Maltepe'de Ahmet Baykan fırtınası esiyor

MHP´den Cumhur İttifakı desteğiyle Maltepe´ye belediye başkanı adayı olan Ahmet Baykan, belediye teftiş kurulundaki başarıları ve ilçenin yerlisi olması avantajıyla her kesimin sevgisini kazanmış durumda. Baykan, Maltepe´ye “tarafsız ve temiz” bir soluk getireceği sözünü veriyor.
Cumhur İttifakı´nın Maltepe Belediye Başkan Adayı MHP´li Ahmet Baykan, ilçeyi karış karış gezerek sorunları masaya yatırıyor.
 
Muhtarlar, Kütahyalılar, yaşlılar, spor kulüpleri ve basın mensupları gibi çok farklı kesimlerle bir araya gelerek vatandaşlarla samimi bir diyalog kuran Baykan´a ilçede gösterilen sevgi ve teveccüh, Cumhur İttifakı´nın yerel seçimlerde bölgedeki en önemli başarısı olarak gösteriliyor.
Maltepe´de muhtarları ağırlayan Baykan, mahallelerdeki sorunları tek tek tespit etti. 18 Maltepeli mahalle muhtarının katıldığı kahvaltılı toplantıda konuşan Cumhur İttifakı ve MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, vatandaşlara “tarafsız” hizmet edeceği sözü verdi.
 
MALTEPE´NİN “EMİN” ELLER İHTİYACI
 
MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ile birlikte ilçedeki sorunları bizzat birinci elden dinleyen Baykan, muhtarların partili olarak değil, “emin ve güvenilir insan” olarak seçildiklerini vurguladı. 
 
Belediye başkanının da muhtarlar gibi emin ve güvenilir olması gerektiğinin altını çizen Baykan, Maltepe Belediyesi´nin yönetimine seçildiği takdirde, tıpkı muhtarlar gibi 24 saat kapısının herkese açık olacağı sözünü verdi. 
 
İlçenin yerlisi, 43 yıllık has çocuğu olmanın, aynı zamanda bölgenin hancısı olmak anlamına da geldiğini ifade eden Baykan, Maltepe´nin her yerinde şimdiye kadar az çok hizmetlerinin geçtiği yerler olduğunu, Maltepelilerin kendisini çok iyi tanıdığını belirterek, pek çok sosyal ve kültürel etkinlikte imzasının olduğunu söyledi.
 
BAYKAN: "BELEDİYENİN BORCU VARSA ÖDEYECEK"
 
Maltepe adaylığı öncesi Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu´ndaki görevinden istifa eden Baykan, yıllar önce belediyenin eski rakamla 8,5 trilyon, yeni rakamla 8,5 milyon liralık borcunun devredilmesinde kendisinin de imzası olduğunu belirtti. Baykan, aynı Maltepe Belediyesi´nin şu anda 500 milyonluk borç batağında bulunduğunu ifade etti. Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Baykan, Maltepe Belediyesi´ne, borcunu ödemeden iş yaptırtmadıklarını kaydetti. Belediyenin borcu olduğunda iş yapmadan önce borcunu ödemesi gerektiği görüşünde olduğunu dile getiren Baykan, teftişinde görev yaptığı dönemde Maltepe Belediyesi´nin topladığı otopark ücretlerinin dahi büyükşehire ödendiğini, ancak çoğu ilçe belediyesinin, otopark ücretlerini büyükşehire ödemekten kaçındığını da vurguladı.
 
2004-2014 arası Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü yapan, Yıldız Teknik Matematik Mühendisliği mezunu, Ankara Siyasal ve Gazi´de master yapmış, çeşitli bakanlıklarda yüksek görevler almış olan Ahmet Baykan, kamuda tarafsız bir anlayışla çalıştığının altını çizdi. Baykan, bu kamu tarafsızlığının, yerel yönetimlerde de uygulanması gerektiğini belirterek, Maltepelilere “tarafsızlık taahhüdü”nde bulundu. 
 
Maltepe´nin ulaşım ve nüfus artışına paralel olarak barınma sorunlarına da dikkat çeken Baykan, mahalle bazlı projelerle kentsel arsa üretimine öncelik vereceklerini ve Maltepeliler için daha çok fiziki mekan oluşturma gayreti içinde olacaklarını kaydetti. 
 
BAŞKAN KAMBUROĞLU: "MALTEPE´DE FETRET DEVRİ SONA ERECEK"
 
Basın mensuplarıyla da bir araya gelen Cumhur İttifakı adayı MHP´li Ahmet Baykan´nın yanında, bu buluşmada MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu´nun yanı sıra Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi de hazır bulundu. 
 
Baykan´ı “Maltepe´nin Ağabeyi” olarak tanıtan Ak Partili Erikçi, kendisinin “deneyimli belediyeci” olarak artık sahaya indiğini vurgulayarak Cumhur İttifakı´na her türlü desteği verdiklerini dile getirdi. Erikçi, Baykan´ın kazanması ile birlikte Maltepe´deki 10 yıllık fetret devrinin de artık sona ereceğini belirtti. 
 
Basın mensuplarıyla sohbetine Maltepe´nin betonlaştığı ve ilçenin sosyal dokusunun giderek bozulduğu mesajını vererek başlayan Baykan ise Maltepe´yi yeni bir vizyonla tanıştırma heyecanından bahsederek, ciddi çözümlerle hizmet yürüyüşüne devam ettiklerini aktardı. Ahmet Baykan, “Büyükşehir belediyesinin Maltepe´ye bunca hizmetine rağmen Maltepe´nin bir türlü ayağa kalmadığını” vurgulayarak, yerel yönetim sorunlarına işaret etti. Baykan, belediye muhasebesine yeni bir soluk getireceğini, gençlik merkezleri, ulaşım sorununu bitirecek trafik düzenlemeleri, kültür ve sanat yatırımları ile huzur ve asayiş dahil olmak üzere her alanda güçlü projelerle yönetime güçlü biçimde ilerlediklerini ifade etti. Baykan, Maltepe´nin deprem, trafik, gençlik ve spor, imar ve estetik gibi sorunlarını kökten çözecek “dönüşüm” projeleriyle geldiklerini de ekledi.  
 
BAYKAN´A MALTEPE´DEN TAM NOT
 
Baykan, Türkiye´nin hedef ülke olduğunu, bu haince kuşatılmışlık içerisinde milli unsurların yerli ve milli iradeyi paylaşmalarını gerektiğini söyleyerek, Cumhur İttifakı´nın kalıcı olduğunun altını çizdi.
 
Maltepeli yaşlıları da ihmal etmeyen Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Baykan, Maltepe Huzurevi´ndeki “Hayata fırça darbesi” isimli sanatsal etkinliğe MHP ilçe başkanı Mesut Kamburoğlu ilçe yönetimi ile birlikte katılım sağladı. Yaşlılara “Dünyaya erken gelenler” olarak hitap eden Baykan, hoş sohbet ile onların hayır dualarını aldı.
 
Maltepe´de yaşayan Kütahyalı ve Simavlılarla da buluşan Baykan, Maltepeli seçmenin “denetleyici” olmasından yana olduğunu vurgulayarak destek istedi. Kütahyalılardan da tam not alan Baykan, ardından ilçenin spor camiası temsilcileriyle buluştu.
 
Baykan´ı ağırlayan Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Behram Kaçar, Maltepe´nin spor alanındaki sorunlarını Cumhur İttifakı adayıyla paylaşma fırsatı buldu. Beşçeşmeler Esnaflar Derneği Başkanı Nevzat Eren´in de katıldığı buluşmada Baykan, Maltepe´ye daha çok gençlik merkezi ve spor tesisi yapma sözü verdi. 
 
SPOR FELSEFESİYLE HİZMET
 
Toplantıda konuşan Behram Kaçar´ın gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırılmasında sporun önemine değinmesi ve spor kulüpleri olarak ellerini taşın altına koyma gayretiyle vatandaşa ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirme gayretini vurgulaması üzerine MHP´li Baykan, yerel yönetime geldiklerinde bu talepleri aynen uygulamak üzere zaten programa aldıklarını belirtti. Kaçar´ın taleplerinin “vazgeçilmez” olduğunu kaydeden Baykan, belediye yönetiminde herhangi bir ayırımcılık yapmadan spora yönelik bütün problemleri çözerek belediyeye öncelikle çok sayıda spor kompleksi kazandırma sözü verdi. Kendisinin de 10 yıl Küçükyalı Yelken Spor Başkanlığı yaptığını hatırlatan Baykan, spor camiasıyla kurduğu güzel ilişkilerden sonra spor kulübü sayısının arttığını ifade etti. 
 
ADAY BAYKAN: "MALTEPE´Yİ YÖNETMEYE TALİBİZ"
 
Maltepe´de özellikle Gülsuyu ve İdealtepe spor kulüplerine yönelik yardımlarını da hatırlatan Baykan, ilçeye kazandırılan bazı spor sahalarındaki katkısını da dile getirdi. Ahmet Baykan, spor camiasına bu konudaki sözlerini tekrar hatırlatarak, “Karşınızda hepinizin dertlerini çözmeye talip 43 yıllık bir Maltepeli var. Maltepe´ye hizmet aşkıyla, kimseyi kategorize etmeksizin tüm dostlarımızla Maltepe´yi yönetmeye talibiz. Bütün samimiyetimle desteğinizi bekliyorum. Hayatımızın hiçbir döneminde kimseye siyasi kimliğiyle yaklaşmadık, bundan sonra da yaklaşmayacağız” dedi. 
 
Spor kulüpleriyle yapılan toplantıya katılan MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu da, Cumhur İttifakı Maltepe başkan adayı Baykan´ın, sporun içinden geldiğini, bazı spor kulüpleri temsilcilerinin de Cumhur İttifakı´ndan meclis üyeliği adaylığının söz konusu olduğunu hatırlattı. Kamburoğlu, gençlerin zararlı yapılardan, ancak spor camiası aracılığıyla kurtulabileceğini vurguladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.