Yalçın Topçu:İttifak cemaat projesi

Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, 'Unutulmamalıdır ki, küresel güçlerin, coğrafyamızı yeniden şekillendirmek istediği dönemde ortaya çıkan paralel yapı, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen bu güçlerin taşeronudur” dedi. 

BU MİLLETİMİZİN İSTİKBALİNİ KURTARMA SEÇİMİDİR

Yalçın Topçu Türkiye’de 7 Haziran’da sandıktan çıkacak partilerin ‘üç aşağı beş yukarı’ belli olduğunu belirterek, “Buna üç buçuk parti diyebiliriz. Esas olan milletin tamamının 7 Haziran’da sandığa gitmesidir. Millet iradesini seçimde tam olarak sandığa yansıtmalıdır. Çünkü bu seçim çok partili hayatımız için, milletimiz için, geleceğimiz için hayatidir. Bu seçimler birilerinin ikbalini kurtarma seçimi değil, milletimizin ve hatta medeniyet coğrafyamızın istikbaliyle ilgili, milletimizin istikbalini kurtarma seçimidir” ifadelerini kullandı.  

TÜRKİYE’DEKİ SİYASİ İSTİKRAR HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

“Esas olan bu 7 Haziran seçimleri neticesinde tek meclisli başkanlık sistemine geçebilecek, devletin bütün kurumlarını resetleyip yeniden formatlayacak Anayasa yapabilecek bir meclisin çıkmasıdır” diyen Topçu, “Etrafımızdaki gelişmelere baktığımız zaman Türkiye’deki siyasi istikrar her şeyden daha önemli hale gelmiştir. İçeride ve dışarıda bizi içimize dürmek için medeniyet coğrafyamızla ilişkimizi kesmek için azami gayretler sarf ediliyor. 7 Haziran bütün bunların milletle hesaplaşacağı gündür.” şeklinde konuştu.  

PARALEL YAPILANMA DIŞ GÜÇLERİN OPERASYONUDUR

“Devletin içerisinde devlet hiyerarşisinin dışında bir yapılanma olan paralel yapılanma, elbette ki Birinci Dünya Savaşı’nın yüzüncü yıldönümünde medeniyet coğrafyamızı yeniden dizayn etmek isteyen küresel güçlerin bir operasyonudur. Bu güçler, medeniyet coğrafyamızı dizayn edecekleri sırada diz çökmüş bir Türkiye istiyor” şeklinde konuşan Topçu şöyle devam etti: “Siyaseti destabilize olmuş, siyasi figürleri önünde el pençe duran, devletin çare diye sarılabilecek hiçbir kurumunun kalmadığı, devlet mahremiyetinin twitter köşelerinde sergilendiği ve milletin devlete güveninin kalmadığı, içine dürülmüş, kendi amaçlarının karşısına çıkamayacak bir Türkiye hedefliyorlar. Milyonlarca insanın dinlenmesinin nedeni nedir? Twitter köşelerinde devlet kurumlarıyla kıyasıya kavga etmek, bütün kurumlarımızın mahremiyetini faş etmenin adını yolsuzlukla mücadele olarak koyabilir miyiz? Bu cambaza bak yöntemiyle devleti derdest etme, Türkiye Cumhuriyeti devletini medeniyet coğrafyamız yeniden dizayn edilirken devre dışı bırakma operasyonudur.”

MERHUM OLMUŞ İNSANLAR ÜZERİNDEN  SİYASET YAPIYORLAR

Türkiye’de, siyasetin ana aktörleri olan siyasi partilerin sayılarının ve niteliklerinin, önemli sorunlardan biri olduğuna dikkat çeken Yalçın Topçu, “3 kafadar bir araya gelip ismin sonunda partisi olan bir cümle kuruyorlar, cafcaflı bir tabela da yaptırdıkları zaman seçime giriyorlar. Veyahut da merhum olmuş insanlar üzerinden kutsallık çıkartarak, varislik çıkartarak, siyaset yapmaya çalışıyorlar. Siyaset aslında milletin meselelerine çözüm bulma, milletin iradesinin tasdikinden geçerek devleti ele geçirme yöntemi olmalıdır. Devleti ele geçirince de milletin mutluluğunu sağlamalıdır. Kişisel tatminler üzerinden siyaset yapılmaz” görüşünü dile getirdi.

İKBAL BİRLİKTELİKLERİNİN ŞANSI YOK

Topçu, “Esasen, usulü ve üslubunun Ahmet Yesevi’nin yolu olduğunu söyleyen, davasının İlayı Kelimetullah olduğunu ifade eden Sayın Ahmet Davutoğlu’nun karşısında ikbale matuf birlikteliklerin hiçbir şansı yoktur” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.