Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi belli oldu

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle yer alamadığı turnuvaya, lig ikincisi Galatasaray direkt grup aşamasından Şampiyonlar Ligi'ne başlayacak. Beşiktaş ise normalde UEFA Avrupa Ligi'ne gitmesi gerekirken, Fenerbahçe'nin gidememesi nedeniyle ligi 3. sırada bitirdiği için Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı verilmişti.

Şampiyonlar Ligi'nde 3. ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Devler Ligi, 3. Ön Eleme Turu eşleşmeleri şöyle oluştu:

Valletta (Malta) / Karabağ (Azerbaycan) - Salzburg (Avusturya)

Cliftonville (Kuzey İrlanda) / Debrecen (Macaristan) - Bate Borisov (Belarus) / Skenderbeu (Arnavutluk)

Slovan Bratislava (Slovakya) / The New Saints (Galler) - Sheriff (Moldova) / Sutjeska (Karadağ)

Aalborg (Danimarka) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan) / Zalgiris (Litvanya)

Legia Varşova (Polonya) / Saint Patrick's Athletic (İrlanda Cumhuriyeti) - Reykjavik (İzlanda) / Celtic (İskoçya)

Dinamo Tiflis (Gürcistan) / Aktobe (Kazakistan) - Stromsgodset (Norveç) / Steaua Bükreş (Romanya)

Zrinjski Mostar (Bosna Hersek) / Maribor (Slovenya) - Santa Coloma (Andorra) / Maccabi Tel Aviv (İsrail)

Rabotnicki (Makedonya) / HJK Helsinki (Finlandiya) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) / Levadia (Estonya) - Malmö (İsveç) / Ventspils (Letonya)

Ludogorets (Bulgaristan) / Dudelange (Lüksemburg) - Partizan (Sırbistan) / Torshavn (Faroe Adaları)

AEL Limassol (Kıbrıs Rum Kesimi) - Zenit (Rusya)

Dnipro (Ukrayna) - Kopenhag (Danimarka)

Feyenoord (Hollanda) - Beşiktaş (Türkiye)

Grasshoppers (İsviçre) - Lille (Fransa)

Standard Liege (Belçika) - Panathinaikos (Yunanistan)

Karabük ve Bursa'nın da rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen ceza sonrası mücadele etme şansı bulan Bursaspor ile Kardemir Karabükspor'un 3. Ön Eleme Turu'ndaki rakipleri belli oldu.

İsviçre'nin Nyon şehrinde bulunan UEFA'nın genel merkezinde çekilen kura sonunda tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele edecek Kardemir Karabükspor'un karşılaşacağı takım, 2. Ön Eleme Turu'nda mücadele eden Rosenborg (Norveç) - Sligo Rovers (İrlanda) eşleşmesinin galibi oldu.

2. ön eleme turunda Gürcistan'ın Chikhura Sachkhere takımıyla eşleşen ve dün akşam oynanan ilk maçtan 0-0'lık sonuçla ayrılan Bursaspor ise turu geçmesi halinde Neftçi (Azerbaycan) - Koper () eşleşmesinde turu geçen takım olacak.

Avrupa'nın kulüp bazındaki ikinci büyük kupasının 3. ön eleme turu karşılaşmaları, 31 Temmuz ve 7 Ağustos'ta yapılacak.

UEFA AVRUPA LİGİ 3. ÖN ELEME EŞLEŞMELERİ

Kardemir Karabükspor - Rosenborg / Sligo Rovers

Hull City - Trencín / FK Vojvodina

Atromitos - Sarajevo / FK Haugesund

Kairat Almaty / Esbjerg - Ruch Chorzow / FC Vaduz

Neftçi Bakü / Koper - Bursaspor - Chikhura Sachkhere

Torino - IF Brommapojkarna / Crusaders

Luzern / Saint Johnstone - Zestafoni / Spartak Trnava

Chornomorets Odesa - RNK Split / Hapoel Beer Sheva

Mainz - RoPS Rovaniemi / Asteras Tripolis

Litex Lovech / Diosgyori - Sillamae Kalev / FC Krasnodar

Mlada Boleslav / Siroki Brijeg - Lyon

Trencín / Vojvodina - Hull City

Buducnost Podgorica / Omonia - Metalurg Skopje / Zeljeznicar

PSV Eindhoven - Botev Plovdiv / St Pölten

Motherwell / Stjarnan - Nomme Kalju / KKS Lech Poznan

KF Laçi / FC Zorya Luhansk - Molde FK / Gorica

Real Sociedad - Aberdeen / Groningen

Astana / Hapoel Tel-Aviv - Linfield / AIK Solna

Zulte Waregem / Zawisza Bydgoszcz - Derry City / FC Shakhtyor Soligorsk

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.