Türk dünyası kıyafetleri defilesi büyüledi

Modacı Cemil İpekçi ve Türk dünyasının önde gelen temsilcilerinin tasarımlarının yer aldığı “Kadın ve Moda” defilesi büyük beğeni topladı.

Et­kin­lik kap­sa­mın­da Türk dün­ya­sın­dan ge­len mo­da­cı­la­rın ta­sa­rım­la­rı­nın ser­gi­len­di­ği “Ka­dın ve Mo­da­” ad­lı de­fi­le­si su­nul­du.De­fi­le­ye ün­lü mo­da­cı Ce­mil İpe­k’­in ya­nı sı­ra man­ken Şe­nay Akay da ka­tıl­dı Bir otel­de ger­çek­leş­ti­ri­len et­kin­lik­te, Türk dün­ya­sın­dan ka­tı­lan mo­da­cı­la­rın ya­nı sı­ra Tür­ki­ye­’den de Ce­mil İpek­çi, Fat­ma Koç ve Emi­ne Ko­ca­’nın ta­sa­rım­la­rı be­ğe­niy­le iz­len­di.

De­fi­le­ye man­ken Şe­nay Aka­y’­ın ya­nı sı­ra Tür­ki­ye gü­zel­le­ri Açel­ya Sam­ye­li Da­noğ­lu, Rü­vey­da Ök­süz, Ça­gıl Öz­ge Öz­kul, Ber­rin Kek­lik­ler de katıldı. Defilede Ka­za­kis­tan, Kır­gı­zis­tan, Öz­be­kis­tan, Azer­bay­can, Mo­ğo­lis­tan, Kı­rım, Ma­ke­don­ya, Al­tay, Ta­ta­ris­tan, Sa­ha Ya­kut, Ha­kas, Tu­va, Baş­kur­dis­tan, Ça­vu­şis­tan, Kal­muk, Ka­bar­din Bal­kar, Uy­gu­r’­dan ka­tı­lan mo­da­cı­la­rın ta­sa­rım­la­rı­ sunuldu.

Es­ki­şe­hir Va­li­si Gün­gör Azim Tu­na, yap­tı­ğı ko­nuş­ma­da, gü­zel bir de­fi­le iz­le­dik­le­ri­ni be­lir­te­rek, bu or­ga­ni­zas­yo­na Es­ki­şe­hi­r’­de ev sa­hip­li­ği yap­ma­nın “Gu­rur ve­ri­ci bir ha­di­se­” ol­du­ğu­nu söy­le­di.

Et­kin­li­ğe ka­tı­lan ta­sa­rım­cı­la­ra te­şek­kür eden Tu­na, “Türk Dün­ya­sın­da Ka­dın ve Mo­da Et­kin­lik­le­ri­” kap­sa­mın­da yap­tık­la­rı ça­lış­ma­la­rı an­la­ta­rak, bu et­kin­lik­le­rin de­vam ede­ce­ği­ni söz­le­ri­ne ek­le­di. Tu­na, tüm ka­tı­lım­cı­la­ra pla­ket tak­dim et­ti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.