Barzani’yi meclise onlar davet etti.

Alkışladınız.

Şivan Perver’i getirdiler.

Dinlediniz.

Açılım ve bölünme sürecini önerdiler, planladılar, yönettiler.

Savundunuz.

Çaldılar, çırptılar, böldüler, ahlaksızca milli değerlerimize saldırdılar.

Köşenizde pustunuz.

 

Koca-koca milletvekilleri oldunuz da Tayyip Erdoğan’dan randevu alabilmek için bile Diyarbakır’lı Mücahit’in önünde el pençe divan durdunuz.

 

Adam muhasebecisini MİT müsteşarı yaptı. Gıkınız çıkmadı.

 

Bırakın Kürtçü grup kadar dirayetli olmayı, Akp içerisinde jöleli Yiğit, Hdp’li Sevilay kadar bile olamadınız. 

 

Kolunda 700 bin liralık saatle meydanda poz veren Muş’lu Zafer’iKuran-ı Kerim suresiyle dalga geçen Bingöl’lü Egemen’i, para sayma makinesi ile yakalanan, Rıza’nın önüne yatan Mardin’li Muammer’i alkışlamaktan başka ne yaptınız?

 

Sokaktaki Akp’li hadi bilmiyordu diyelim. 

Siz bile-bile bu rezaletleri nasıl sineye çektiniz?

 

Üslup olarak pek doğru olmasa da AKPKK diyenlere niye kızıyordunuz?

 

Yakın siyasi geçmişi okumaktan damı acizdiniz?

 

Bu adamlar aynı oyunu SHP’dde tezgâhlamadı mı?

 

Bugün Pkk’nın meclisteki siyasi temsilcileri daha dün SHPmilletvekili değil miydi

 

SHP’yi de, bugün Akp’yi kullandıkları gibi kullanmadılar mı?

 

Alın işte.

 

Kurucu genel başkan yardımcınız, bakanınız Fırat şu anda Hdp milletvekili.

 

Bugün karşısında ön iliklediğiniz kudretli Kürtçüler yarın Hdp’ye geçse garipser misiniz? 

 

Garipsemezsiniz değil mi?

 

Bugün Hdp’yi mecliste bu kadar kudretli kılan sizlersiniz.Sizin suskunluğunuz. Korkaklığınız. 

 

Bugün yaşananlardan Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutuyorsunuz, ateş püskürüyorsunuz da sizin bu olanlarda hiç kabahatiniz yok mu?

 

Evet…

 

Mücahit’i sivrilten, makam aracına alan Tayyip Erdoğan’dı. Kürtçü gruba bunca tavizi veren de o.

 

Kabul.

 

İyi de bugün girdiği odalarda bile etrafına yaydığı kokudan dramatik hali belli bir insana dahi hakikati söyleyemiyorsanız neyin vekilisiniz?

 

Gençliğinde İran devrimine destek vermek için kaçak yollardan İran’a giden ve yargılanan Beşir Atalay, açılım sürecinde ekranlarda şakırken niye sesiniz çıkmadı?

 

İranlı bir şaklaban ile Türkiye Cumhuriyetinin koca bakanlarını bir araya getirenler makamlarında rahat-rahat otururken niye karşı çıkmadınız?

 

Yıllardır haykırıyoruz

 

Bu tavizler terör örgütünü güçlendirmekten başka bir işe yaramaz. Vazgeçin. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmak bir yana ülkenin geleceğini tehlikeye atıyorsunuz.

 

Dedik, dedik, dedik. Dinlediniz mi?

 

Kürtçü grubun kurgusunda sürüklendiğiniz uçuruma doğru ilerlerken bize caka satmaktan, okuduğunuz üç-beş kitapta etkilendiğiniz yarım-yamalak sosyalist öğretileri milli ve manevi değerlere boca ederek entel görünmeye çalışmaktan başka bir halt yediniz mi?

 

Tayyip Erdoğan’a bu akılları veren onlardı da sizin aklınız neredeydi efendiler.

 

Tayyip Erdoğan Rize’liymiş?

 

Artık kabul edeceksiniz.

Sayın cumhurbaşkanı da sütten çıkmış ak kaşık değil.

Evlatlarının, yakın çevresinin edindiği mal varlığı, gemiler, katlar, vakıflar İslam ahlakına da, siyasete de yakışmıyor.Türküm demekte yaşadığı çekince bugün Kürt faşizminin patlamasına sebep oldu.

 

Tayyip Erdoğan bugün sarayda bir başına.

 

Kürtçüler hala Akp’yi yönetiyor, algı operasyonlarını onlar yürütüyor.

 

Hala Mehmet Metiner gibi belediyede, kucağında yakalananlardan ötürü karga tulumba kapı önüne koyulupHADEP’te genel başkan yardımcılığı yapan, sonra tekrar geri dönen vekilleriniz

‘ İktidarda kalsaydık Apo’yu çıkartacaktık. ‘ diyor da,

Kimsin sen? Bu ne cüret. Demekten imtina ediyorsunuz.

 

Bari gelinen noktada Tayyip Erdoğan’ın arkasından saydıracağınıza, Tayyip Erdoğan’ın vesayetinden çıkmaya çalışan Ahmet Davutoğlu’nun yanında saf tutarak menfaatlerinizi korumaya çalışacağınıza memleketi düşünün.Cesur olun.

 

Bırakın bu particilik oyunlarını.

Ahmet Davutoğlu’nun yanında yer alsanız ne olur, almasanız ne olur? Tayyip Erdoğan’ı satsanız ne olur satmasanız ne olur?

Abullah Gül ağzıyla konuşsanız ne olur, konuşmasanız ne olur?

Bülent Arınç’ın eteğine yapışsanız ne olur, yapışmasanız ne olur?

Bir kez de gerçeklerin, hakikatin yanında yer alın.

 

Yedi düvele karşı bir Türk milleti var eden Atatürk’ü eleştirmekten geri durmayan sizler, baş tacı ettiğiniz Kürtçü grupların tezgâhıyla ve üç-beş oy uğruna nur topu gibi bir Kürt kimliği yarattınız.

 

Cumhuriyet tarihi boyunca sağ partilere oy veren mütedeyyin Kürt seçmenini Hdp’ye oy verir hale getirdiniz.

 

Marksist-leninist bir örgüt teorisi üzerine inşa edilen bir partieğer doğuda da batıda da Kürt kimlikli Müslümanların oyunu alıyorsa bu vebal sizlerindir.

 

Bugün.

 

Akp içerisinde her dönem 100’ün üzerinde vekil ve en az 4 bakan kontenjanına sahip bu Kürtçü grup hala bin bir tezgâh planlıyor.

 

Sanki Hdp, Akp’deki Kürtçü oyları değil de, milliyetçi oyları almış gibi bir algı yaratmaya çalışıyor. Sanki Hdp’nin bu yükselişine Akp içerisindeki milliyetçi insanlar sebep olmuş gibi tezgâhın gelecekle ilgili dilimleri kurgulanıyor.

 

Akp döneminde elde ettikleri kirli sermaye ve medya bağlantılarıyla bu propagandayı topluma pompalayarak nihai hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar

 

Ve sizler hala salakça üç-beş oy uğruna Mhp’yi karalayarak Kürtçü grubunuzun ekmeğine yağ sürmeye devam ediyorsunuz. Hakikati gizliyorsunuz. Hadi en azından susuyorsunuz.

 

Bugün sadece Tayyip Erdoğan’ın arkasından ateş püskürerek, Mehmet Metiner, jöleli Yiğit ve ne idüğü belirsiz yazar-çizer taifesine meydanı bırakarak bu ülkeye faydanız dokunmaz.

 

Kürtçü ekiplerin ayağını kaydırdığı değerli isimlerin Mhp’de siyaset yapabilmesi için telefon açarak ricacı olmanız sorumluluğunuzu ortadan kaldırmaz.

 

Adam gibi çıkıp gerçekleri haykırın.

 

Yok.

 

Hala mütedeyyin seçmeni kandırarak Mhp’nin üzerine salalım, Kürtçü grupların ekmeğine yağ sürelim diyorsanız yada Kürtçü ekibin hazırladığı senaryoda dekor olarak bir köşede duralım diyorsanız. O da sizin tercihiniz tabii.

 

Ama bu tercihleriniz ve korkaklığınız neticesinde gelinen durum ortada.

 

Kürtçü yoldaşlarınız Hdp’ye giderken üzerlerinden gömleklerini de çıkartmıyorlar.

 

Biriktirdikleri ne varsa beraberinde götürüyorlar

 

Ve sayenizde oluşturulan kirli birikim bu toprakların geleceğine yönelik ciddi bir tehdit olarak tekrar karşımıza, karşınıza çıkıyor.

 

Bunu da unutmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.