Olağanüstü kongre sürecinin ivme kazandığı MHP’de, parti teşkilatlarından peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Parti içi muhaliflerin kongre toplanabilmesi için gerekli imza sayısını çoktan aştığı bilinirken süreçte en kritik hamle, en fazla üst kurul delegesine sahip olan İstanbul’dan geldi.

Daha önce MHP İstanbul İl Başkanı’nın genel merkezin yanında saf tuttuğu İstanbul’da, 7 ilçe başkanı olağanüstü kurultayın toplanması yönünde çağrı yaptı. “7 Tepeli İstanbul’da,7 İlçe’den Olağanüstü Kongre Çağrısı” temalı toplantıda biraraya gelen ilçe başkanları, yayınladıkları basın açıklaması ile partiyi içine düştüğü durumdan kurtarmanın çaresi olarak olağanüstü kurultay zeminini işaret etti.

Basın toplantısında Eyüp İlçe Başkanı Halil Feyizoğlu, Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak, Çekmeköy İlçe Başkanı Yücel Coşkun, Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol, Şile İlçe Başkanı Hüseyin Özgür, Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Ataşehir İlçe Başkanı Oğuz Sarul hazır bulundu. 147 delegesi ile olağanüstü kurultay yolunda en önemli faktör olarak görülen İstanbul’dan gelen bu açıklamanın sürece katılımı hızlandırması beklenirken, gözler bugüne kadarki tavrıyla olağanüstü kurultay taleplerine soğuk bakan MHP Genel Merkezine çevrildi.

İşte O Açıklama:

İlçe Başkanları adına Başakşehir İlçe Başkanı Celaleddin Aykol’un okuduğu basın açıklamasında, “Gazete köşelerinde, internet sayfalarında, konuşmalarda, sosyal medya sayfalarında izlerini gördüğümüz kendi mensuplarımız arası bu kırılmanın, 46 yıllık kutlu davamızın geleceğini tehdit eder hale gelmesi bizleri bu açıklamayı yapmaya ve bu sorumluluğu almaya sevk etmiştir.” ifadelerine yer verildi. Olağanüstü Kurultay için gereken imzanın toplanacağının açık bir şekilde görüldüğünün vurgulandığı açıklamada, sürecin partinin imza, hukuk, kavga, kayyum tartışmalarıyla telafisi çok zor sonuçlar doğurmadan Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin hep güvendiği ülkücü iradeye müracaat edilerek sonlandırılması talebi dillendirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul İlçe Başkanları olarak; başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere, Genel merkezimizin değerli yöneticilerine ve Ülkücü Kamuoyuna seslenmek istiyoruz...

Ülkemizin hali apaçık ortadadır.

Milliyetçi Hareket Partisinin durduğu noktanın doğruluğu da apaçık ortadadır.

Ancak durduğu yerin doğruluğuna rağmen, sevdalısı olduğu bu milletten gördüğü karşılık da maalesef yine apaçık ortadadır.

Davamız doğru, partimiz doğru ve bu millet bizim milletimiz olduğuna göre, istediğimiz karşılığı alamıyorsak kendimizden başlayarak tartışmamız gereken noktalar olduğu açıktır.

Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki tartışmayı bitirebileceğimiz yer bellidir. Ali İmran suresinde emrolunduğu gibi çözüm meşverettedir, istişarededir, fikir alış verişindedir, ortak akıldadır. Çözüm 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında kaybettiğimiz 2 milyon oyun sebeplerini bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır.

Sorunu bastırmak, yokmuş gibi davranmak, halının altına süpürmek daha büyük sorunlar doğuracaktır.

Bu tartışmaların yapılacağı yer kapalı kapılar ardı değil tam tersi Ülkücü iradenin tecelli edeceği kurultay zeminidir.

Yine bu zemin: bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğimizi ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır.

Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir.

İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz.

Süreç hepimizin gözleri önünde cereyan ediyor. Tartışma büyüyor. Olağanüstü kurultay için gereken imzanın toplanacağı açık bir şekilde görünüyor.

Bu şekilde ilerleyecek bir sürecin kimseye istediği huzuru vermeyeceği, partimizi başarıya taşımayacağı hepimizin malumu.

Öyleyse en makulü bu kurultayın, imza, hukuk,  ve kayyum tartışmalarıyla telafisi çok zor sonuçlar doğurmadan Genel Başkanımızın hep güvendiği Ülkücü iradeye müracat edilerek sonlandırılmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Olağanüstü Buyük Kurultayımızın toplanması yönündeki irademizi Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul ilçe başkanları olarak kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MEHMET DEMİR 5 yıl önce

12 yıldır toplama parti ile iktidar oluyor biz hala üzümün çöpünü armudun sapını ayırıyoruz,deyişim ve gelişim kaçınılmazdır,hali hazırdaki yönetim anlayışının bu deyişim ve gelişimi sağlayamayacağı ve hareketi iktidara taşıyamayacağı defaatle görüldü,o halde şimdi yapılması gereken geçmişe takılıp kalmak yerine hareketi iktidara taşıyacak kadrolara destek vermek,deyişim ve gelişime kafa yormaktır,mesele kişileri ve partiyi aşmıştır,mesele memleket meselesidir gerisi teferruat... saygılar

Avatar
Mehmet DEMİR 5 yıl önce

Ataşehir,başakşehir,beykoz,çekmeköy,eyüp,fatih ve şile ilçe teşkilatlarına ve başkanlarına selam ve saygılarımı gönderiyorum,bu arkadaşlar mhp için çırpınan,ülkenin ve milletin menfaatlerini makamlarının önünde tutmayı bilen,mensup oldukları hareketin geleceyi için çözüm üretmeye çalışan saygıdeyer ülkücülerdir,bu saygıdeyer tutum her ülkücünün görevidir,statükoculuk yada idarei maslahat marifet deyildir,mesele parti meselesini aşmıştır,kişilerin önemi yoktur mesele memleket meselesidir,gerisi teferruat

Avatar
kılıçkıran 5 yıl önce

bugün kurultay,yarın tek başına iktidar.Allah büyük türk milletinin ve ülkücü-milliyetci hareketin yar ve yardımcısı olsun.

Avatar
ozii 5 yıl önce

selam olsun antalyadan bu yedi cengaver yoldaşımıza...

Avatar
mustafa kara 5 yıl önce

bu kadar basit aslında,koltuk,mevki-makam sevgisini terketmek...

Avatar
birlik dualarımla 5 yıl önce

1- İstanbul’da 39 ilçe var. 7’si ortaya çıkmış.
2- Bu adlar delege mi, ya da kaçı delege?
3- Şimdiye kadar ortaya çıkanlar olağanüstü kurultay toplayacak çoğunlukta değil.
Üst kurul delegesi olmayan isimlerin sergilenmesi mhp’yi zayıflatıyor.
Kime yarayacak bu adımlar?
Yeni yılda birlik dualarımla.

Avatar
Kılıçkıran 5 yıl önce

ozi, yoldaş değil ülküdaş.işin ayrıntısına iiyi bir bak.selamlar.