Yargı iktidarın talimatıyla çalışıyor

Aktifhaber.com’un sorularını cevaplayan Gürsel Tekin, Medyaya Darbe Operasyonu’yla ilgili intikam duygusuyla hareket edildiğini belirterek, operasyonların alt yapısını iktidarın hazırladığını, yargının iktidardan gelen talimatlarla çalıştığını söyledi.

16 yaşındaki lise öğrencisinin tutuklanmasına ilişkin, yaşanan hukuksuzlukların altını çizen Tekin, İnternete sansür uygulamasının kirlilikleri örtmek için getirilmeye çalışıldığını vurguladı.

İŞTE GÜRSEL TEKİN’İN O AÇIKLAMALARI:

İNTİKAM DUYGUSUYLA HUKUK BİR ARADA İŞLEYEBİLİR Mİ?

Medyaya Darbe Operasyonu’nun başından itibaren burada bir hukuk meselesi yok, burada bir örgüt meselesi yok. 17-25 Aralık operasyonundan kaynaklanan bir intikam duygusuyla yeni bir hukuk garabeti oluşturulmaya çalışılıyor. Çok açık, çok net. Hiçbir soruşturma, hiçbir bilgi, belgeye dayanılmaksızın Sayın Cumhurbaşkanı çıktı açıklama yaptı biz gereğini yapacağız, intikam alacağız dedi. İntikam duygusuyla hukuk bir arada işleyebilir mi? Onun için burada terör örgütüne de sokabilirler.

ERDOĞAN’IN İDDİASINI DOĞRULAYACAK BİLGİ VE BELGELER NEREDE?

Onun ötesine de geçti, başka birşey aslında gözden kaçan, Sayın Cumhurbaşkanı, eski Başbakan operasyonlar olmadan önce de ‘Faili meçhul cinayetler dahil olmak üzere’ dedi. Bir ülkenin en tepedeki yöneticisi bu cümleleri söylüyorsa mutlaka bilgiye, belgeye dayalı olarak söylüyordur. Kim bu faili meçhul cinayetleri işlemiş, onları da sabırsızlıkla bekliyoruz.

OPERASYONLARIN ALT YAPISINI İKTİDAR HAZIRLIYOR

Bu arada Türkiye’de ne zamandan beri hukuk aranmıştır. Geçmiş dönemlere de baktığınızda bütün operasyonların arkasında, yani iktidar birine operasyon yapacaksa, birini tutuklayacaksa önce onun alt yapısını yapıyor. Gazeteleriyle, televizyonlarıyla, düzmece haberleriyle onu örgüte sokabilirler, onun dışında bizim bildiğimiz bir örgüt yok.

PLANLANMIŞ BİR YARGI VAR, TALİMATLA ÇALIŞIYORLAR

(Ekrem Dumanlı’nın serbest kalmasına savcının itirazıyla ilgili) Daha hiçbir soruşturma yok, hiçbir kovuşturma yok, soruşturmanın nasıl olabileceğine, soruşturmanın kimlere yönelik olabileceğine, kimlerin tutuklanıp tutuklanmayacağına siyasi irade karar veriyor. Burada yargıya bakmayın, yargı dediğiniz planlanmış bir yargı, talimat geliyor, kısmen vicdanlı hukukçular ‘Ya bu olur mu’ deyip bocalıyorlar. Burada bir yargı aramayın. Keşke yargı istese.. Yargı, adalet istese zaten biz siyasiler olarak yorum bile yapmayacağız. Diyeceğiz ki; bırakalım kardeşim, Alman yargısı gibi, gelişmiş ülkelerdeki gibi yargı işliyor, biz buna dahil olmayalım. Ama burada bir yargı süreci yok, bir siyasi süreç var. Siyasi sürecin talimatları çok açık, net Bakanlar, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları tarafından ilan ediliyor ve o ilan üzerine de yargı sözde harekete geçiyor. Ama bunların hepsi geçecektir kimse merak etmesin. Ben korkarım ki, bugün el birliğiyle yok ettikleri yargıya en çok AKP iktidarı ihtiyaç duyacak buna emin olabilirsiniz. 76 milyon insanın yargıya ihtiyacı var ama unutmayın en çok AKP’nin yargıya ihtiyacı var.

Operasyonun tek gerekçesi var, kin, nefret ve intikam duygusu..

TERÖR ÖRGÜTÜYLE İLİŞKİNİN MERKEZİ HÜKÜMETİN KENDİSİ

Uluslararası arenada çok ciddi sıkıntıda olduğumuzu bütün dünya biliyor. Sadece Tahşiye meselesinden dolayı değil. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında farklı terör örgütleriyle iktidar ilişkisi bütün uluslararası gazetelerde de, televizyonlarda da haber oldu. Bu son Adana operasyonu da bir başka örneğidir. Yani eğer bir terör örgütüyle ilişki aranacaksa bu ilişkinin merkezinin hükümetin kendisi olduğunu da ifade etmek isterim.

16 YAŞINDAKİ M.E.A’NIN TUTUKLANMASI

İKTİDARI KORKUTABİLECEK DURUMA GELMİŞSE KUTLUYORUM

M.E’ye helal olsun. M.E. bir iktidarı korkutabilecek duruma gelmişse ben M.E’yi kutluyorum. M.E ne demiş, ortalama bütün siyasetçilerin, gazetecilerin, televizyoncuların yorum yazdığı, çizdiği cümleleri kullanmış. Hırsıza hırsız demiş. Yani beyaza beya der gibi demiş kardeşim. M.E. 16 yaşında. Orada da hukuk işlemiyor. Yasa çok açık ve net. Adalet Bakanı’nın izni gerekiyor. Bunu bile yapmadan o hakim bu kararı veriyor. Doğrusu o hakim 10 yıl sonra, 15-20 yıl sonra çocuklarına ne diyecek M.E’ye bu kararı verirken..

‘KAMU DÜZENİ’ VE ‘MİLLİ GÜVENLİK’ İNTERNETE SANSÜR İÇİN BİR KILIF MI?

AMAÇ KİRLİLİKLERİ KAPATMAK

Kamu düzeninde bir sorun yok, kamu düzenini bozan sadece AKP iktidarıdır. Kamu düzeni ne demektir biliyor musunuz? Yasaya, yargıya, yürütmeye, kurallara uymak demektir. Şimdi bu iktidar yasaya uymaz, Anayasaya uymaz, kurallara uymuyor, kamu düzeni diyor. Yahu kamu düzenini sen bozuyorsun. Siz elinizdeki kaçak sarayla ilgili yargı kararını tanımıyorum derseniz kamu düzenini siz bozuyorsunuz. Kirliliklerini kapatmak için herşeyi yasaklamak istiyorlar. Ama dünyanın hiçbir yerinde yasaklarla bir ülke, bir iktidar ayakta kalabilmiş değildir. AKP can çekişiyor. AKP’ye bir tek önerim var gelin, yasakçı anlayıştan vazgeçin

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.