istiyorlar."

"TANK PALET FABRİKASINI NEDEN SATIYORLAR?"

Ülkücü kardeşlerime özel bir bağlamda seslenmek isterim. Milliyetçilik, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye istemektir. Ne yaptılar Papaz'ı? Trump’ın isteği üzerine serbest bıraktı. Bu mu milliyetçilik? Şimdi bana kalkmış milliyetçilik dersi vermeye çalışıyor. Kendi ordusunun silah fabrikalarını yabancı bir orduya satanlara milliyetçi denmez. Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası neden Katarlılara satılıyor. Ne karşılığında sattılar? Katar Emiri uçak verdi, Beyefendi de buradan fabrika verdi. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı başka bir ülkenin verdiği uçağa binmez."

"Şu köprüyü şu fiyata, şu yolu şu fiyata yaptım diye açıklamak gerekir. Belediye başkanımızdan bunu istiyorum. Herkesi kucaklamalıyız. Sadece bir mahalle fakirse o mahalleye ayrımcılık yapabilirsin dedim. Bizim belediye başkanlarımızın yönettiği yerlerde hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek. Binlerce insan çöplerden geçiniyor. 6 milyon kişi sokak ekonomisinden geçiniyor.17 yıldır ülkeyi yönetenler memleketi bu hale getirdiler. Arjantin’den büyükbaş hayvan, Romanya’dan saman getiriyorsunuz sonra da hayvancılık yaptım diyorsun. Biliyoruz ki hayvanların da çoğu hastalıklı ama söylemek de yetmiyor. Yerel seçimlerde vereceğiniz her ders Türkiye’de demokrasinin standardını yükseltecektir."

Kılıçdaroğlu konuşmasını vatandaşların kandilini kutlayarak bitirirken, Akşener ve Kılıçdaroğlu programın sonunda meydanı birlikte selamladı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.