Hükümet kendi gibi düşünmeyenleri hain olarak görüyor

Temel Karamollaoğlu, Milli Gazete-Tv5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, El Arabiya'dan Daniel Abdulfettah, Sputnik'ten Yurdagül Şimşek ve VOA News’ten Yıldız Yazıcıoğlu'nun  sorularını yanıtladı. 

Karamollaoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Yüksek seçim kurulunun hazırlıklı olması gerekiyor. YSK verdiği temanata inanıyoruz ancak 100 bin imza toplanması için gerekli ortamın oluşturulması gerekiyor. YSK bu konuda önelmler almalı..

- 100 bin imza toplanması konusunda büyük destek var. Bizim gibi düşünceler de bize destek veriyor... Üstesinde geleceğimize inanıyoruz 100 bin imza toplayacağız fazlasını bile.. 

- Kararlı bir kitle görüyorum ki bu zorlukların üstesinde gelebileceğini inanıyorum... 

- Çok geniş kitlerden imza konusunda büyük destek geliyor başka partililerden... 

- YSK ani kararla seçime gidiyor ve zorlanıyor... 

- Hükümet kendi gibi düşünmeyenleri hain olarak görüyor. Onların gözünde vatandaşların yarısını hain.. 

- Erken seçimi geçtik baskın seçim yapılıyor.. Hazırlık yapılmadan seçime gidiliyor... Burada mahcup olacak olan iktidardır. Bu zorlamaların hesabını iktidar verecektir. Bugün siyaseti o kadar zorluyor ki... 

- Partimizin bana olan güveni beni iyi netice olacağımıza olan inancımı artırıyor. Bu coşku beni partimizin daha çok özverili çalışacağını gösteriliyor. İnsanın hislerini artırıyor..

- Seçimi düzenleyen kararı çıkarırsınız sonra seçim kanunu çıkarırsınız. Bu hükümet adaelet kararını yok sayıyor. 6 ayda çıkması gereken uyum yasaları 9 ayda çıkmış bu hukukun olmadığını da gösteriyor. Vatandaşlarımızın bu hukuksuzlukları görmeleri gerekiyor. Vatandaşlarımızın empati yapmalı. Karşı tarafın yerine kendini koyup düşünmeli. 

- İmza vermenın fişleme olmayacak. Böyle vatandaşlar var ki seçimlerde çalışma için istifa ettiler yoksa çalışmazdık diyorlar... Böyle bir korkumuz yok.

-  İttifak açıklamasını 1-2 gün içinde mutabakat sağlandığı zaman yapacağız... Parti liderleriyle toplu açıklayacağız... 


 
- Biz içinizde belli taban seçim barajı nedeniyle AK Parti'ye verdi şimdi bu endişe kaldı bu taban Saadet Partisine oyunu verecek. Önceden seçim barajı endişesi nedeniyle Ak Partiye verenler Saadet Partisine dönüş yapacak. 

- Baskın seçimle herkesin iki elini bir pabuça koydular. Hükümet korkuyor ve kesinlikle korktukları başlarına gelecek. 

- Erbakan'ın kemiklerini sızlatıyorsunuz diyenlerin utanmaları gerek.  Siz ülkeni sorunlarını çözemiyorsunuz. Adalet mekanizmasını yok ediyordunuz. Eiğitimi bu zaman içinde beceremediler. Böyle bir hükümet kalkmış Erbakan'ın kemiklerini sızlatıyorsunuz diyorlar. Erbakan'ın sözüyle 'Haydi ordan' diyesi geliyor. 

- Parti iç çalışmalarımız da hem de kongre çalışmalarımızda, kadınları ve gençleri çağırılıp konuşuruz. Kadın kolları bizim bir numaralı konularımızdır. Biz bu kitleri beraber çalışma noktasına geitrmek zorundayız. Kadınlar konusunda feministler kanaatimize göre kadınlara değer vermekle feministlik çok farklı konu. Çok ciddi kadın adaylarımız olacak. 

-  Troller var bunları ayrı görüyorum. Bu troler bir yerden besleniyor. Bunların bir konudan besleniyorllar. AK Parti'den başka herkese küfür ediyorlar.

-  İktisatçı anlayışı değiştirererk ekonomi düzelir. Bunlar satarız düzeltiriz mantığında. İhracaata hep rekor kırıyoruz bir de ithalatı söyle.. Bu sıkınıtları gösteriyor. Şeker Fabrikalarını bu mantıkla satarak azıcık sıknıtılarımız çözeriz diye düşündüler.

- Biz iktidara geldiğimizde neler yapacağımızı diğer programlarda da anlatacağım.

- Hazine yardımlarında yeterli alamıyoruz. Vatandaşlardan bu ekonomi konuda destek vereceklerini söylüyorlar. Bizim inandığımız kavramlar var. Bereket kavramı. Bizim için her kuruşumuz Allah rıza için veren insanlarımız var. Bizim bilriz ki onların biri milyonlarına değer... Bu anlayış meselesi. Devlerin zaruri ihtiyaçları karsılaması gerekiyor. Bizim arkadaslarımız fedakarlık tarif etmek imkansız .Bize destek verenler ekonomik anlamda olacaktır. Vatandaşımızdan bu ekonomik desteği isteyeceğiz imkanlarımız kısıtlı...


 
- TRT bu bu zamana kadar hiçbir zaman adil davranmadı. bu zamanda ise hiç adil olmadı. 

- Yaşanan Kürt sorunu ilk Erbakan Hoca 1990 yılında gündeme geitrdi. Bizim Kürt sorunu da en kadar samimi olduğumuzu önyargısız olan Kürt vatandaşımız biliyor. kürt meselesiyle ilgili bir en düşündüğümüzü raporlar açıklayacağız. Niyetiniz de düşüncelerimi zde iktidara geldiğimizde bildikleri kanaatindeyim. Daha önce yayınlamaız gereken raporu kısa zaman açıklayacağız.

- Sarayı ne yapacağız. Bu konuda birşey düşünmedik... 

- Biz şiddete kökten karşıyız. Fikir hürriyetinin önündeki tüm engellerin kalkması gerek kanaatindeyiz. Herkes düşüncelerini ifade edebilmeli.

- Biz dış politikada oyuna gelmeyiz. Batı'da diyaloga diğer partilerden daha iyi sağladık. Bizim medeniyet anlayışımız Batı'dakinden farklı. Bizim medeniyetimizi yapılan dayatmalara kaşıyız. Biz Avrupa'nın bir parçası olmak istemiyoruz onlarda açıkça diyorlar. Nasıl bir birlikte olsun  imtiyazlı birliktelik olabilir. Birlikte diğer konularda politikalar üretebiliriz. Kimse bize biz sizden üstünüz demesi o zaman anlaşma sağlayamayız.Çifte standata karşıyız. Biz kimse kavga haline gelmeliyim. Batı'nın yanlışlarını düzenlemeli. kimse dikta etmemeli bunları yapacaksınız diye... 

- Bize göreve geldiğimizde neler yapacağımızı vatadaşlara anlatıyoruz. Herşeye rağmen, sahiplenici bir üslup ve ilkelerimizi ortaya koyacağız, bizim bir misyomuzu var. Bunları gerçekleştirmek için çalışacağız. Neler yapacağımızı Türkiye'ye anlatacağız. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.