Aziz Yıldırım\'dan zehir gibi açıklamalar

Fenerbahçe Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası ile ilgili olarak Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 1907 Tribünü'nde bir basın toplantısı düzenledi..  
 
Toplantıya, basın mensupları yoğun ilgi gösterirken Yıldırım gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 
Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları: 
 
* Medya mensubu arkadaşlarım, değerli Fenerbahçeliler hepiniz hoşgeldiniz. Konuşma, UEFA ve Türkiye ligi hakkında olacaktır. Bugün basında ve Twitter'da yanlış anlamda ifadeler kullanılıyor. Talat bey kısa bir bilgi verecek... 
 
* Talat Yılmaz: Aziz Türk Millileti, rastlantı denilmesi zor olaylar peşpeşe geliyor. Asliye 5. Hukuk Mahkemesi'nin kararıyla karşı karşıya kaldık. Bu karar kasıt peşinde olanlar tarafındna yanlış yorumlanıyor ve Fenerbahçe markası ile yöneticilerine düşmanca tavıra dönüşmüştür. Mahkeme kararı Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler hakkında sadece durdurma kararıdır. Malesefki sanki kulüp bugün saat 12'de polisler tarafından baskıya uğramış gibi gösterilmiştir. Dava kararını tebliğde bulunmak için icra müdürü ve 4 tane sivil polis arkadaşımız kulübü gelmiştir. Başkanın yapacağı basın toplantısıyla ilgili bir müdahele değildir. 
 
FENERBAHÇE'Yİ TESLİM ETMEYECEĞİZ 

*Aziz Yıldırım: Ben Fenerbahçe için çok şey yaptım. Çok hata da yapmışımdır. Fenerbahçe'yi hiç bir zaman siyasete buluaştırmadım. Hiç bir zaman parti mitinglerimde şov yapmadım. Şahsi menfaat sağlamadım. Kendi taraftarımı hiç dolandırmadım. Fenerbahçe Türkiye Cumhuriyeti ve Kuvay-i Milliye'dir. Hapis yattım, yine yatabilirim ancak teslim olmayacağım. Fenerbahçe'yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğiz. Büyük Türkiye'nin gerçeği Fenerbahçe'dir. Benim göreceğim zarar belli, yargıtay bir karar verecek. Fenerbahçe'ye vurulacak olan karalamalar bizi üzer. Şahıslarla ilgili hiçbir sonumuz yok. 2011'deki dava ve dava sürecinde yaşadıklarımıza dikkatle bakarsak dinleme kararlarının ardından bir kanun taslağı hazırlandı. Biz bu şekilde yargılandık. Diğer kişiler 'kaos olacak' sözleriyle sürece dahil edilmediler.  
 
HAKİME VE SAVCIYA RÜŞVET VERMEYE ALIŞTIĞI İÇİN... 
 
Dün 5. Asliye'de alınan karar ve kulübe yapılmak istenenler, 11 tane daha dava açmışlar. Hırsızlık yapılıyor tüm kamuoyu seyrediyor. Recep Özcan kimdir? Bunu anlatalım... Kendisini kulüpten ihraç ettik. Kendisi Ali Şen dönemünde görev almış, müsteşarlık yapmış bir zat. Haluk Ulusoy döneminde Disiplin Kurulu'nda görev almış. Kendisi ile ilgili bir hakime rüşvet suçlaması var. 2006-2007-2008 yıllarında suç işlemek sebebiyle örgüt kurmak, görevi kötüye kullanmak suçlamasıyla gözaltına alınmış. 20/03/2008 tarihinde tutuklanmış. Sonra da 5 ay sonra tahliye edilmiş. Davaları şu an devam ediyor. Bu suç örgütünde oğlu da var o da ceza almış. Bizi suçlayan insanın biraz temiz olması lazım. Biz Fenerbahçe için yargılanıyoruz. Bir kişi daha var. Sakaryaspor'da da gitmiş çalışmış, orada da uygunsuz işler yapıyor. Şahin Uluğ diye bir isim var. Fenerbahçe Kongre Üyesi de değil. Petrol ofisinde bazı şeyler yaplmış. Hakime ve savcıya rüşvet vermeye alıştığı için bu tip bir karar aldırdılar bizim için demek ki.  
 
BİR HAKİM AYARLARSANIZ HER ŞEYİ YAPABİLİRSİNİZ
 
Lube Ayar ile Adnan Sezgin arasında yaplan bir görüşmede Adnan Sezgin az ceza alınması için 2007'de girişimlerde bulunmuş. Bu arkadaşlar bizim hakkımızda şikayet ediyorlar. Bugün iki tane polis geliyor. Zaten mahkeme tebligat yapmış. Türkiye'deki yargı sisteminin ne kadar ekseninin kaydığını görüyoruz. Aziz Yıldırım ancak Genel Kurul kararı ile gider. Fenerbahçeliyiz diyorlar hakaret ediyorlar. Kongre üyelerine güvenmeyip mahkeme kararı ile yapıyorlar. Biz hakim bulup ayarlarsanız herşeyi yapabilirsiniz. Yazık günah, Fenerbahçe'de bir kabus yok ki. Genel Kurulları kaldıralım herkes mahkemeye gitsin. Bunlarda bilsinlerki ölene kadar mücadele edeceğim. Bunlara para verenler ortaya çıksın. Fenerbahçe ile oynuyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. 
 
3 TEMMUZ UEFA'DA DA DEVAM EDİYOR 
 
UEFA'da gittik savunma yaptık. İlk ben konuştum. Şunu söyledim; 'Biz Batı'da demokrasi olduğuna inanıyorduk ve savunmaya yapmaya geldik, biz burada müfettiş raporunda demokrasi göremiyoruz. Biz bu konudan rahatsızız, bizi özel mahkemelerin verdiği kararla yargılıyorsunuz' dedik. Disiplin Kurulu'nun verdiği kararda en önemli şey kulüplerle kişilerin ayrılmasıdır. Sayın Başbakan da bunu söyledi. Ben hapisten buna karşı çıktım. Şahısların ve kulüplerin ayrılmayacağını söyleyen bizdik. Bunu UEFA'da söylüyordu. Şimdi tam tersini yapuyor. Kulübe esas cezası UEFA veriyor. 3 Temmuz olayı UEFA'da da devam ediyor. Sizin suçsuz olduğunuza inanmak istemiyorlar. Ben para vermişim, tape vermişim diye gösterin 'suçlamaları kabul edeceğiz' dedik. Haberleri yok dosyayı okumamışlar. Şimdi biz yukarıda insanlara sorduruyorsunuz 'Neden biz hapisteyken Yargıtay kararı sonuçlanmadan bu kararı aldınız?' diye 'Bizim üzerimizde baskı var' bunu söyleyen İnfantino, Platini. Bu baskıyı kısa zaman içerisinde kimin yaptığını söyleyeceklerini belirttiler. Bazı kulüpler ve uzantılarının bunu yaptığını biliyoruz. TFF gittiğinde evrak göndermek istedik. TFF göndermedi. Aldıkları kararın arkadasın dursun TFF yeter. 
 
BU İNSANLARDA VİCDAN YOK MU? 
 
Bu 3 Temmuz olayı Etik Kurulu'nda hem dökümanları alıp suçladılar. Hepimiz suçlandık. Bütün konuları hapishanede anlattık. Emenike olayı hani nerede bu çanta? Trabzon'un teşvik gönderdiğine dair iddia var. Mahkeme bunu sormuyor. Etik ve Disiplin Kurulu ile konuştuğumuzda savunma yaptık. Disiplin Kurulu sportif ceza vermesi gerekirken başka ceza verdi. Oylama yapıyorlar. 6-1 Şekip bey lehine çıkıyor. Sonra konuşuyorlar, Şekip bey aleyhine çıkıyor. Bu insanlarda vicdan yok mu? 
 
TFF bu kararı alırken 'seviyorum, sevmiyorum' diye mi alıyor? Fenerbahçe suç işlemişse Fenerbahçe'yi küme düşürürsünüz. Bu şike davası değil, bu bir operasyondur. Bu bir Türkiye gerçeğidir. Bu maçı ne oldu? 5-3 skoru biliyordunuz. Neden yazmıyorsunuz. Türk sporu yargılanıyor. Bütün baskıları Türk sporu içinde olan insanlar yapıyor. Ama Tahkim Kurulu ve Disiplin Kurulu'nde çok iyi bir savunma yapıldı. Biz orada suçsuz olduğumuzu ifade ettik. Bizi yalan söylediğimizi iddis ederek cezalandırıyorlar. Tahkim'de de çok iyi savunma yapacağız. Bir uçak gideceğiz, elimizden geleni yapacağız. Beş maç ile suçlanıyoruz. Gençlerbirliği, Karabük, Sivasspor, İBB ve Ankaragücü maçından suçluyorlar. Hepsi de çok basit savunulacak maçlardır. Ben Yargıtay'ın kararını bekliyorum. Ne konuştuysam onların kaydını istedim.  
 
ERZİK, DEMİRÖREN KONUŞMUYOR! KİM KONUŞACAK? 
 
UEFA'da dava var Şenes Erzik konuşmuyor. Yıldırım Demirören konuşmuyor. Kim konuşacak? 'Ben bu kararları aldım arkasındayım' diyecek kimse yok mu? İnfantino'nun 'Fenerbahçe 1 sene gitmezse başka bir uygulama yapmayacağız' yazısı var. TFF ile kendi aralarında nasıl bir anlaşma yaptılar? TFF'nin çıkıp 'söz verdin' demesi gerekmez mi? Vatan Gazetesi'ndeki yazı tam bir sabote. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı öyle bir şey söyler mi? TFF, Başbakanın gazetesinde yayınlanıyor. Çıkıp konuşsunlar. Bu dava Beşiktaş ve Fenerbahçe davası değil. Türk futbolunun davası. Steau Bükreş parayı veriyor. Alan 'aldım' veren 'verdim' diyor ceza verilmiyor. Egemen Bağış'ın söylediği sözler çok düşündürüdür. Bizi üzmüştür. Bu operasyon kelimesinin ne kadar doğru olduğunu gördük.  
 
ETİK KURULU'NU OTELDE TEHDİT ETTİLER 
 
Etik Kurulu toplantı yapıyor. 'Aziz Yıldırım'a ceza veremezsiniz' diye Etik Kurulu'nu biri  otelde tehdit ediyor. Kim bu araştırılsın. Yargılama yapılmadan olaylar bu hale geldi. Zaman içerisinde çözülecektir. Bir başkanı UEFA kararlarını başlamadan bilmesi gibi yeni bir olay daha duymuş olduk. Herkes bilgi sahibi olabiliyor demekki orada ancak biz bilgi sahibi olamıyoruz. Demek onların bilgi alabilecek bir teşkilatları var. Ben rüşvet aldığına dair hakimin bir ifade kullanmadım. Daha önce rüşvet vermeye çalışmışlar. Bunu anlatmaya çalıştım. 
 
Fenerbahçe'nin haklı olduğu bu davadan haklı bir şekilde çıkmasıdır. Fikret bey ile siyasi boyutunu konuşmadık. Gerekirse yine de alırız burada medyanın rolü çok büyük. Bütün gazete küpürleri herşey var. Devamlı size siyah enfermasyon yaptılar. Siz de bunları yaptınız. Biz direkt olarak suçlu olduk, bunu siz yaptınız. Benim resmimi bastınız! Benim gibi resmi olanlar hiç yok mu? Lokantada yemek yerken. Siz patronlarınızın resmini bastınız mı, bir biz mi kamuoyuna mal olduk. 
 
DEMİRÖREN'E TEŞEKKÜR ETMEM GEREKİYOR MU? 
 
Demirören'e teşekkür etmem gerekiyor mu? Sen olsan eder misin? UEFA, şikede diğer muhattapların savunmasını almadı. Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısında vatandaş bu liberoyu alacak diyor. Onu konuşturup tapede, madam şike ve teşviği araştırması lazım. 'Fenerbahçe bu adamı alacak' sözünü nasıl söylüyorsun. Sorusunu sorması lazım ama çağırmıyor. Eskişehir'e prim verdi deniliyor. Bu oyuncular çağırılmıyor. Ankaragücü'nde de aynı. UEFA'nın çağırması da biraz abes olur. İleriye dönük plan olarak devam ediyoruz. Türkiye'de bir yargı var ve yargıtayda dava devam ediyor. 
 
Alınacak karar yeniden yapılandıracak ya da devam ettirecek. Bugün UEFA, CAS'ta vereceği her karar buraya bağlı kalacak. Yargıtay'ın kararı yol haritasını belirleyecek, gündeme taşıyacağız. Ceza 2 yıl +1'i yaparsan 5 yıl içerisinde verecekler. Biz 1 sene çektik. Tahkim'den ümitliyiz. UEFA'nın kendini en zora sokan davasıdır. UEFA çatırdayacak, göreceksinz. Gazete yalan yazıyor. O yalana inanıp haber yapıyorsunuz. Yalan haber yaptığınız zaman orada önümüze geliyor. 
 
6222'NİN ÇIKMASI TESADÜF DEĞİLDİR 
 
Yargıtay kararı bittiğinde olumlu-olumsuz olsa dahi konuşacağız. Bu davanın içinde 63 kişi var. Her söylediğim 63 kişiyi de bağlıyor, arkanda insanlar var. Hayatta başka şey bekleyen insanlar var. Karar belli olsun konuşuruz. Ben hapisteyim, bana gelipte davayı çekin dendi. Şundan dolayı çekilmesi isteniyor demedi. 'Ben imzalamıyorum siz yönetim olarak toplanın gerektiğini göeüyorsanız yapın' dedim. 3 Temmuz tesadüfü değildir. Dinleme Mahmut Özgener ile konuşurken başlıyor, ben maddi yardımda bulunmak için bir başkana onu anlatıyorum. Tarih 17 Şubat, gayri resmi bizi dinliyorlar. Bu dinlemelere göre 6222 çıkmış gibi gözüküyor.  
 
Bir milletvekili, Yasmin Merçil ile Ankara'da yaptığı bir görüşmede 'Ani bir yasa geldi gece geçirdiler' diyor. Geriye dönük bir uygulama yok bu raporda, tek uyguladığı 'Siz yalan beyan verdiniz' diyor. Gençlerbirliği 'oyunculara para verdiniz' diyorlar. Kime verilmiş ispat etsinler. Ankarafücü oyuncularıyla görüşmüşüz. İstanbul BŞB, oyuncularına özel ödeme yapılması. Karabükspor maçında bir oyuncunun kötü oynaması için veya oynamaması için para teklifi edilmesi gibi konular var. Kendi içerisinde tutarsız. Siyasete girersek içinden çıkamayız.  
 
PES ETMEK DİYE BİRŞEY YOK 
 
Bir gazetecinin 'Sürekli aktif olarak çalışıyorsunuz, bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?' sorusu üzerine 'Pes etmek diye birşey yok, mücadeleyi severim ve kaçmam. Burada bizim tek düşüncemiz bu süreçten Fenerbahçe'yi zarar görmeden çıkartmak. Bugün Türkiye'de Genel Kurmak Başkanı terörden hapistedir. Bu çok net durumun izahıdır.. Diğerlerini neden yargılamazlar? Herşeyin neden olduğunu neden yapıldığını ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu 5. Asliye'nin aldığı karar normalde olabilir mi? Burası bir spor kulübü. 
 
3 TEMMUZ KUTLAMASI YAPACAĞIZ 
 
Büyük Fenerbahçe taraftarına her zaman teşekkür ediyorum. 3 Temmuz kutlaması yapacağız bu hafta içinde. Hepsine teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe'nin üye sayısını milyonlara çıkarmayı hedefiyoruz. Bu soruşturmalar olmasaydı, sportif olarak soruşturması doğru dürüst yapsalardı bu dava olur muydu? Aldığı mahkeme kararıyla bizi yağgılıyor. İbrahim Akın'a 100 bin dolar, 100 bin tl verdiğimi söylüyorlar. Hangi hesaptan verdim. Kişisel hesabım incelendi. Kulüp hesabı incelendi. Nerede para? 
 
5 YAŞINDAKİ ÇOCUK BİLİYOR 
 
Son sözü Talat Yılmaz aldı. Yılmaz konuşmasını; '40 bin kişinin katiline istenmeyen ceza 153 yıl, Aziz Yıldırım'a istendi. Bu davanın Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ı devirerek ele geçirme isteğinin olduğunu 5 yaşındaki çocuk biliyor. Fenerbahçe'nin 17 bin üyesi koyun sürüsü değil. Bizler kimlere oy vereceğimizi biliyoruz. Kimin eteğind etaş varsa, kimin fikri varsa Genel Kurul'a katılır, aday olur ve oylarla seçilir. Bel altından vurmaya çalışmak Fenerbahçe zarar verir. Fenerbahçeliler'e sesleniyorum, gün Fenerbahçelilik günü, zerre kadar yalanımız olmadan kendiizi savunduk. 'Biz haklıyız, böyle bir şey yapmadık' savunması ile başladık. Biz hiçbir maçı manipüle etmedik. Yaşananlardan Fenerbahçe değil Türk sporcu zarar görür. 
 
Aziz Yıldırım: 'Arkadaşlar rica ediyorum. Haberleri doğru yapalım. Burayı takip ediyorlar. Fenerbahçeliler de merak etmesinler' diyerek sözlerini noktaladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.