Aziz Yıldırım: Bu tarihi bir kongredir

Ülker Arena’da devam eden Fenerbahçe Tüzük Tadil Kongresi’nde bir konuşma yapan Başkan Yıldırım, Soma’da yaşanan maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı.

Yıldırım, dünyanın ve Türkiye’nin hızla değiştiğini vurgulayarak, “Değişen bu dünyada büyük Atatürk’ün gösterdiği hedef ve ilkeler doğrultusunda, bu değişime ayak uydurmak ve köklü geçmişi bulunan kulübümüzü hep birlikte ulusal gelişmemiz ve spor dünyamıza örnek olacak şekilde geleceğe taşımak zorundayız. Bu değişim aynı zamanda, üyelerimize, gençlerimize ve sporcularımıza, daha onurlu, kaliteli, güvenli ve huzurlu bir ortam oluşturmanın da başlangıcı olacaktır. Bu amaçla, gerek Türk Medeni Kanunu ve Dernekler Kanunu’nda yapılan değişiklikler ile Avrupa Birliği uyum yasaları dikkate alınarak, kulübümüzün bugün geldiği noktada yönetimimizin 1 milyon üye projesinin kurumsallaşmasına dönük olarak hazırlanmış olan demokratik, çağdaş tüzük tadil tasarısı görüşlerinize sunulmaktadır” dedi.

“TARİHİ BİR KONGREDİR”

Kongreye katılan üyelere teşekkür eden Yıldırım, “Bugün tarihi bir gün. Bu tüzük, Fenerbahçe’nin geleceği ve anayasasıdır. Fenerbahçe’nin kişilerden, gruplardan ya da belirli zümrelerin tahakkümünden kurtulup, kendi kendini yönetmesi demektir. Bu tüzük demokrasi demektir, bağımsızlık demektir. Bu kongre, Fenerbahçe tarihinin en önemli kongresidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün İktisat Kongresi’nde söylediği üzere, ekonomik bağımsızlığı olmayan kişi ve kurumlar, hiçbir zaman tam bağımsız olamaz ve kendilerine ait kararları dahi alamazlar. Oysa ki, güçlü devletleri ve toplumları ayakta tutan yegane temel, güçlü dernekler, güçlü örgütler ve güçlü ekonomik yapılanmalardır. Bu nedenle, gücümüze güç katarak, Türkiye’ye güç katmak için bugün yapılan tüzük kongresi, tarihi bir kongredir” diye konuştu.

“TOPLAM ÜYE SAYIMIZ 18 BİN 843”

Yıldırım, sarı-lacivertli kulübe bugüne kadar 18 bin 843 kişinin üye olduğunu belirterek, “Vefat ederek aramızdan ayrılan üye sayımız 2 bin 265 kişidir. Bugüne kadar ihraç edilen üye sayımız, 262 kişidir. İstifa eden üye sayısı 39 kişidir. Geçici ihraçla cezalı kişi sayısı 6 kişidir. Kulüpte çalışan üye sayısı 140 kişidir ve kulübümüzde 900’e yakın personelimiz vardır. Kullanılmayan ve boş kalan numaraların sayısı 66’dır. Askı süresinin dolmasını bekleyen üye 12 kişidir. Aktif üye sayımız 16 bin 53 kişidir. Aktif üyelerimizin 13 bin 139’u 2014 yılı aidatlarını zamanında yatırıp, 2014 senesi içerisinde yapılacak tüm genel kurullara katılmaya hak kazanmıştır. Ayrıca, 760 üye aidatlarını geç yatırmışlardır. Toplam 13 bin 899 üyemiz aidat yatırmış olup, 2 bin 154 kişi henüz aidat yatırmamışlardır. Aktif üyelerimizin, 10 bin lira ödeyerek kulübe üye olanlarının sayısı bin 473 kişidir. Bu da oransal olarak yüzde 9’dur. Aktif üyelerimiz içinde, üye eş ve çocuğu statüsünden faydalanarak üye olanların sayısı 3 bin 313’tür. Aktif üyelerimiz içinde, sporcu kontenjanından faydalanarak üye olanlar 980 kişidir. Aktif üyelerimizin 718’i kontenjan üyesi olup, bunun da toplam üyelerimiz içindeki oranı yüzde 4,5’idir. Yine aktif üyelerimizin 2 bin 687’si kadındır. Bunun da oranı yüzde 16,7’dir. Aktif üyelerimizin 2 bin 525’i faal yüksek divan kurulu mensubudur. Bu üyelerimizin oranı da yüzde 15,7’dir. Aktif üyelerimizin, 11 bin 141’i İstanbul’da, 783’ü Ankara’da, 109’u İzmir’de, 122’si Ankara’da, 80’i Antalya’da olmak üzere, diğerleri ülkenin çeşitli noktalarına dağılmıştır” şeklinde konuştu.

“TÜZÜĞÜ HUZURUNUZA GETİRMEKTEN MUTLU VE GURURLUYUM”

Kendilerinin yönetimde gelip geçici olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Ama Fenerbahçe hep var olacaktır. Fenerbahçe’nin güçlü olması, gücüne güç katılması lazım. Bugünkü konjonktürde Fenerbahçe, bu tüzüğü yapabilecek çapta ve güçte birleşmiş vaziyettedir. Bu tüzüğün kabul edilmesi, Türk sporuna ve camiamıza çok önemli katkılar sağlayacaktır. Tüzüğün hazırlanmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Ben Aziz Yıldırım olarak, yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte bu tüzüğü huzurunuza getirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Kongremizin Fenerbahçe camiamıza ve Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum.”Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.