İslam dünyası, Batı medeniyeti karşısındaki asırlık ezikliğini, daha çok çalışarak, dünyanın fiziki kanunlarına uyarak telafi etme yerine, Allah’ın sanki sadece Müslümanların Rabbi olduğuna inanarak, diğer dinleri de Cehenneme mahkum ederek teselli bulmaya çalışmıştır. Değişen ve gelişen hayat şartları, konforun toplumlara bir ihtiyaç gibi yayılması, hayatını dine uyduramayan Müslümanı, dinsiz de olmamak için, dini dünyaya uydurmaya bilerek ve iradi olarak tercih ettirmiştir.
Kur’an, Allah’ın razı olmadığı, tamamen nefsin ürünü olan bu davranış bozukluğu örneğini İsrailoğulları için vermektedir. Daha Mekke döneminde nazil olan ayetlerle, henüz yeni Müslüman olanları bu feci akıbetten dolayı uyarmaktadır.
Müslümanlar, üç asırdan beri İsraioğlullarının lanetli millet olduğunu, bu ayetlerin muhatabının kendileri olamayacağına inanarak Yahudileşme sürecine girmiştir.
Bütün ilahi dinler, peygamberler hayattayken veya vefat ettikten sonra iki tehlikeye maruz kalmıştır. Peygamberler hayattayken maruz kalınan tehlikeler, genelde inkar edilme, alaya alınma, sürgün edilme, ölümle tehdit edilme, yıldırma, işkence veya hayatına kastedilmedir. Dinlerin maruz kaldığı ikinci tehlike ise,dinin özüne ilişme, vahyi anlam dışına çıkarma, hayatın dışında tutma ve tahrif etmedir.
Peygamberlerin şahsına yönelik saldırı dışarıdan gelirken, dinin özüne yapılan saldırı ise içerden gelir. Birincisi açık ve net, ikincisi ise gizli ve sinsi olan tehlikedir. En büyük zararı dinin özüne yapılan saldırı verir. Mekke ve Medine’de nazil olan 700’den fazla ayetler, İsrailoğullarının nasıl Yahudileştiğinden bahseder. Efendimiz (sav) de, ümmetini bekleyen en büyük tehlikenin Yahudileşme süreci olacağını bildirmiştir. Allah’ın İsrailoğulları’nı hedefe koyduğunu yorumlamak, öncelikle Alemlerin Rabbi’ne de iftira etmektir. Yahudiliğin din ile değil, nefsle ilgisi olduğu gerçeğini unutmamak lazım. Yahudileşme, ırk olarak değil, davranış ve ahlak olarak ele alınmalı. Yahudileşmek sadece Yahudilere ait bir davranış değildir. Müslüman da, Hristiyan da, Budist de Yahudileşebilir. Ama Müslümanın Yahudileşmesi, İslam’a Yahudilerden daha fazla zarar verir. Yahudileşme özellikleri şöyle sıralanabilir. Menfaati söz konusu olunca, ayet ve hadisleri nefsine göre yorumlamak.Kendini kurtuluşta, başkalarını sapıklıkta görmek. Dünyada başarı elde etmek için her yolu kendine mübah görmek. “Ben tok olduktan sonra, başkası aç olmuş bana ne” ve “ Gemisini kurtaran kaptan” gibi sözler.Mala mülke karşı aşırı hırs. Rahatlıkla yalan söylemek. Aldatmayı maharet saymak. Sözünde durmamak. Toplumları bölerek diri kalmak.
Yahudiler Medine’de Evs ve hazreci savaştırarak güçlü kalıyordu. Kendi düşüncesi dışındaki bütün fikirleri batıl ve düşman saymak. İnancı dışında hiçbir inanca hayat hakkı tanımamak. Kendi gibi düşünenler batıl da olsa hak görmek. Sadece kendini hak ve doğru görmek. Dinde olmayan şeyleri, avam halka dinin emri gibi telkin etmek. Mabetlerin menfaat merkezleri haline gelmesi (Almanya’da camiler dahi taksim edilmiştir)…
Üzülerek saydığımız bu gayri ahlaki davranışlar İslam toplumlarında yayılırken, batı toplumlarında ise tersi yaşanmaktadır. Batı insanı, Müslüman toplumlar kadar dünyaya karşı hırslı değil. Kur’an okuyana hitap eder. Ayetler, ıslah için nazil olmuştur, başkasına kurşun sıkmamız için değil. Müslüman kendini artık Allah’ın yerine koymayı bırakıp, kul olduğunun farkına varmalıdır. Yahudiler bütün dünyaya hakim olup, Allah’a verdikleri sözü yerine getireceklerine inanırlar. Bu hastalık Müslüman’a da bulaşmıştır. Siyasi İslam’ın, Müslümanların önüne koyduğu İslam da maalesef budur. Siyasal İslam’ın büyük devlet olma hevesi, İslam’ın kalplerde hakim olması değil, Emeviler gibi devletin büyük olmasıdır. Aynı hedef Yahudilerde de varsa, Allah neden Müslüman’ı muzaffer kılsın ki? Allah’ın muradı, İslam’ın tebliğ edilmesi, kalplerde hakim olmasıdır.
“Ya Ali, senin vasıtanla bir insanın Müslüman olması, dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır.” Hadis-i Şerif’i düstur olmalı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 5 yıl önce

yahudileşen müslümanlık yanlış bir cümle ve başlık,,,,,yahudileşen müslümanlar desek daha doğru olur,,,,,müslümanlık yahudileşmez,,,müslüman olduğunu iddia edenler yahudileşmiştir.

Misafir Avatar
Vatandaş 2 5 yıl önce @vatandaş

katılıyorum vatandaş. ama yazı güzel..

Beğenmedim! (0)