THY'den Chelsea'ye dev sponsorluk ücreti

Dün­ya­nın en zen­gin işa­dam­la­rın­dan Ro­man Ab­ra­mo­vic'in sa­hi­bi ol­du­ğu İn­gi­liz de­vi­ne yıl­da yak­la­şık 86 mil­yon TL (25 mil­yon po­und) öde­ne­cek. Da­ily Ma­il ga­ze­te­si­ne gö­re spon­sor­luk an­laş­ma­sı yıl­ba­şın­da im­za­la­na­cak. Bu bü­yük ra­kam şaş­kın­lı­ğa da ne­den ol­du.

BİZİM KULÜPLER BORÇ BATAĞINDA

İn­gi­liz de­vi Chel­se­a'­nin, 2005'ten bu ya­na Sam­sung ile yü­rüt­tü­ğü ve yıl­da 18 mil­yon po­und ka­zan­dı­ğı spon­sor­luk an­laş­ma­sı­nı de­vam et­tir­me­ye­ce­ği­ni açık­la­ma­sı­nın ar­dın­dan THY ile an­laş­ma­sı yan­kı uyan­dır­dı. THY da­ha ön­ce Manc­hes­ter Uni­ted, Bar­ce­lo­na, Bor­ru­si­a Dort­mund gi­bi ku­lüp­le­rin spon­so­ru ol­muş­tu. THY'nin ve­re­ce­ği bu pa­ra­nın kar­şı­lı­ğı­nın alı­nıp alın­ma­ya­ca­ğı ise me­rak edi­li­yor. Türk takımlarıborç batağına saplanmışken, böyle yüksekmeblağların yabancı kulüplere yöneltilmesi eleştiri konusu oluyor.

THY'NİN SPONSORLUKLARI

Ki­me ne ka­dar öde­di ?

Manchester United: 2010'da 3.5 yıl için yapılan anlaşmanın toplam bedeli 9 milyon Euro Borrisia Dortmud: 2013'te 3 yıllık anlaşma yapıldı. Toplam bedel 10 milyon Euro Barcelona: 2009'da 3 yıllık sözleşme yapıldı. THY kulübe yılda 3 milyon ödedi. Euro Basketboll: 2010'da başladı yılda 3 milyoneuro ödüyor. Not: THY'nin ünlü kulüpler ve organizasyonlara bugüne dek ödediği paraChelsea'ye yılda ödeyeceğiyle bir yıllık parayla birlikte yaklaşık 196 milyon lirayı buluyor.

HAN­Gi HA­VA­YO­LU HAN­Gi KU­LÜ­BE YIL­DA NE KA­DAR ÖDÜ­YOR?

Bar­ce­lo­na: Qa­tar Air­ways (30 mil­yon Eu­ro)

Re­al Mad­rid: Fly Emi­ra­tes (29 mil­yon Eu­ro)

FC Ar­se­nal: Fly Emi­ra­tes (25 mil­yon Eu­ro)

Pa­ris SG: Fly Emi­ra­tes (25 mil­yon Eu­ro)

Manc­hes­ter City: Eti­had Air­ways (23 mil­yon Eu­ro)

AC Mi­lan: Fly Emi­ra­tes (15 mil­yon Eu­ro)

THY - Chel­se­a an­laş­ma­sıyla İn­gi­liz de­vi­ne eu­ro ba­zın­da yak­la­şık 31 mil­yon öde­ne­cek.

Bugün

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.