Yurt\' dediler \'otel\' yaptıkları ortaya çıktı!


Başbakan Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan hakkında yapılan iddialara sert çıkmış ‘oğlu Bilal’in sadece yurt yaptığını’ söylemişti. Bu konuşmanın ardından gerçekler yine  bir bir ortaya çakmaya başladı.

TÜRGEV’in (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) yöneticisi olan Bilal Erdoğan’ın Şehzadebaşı’nda aldığı 4 dönüm arazinin hemen yanındaki Milli Eğitim Vakfı’na ait olan binaya da göz diktiği ortaya çıktı.TÜRGEV’in yönetim kadrosunda Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, kızı Esra Albayrak, damadının ağabeyi ve diğer akrabalarının bulunduğu vakıf İstanbul’da bir otel inşaatına başlamak için çalışmalarına başladı.

Şehzadebaşı’ndaki 4 dönüm arazinin üstündeki tüm binalar satın alındı. Bununla da yetinmeyen TÜRGEV gözünü Milli Eğitim Vakfı’na ait bin metrekarelik binaya dikti. Vakıf yetkililerin bu araziyi de almak için sürekli görüşme halinde olduğu ve son görüşmenin de 15 gün önce yapıldığı öğrenildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bulunduğu Şehzadebaşı metro istasyonu yakınında, cadde üzerindeki eski bir sinema salonunun Milli Eğitim Vakfına bağışlanmasıyla TÜRGEV harekete geçti. Söz konusu binada mağazaların olması ve aylık kira gelirinin 30 bin TL olması Bilal Erdoğan yönetimindeki vakfın iştahını kabarttı. Milli Eğitim Vakfı’na aracılar gönderilerek bu binanın satın alınmak istediği ve yerine bir otel yapılmak istendiği aktarıldı. Milli Eğitim Vakfı yetkilileri TÜRGEV’in bu otel projesi için binalarının satışına ‘hayır’ dedi.

Bilal Erdoğan yönetimindeki TÜRGEV pes etmedi. TÜRGEV’in Yö­ne­tim Ku­ru­lu Baş­ka­nı Ah­met Er­gün ile Yö­ne­tim Ku­ru­lu Üye­si AKP İs­tan­bul Mil­let­ve­ki­li Do­ğan Ku­bat, 15 gün ön­ce Mil­li Eği­tim Vak­fı­’nın An­ka­ra­’da­ki mer­ke­zi­ne git­ti. Mil­li Eği­tim Vak­fı Yö­ne­tim Ku­ru­lu Baş­ka­nı İh­san Öz­çu­kur­lu, Va­kıf Ge­nel Mü­dü­rü Er­can Ço­ban ile Va­k­fın Hu­kuk Mü­şa­vi­ri Ta­lat Bu­lu­t’­la bir ara­ya ge­lin­di. Mil­li Eği­tim Vak­fı yö­ne­ti­ci­le­ri, “Biz mal sat­ma­yız. Bu­ra­da, tüyü bit­me­miş ye­tim­le­rin hak­kı var­dır. An­cak, bi­na­mı­zın ye­ni­len­me­si­ni ar­zu ede­riz. Bu amaç­la, yap-iş­let-dev­ret mo­de­liy­le bir fir­may­la 1,5 yıl ön­ce 16 yıl­lı­ğı­na an­laş­tık. Her tür­lü ruh­sa­tı alıp iş mer­ke­zi ya­pı­la­cak­tı. Söz­leş­me­miz ol­du­ğu için si­ze sa­tı­şı ya­pa­ma­yız. An­cak, fir­ma ta­ah­hüt­le­ri­ni ye­ri­ne ge­tir­mez­se o za­man du­ru­mu ye­ni­den göz­den ge­çi­ri­riz. Şu an­da söz­leş­me­mi­zin ar­ka­sın­da­yız” de­di­.TÜRGEV otel yapmak istedikleri arsanın sahibi Mil­li Eği­tim Vak­fı yöneticileriyle görüşmesinde yöneticiler “E­ğer si­zin­le an­la­şır­sak his­se­miz ora­nın­da pay is­te­ri­z” gö­rü­şü­nü di­le ge­tir­di­. Er­gün ve Ku­bat, iş mer­ke­zi yap­mak is­te­yen fir­ma yet­ki­li­siy­le de gö­rü­şe­cek­le­ri­ni ve du­ru­mu de­ğer­len­dir­dik­ten son­ra ge­re­kir­se ye­ni­den bir ara­ya gel­mek is­te­dik­le­ri­ni ifa­de et­ti­.  (LAE)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.