Siyaset Felsefesinde iki farklı akım vardır. Birincisi Siyasetin temeli ahlaktır diyen Platon’cu anlayış, ikincisi Siyasetin temeli güçtür diyen Machiavelli’ci anlayış.

Mhp; süreçte birinci seçeneği tercih ederek; siyasi etik ve ahlak ilkesi gereğince Türk milletinin varlık meselesini kendine koalisyonun temel şartı olarak ilan etti.

Metod Teoriyi , Teori Stratejiyi, Strateji Taktikleri tayin eder; Taktikler ise Sonuca giden yol demektir. 

Metodu; Köşeli siyaset metoduyla ilkesel olarak taviz vermemekti.

Teorisi; Çözüm sürecini inşa edenler bir araya gelecek ve iş sarpasaracak ardından muhalefet görevi üstlenen Mhp büyük bir teveccühle iktidar olacaktı.

Stratejisi; Milliyetçilik üzerinden taviz verilmeden,yolsuzluklarla mücadele, çözüm sürecinin iptali ve anayasa temel strateji olacaktı.

Taktik; Koalisyon için 4 şart sunmaktı ki bu şartların kabulü Akp’nin siyasi iflası demekti bu da Mhp’yi otomatik muhalefet pozisyonunda ‘Olası koalisyon’ zararlarını halka anlatan parti pozisyonuna sokacaktı.

Akp Metodu; Uzlaşmadan yana olan tarafmış gibi idare metodu güdecekti.

Teorisi; Erken Seçim kesin hedefti, bunun için ‘Kontrollü Kaos’ üretecek ardından istikrarın bozulmasıyla ‘Huzurun kaynağı benim’ mesajıyla  tek başına iktidara gelecekti. 

Stratejisi; Masadan kalkmayan taraf görüntüsü verilecek ancak el altından erken seçim stratejisi güdülecekti.

Taktik; Önce partilerle görüşülmüş gibi yapılacak ardından kısa bir seçim hükümeti teklif edilecek onun kabul görmeyeceği bilindiğinden ‘HAYIRCI’ parti olarak muhalefeti göstererek ‘KAOSTAN HUZURA’ taktiği benimsenecekti.   

Sonuç olarak Kontrollü kaos hedefine ulaştı . Kumar  oynanıp masadan zaferle kalkıldı ülkücülerse puan kaybetti, güç kaybetti.

Yani siyaseti ahlak için yapan, ideolojik tutarlılığını ve ilkelerini gizli bir ajanda olmaksızın gözler önüne seren ülkücüler kaybedecek, siyaseti güç için yapan siyasal İslamcılar iktidara gelecek yani kazanacaktı.

Avrupa ve küresel güçler sömürge pazarına girebilmek ve Ortadoğu’yu yeniden şekillendirebilmek için ‘Ulus devlet’ yapısını çözmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. 
Modern milliyetçilikleri ,Milletleri yiyecek yeni virüs ‘Mikromilliyetçilik – Etnikçilik’ olacak anlaşılan. 

Bu amaçla Türkiye’de anayasanın ilk dört maddesi düzenlenerek; Türk milleti, Türk vatandaşlığı kavramları anayasadan çıkacak, etnik kimliklerin resmiyette temsil bulabileceği bir ‘mozaik cehennem’ inşa edilecek.

Bu yüzden Mhp’nin yani ülkücülerin süreçten tasfiye olması dönüşümün kansız ve pürüzsüz olmasını sağlayacak. 

İşte Postmodernite bir yönüyle budur kardeşlerim, ulus devletin yerini onlarca etnik- yerel kültüre bırakması. 

Yani büyük lokmaların küçük hale dönüşmesi ve en önemlisi Ortadoğu’nun en çetin ayağı Türkler’in kozmopolitleştirilmesi yani vatansızlaştırılması.

Ne diyordu sosyalist şair Tevfik Fikret kozmopolitlik için  ‘Vatanım ruyı zemin, milletim nevi beşerdir’.

İslamcılık da, sosyalist ve liberallerde, dahi Kürtçülerde ‘Ulus Devlet’i defedip, bu kozmopolitliğin gereğini yerine getirmek için uğraşacağı dört koca sene bizleri bekliyor.

Küreselleşmenin temel argümanları ortada ‘Sermaye ,vakıflar ve medya’…

Ya Gençleşip, reformlar yapıp, sivil küresel düzenin argümanlarını kullanarak; 

‘Milli sermaye, Milli vakıflar, Milli medya’ inşa edilerek küresel düzeni kendi argümanlarıyla vuracağız ya da buyurun biz yokuz diyeceğiz.
Umutsuzluğa kapılmayın;

Bu Genç nesil hareketin enerji yasası gereğince var olan potansiyelini işe-eyleme dönüştürecek ;  çetin ve amansız bir mücadele için bekliyor. 

Şartlar değişecek milliyetçilik taşralı halinden şehirli ,vizyoner ve dinamik hale geçecek. O gün güneş bizim için doğacak, bekleyin mücadele için bekleyin…

Bizi geriledik sanmayın biz sadece gerildik. Çünkü Bozkurdun gerilmeden  sıçraması mümkün değil…

Ne diyor şair , büyük usta Dilaver Cebeci ;

‘’Bana, -sen yoksun, sen öldün- diyorlar.
Bu kör acuna inat yedi iklimdeyim,
İşte ellerini tutuyorum yaşanmamış bir çağın,
Ben güneşi kıskandıran gerçeğim’’

Bu ülkede iktidara geleceğiz, vallahi de geleceğiz billahi de geleceğiz. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa kuran 3 yıl önce

Tebrikler çok güzel bir yazı.Herkesin mücadele azmini bırakmamasının gerekliliğini belirtmişiniz. izninizle bazı bölümleri paylaşacağım

Avatar
hasan 3 yıl önce

güzel bir tahlil yapmışsınız fakat bu yönetimle bu iş yürümez.

Avatar
Hasan Baskan 3 yıl önce

Iyi hosta bu taktikleri AKP basariyla uygularken MHP nin basindakiler Lunaparkta oyunmu oynuyorlardi. Becereksiz Bahceli ve yönetimi cekip gitmeden ne bozkurtun sicramasi mümkün degildir. Basarisizligin faturasini keselim AKP ye bitsin gitsin öylemi