Ülkücü İrade Olağan Kongrede Tecelli Etmelidir!

Eski Ülkü Ocakları ve MHP Yöneticilerinden oluşan 40 kişilik grup bir deklerasyon yayınlayarak MHP'deki olağanüstü kongre tartışmalarını değerlendirdi.

Alınan seçim yenilgisinin sorumlusunun koltuklarını korumak için yanlış bilgilendirme yapan parti yöneticileri ve millete doğruları anlatmakta yetersiz kalan partililerde olduğunu iddia eden grup, Ülkücü İrade'nin Olağan Kongrede tecelli etmesi gerektiğini belirttiler.

İşte O Deklerasyon:

 Hepimizin malumu olduğu üzere 1 Kasım 2015 seçimleri partimiz adına başarılı bir netice ile sonuçlanmamıştır. Bu durumun en önemli sebebi ise iktidarın algıyı yönetmekteki başarısıdır. Bu algı yönetimine gerek camiamız tarafından, gerekse dışarıdan aldığı desteğe cevap vermekte yetersiz kalışımız göz ardı edilmemelidir. Bu yetersizliğin sorumluluğu da makam işgal etmekten rahatsız olmayıp görevinin gereğini yapmayan, risk almayan ve yerlerini korumak adına yanlış bilgilendirme yapan koltuk sahiplerinde olduğu kadar, sorunu anlayamayan iktidarın batılını anlattığı kadar hakkı anlatmayı başaramayan hepimizdedir. Bütün bu ahvalde dahi bir cadı avı başlatmanın, sağda-solda sorumlu aramanın camiamıza zarar vermekle birlikte sarayın ekmeğine yağ süreceği aşikârdır.

Seçim sonrasında ülkemizde ortaya çıkan manzara, eline her türlü fırsatı geçirdiğini düşünen BOP eş başkanının karşısında durabilecek her türlü siyasi akımı içişleriyle meşgul ederek, kendi planlarını sorunsuzca hayata geçirmek istemesidir. Bunu sağlayabilmek içinde Milliyetçi-Ülkücü Hareket başta olmak üzere, kendileri gibi düşünmeyen tüm camiaları taşeronlar aracılığıyla bir kargaşaya sürüklemek istemesidir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin birçok neferi zaman zaman bilerek veya bilmeyerek bu taşeronların ayak oyunlarına alet olmaktadır. Saray güdümlü olduğundan şüphe etmediğimiz bir takım mahfillerinde MHP'de görülmemiş bir aday enflasyonu dizayn ettiğini de üzülerek görmekteyiz. Eşiğinde, beşiğinde büyüyüp ülkücü adabı ve terbiyeyi öğrendiğimiz ocak geleneğimizde bize öğretilen odur ki; her ülkücünün gözü MHP Genel Başkanlığı koltuğunda olmalıdır. MHP Genel Başkanlığı her ülkücünün hakkıdır ama herkesin HADDİ değildir.

Bu bağlamda aday olmak düşüncesinde olanların siyasi partiler kanununa ve MHP tüzüğüne vakıf olmadan giriştikleri işin Milliyetçi-Ülkücü Hareketi nereye götüreceğini düşünmeden krizi fırsata çevirme telaşları ülkücü vicdanları yaralamıştır.

Daha kendi adaylığını açıklayabilecek medeni cesarete bile sahip olamayan, açıklamak için de saraydan ve siyasi meftalardan icazet bekleyen "demir lady"ler veya MHP'ye daha dün kayınpeder kontenjanından girip kremlin sarayı referansıyla, ''saray soytarısı çete lideri'', lojistik desteği ile yola çıkanların durumu maceraperestlikten başka bir şeyle izah edilemez.

Gittiğiniz yol yol değildir. Bu macera Anadolu’daki menfaatsiz ülkücülerin zihinlerini ifaal etmekten başka bir sonuç doğurmayacaktır. Gittiğiniz yol sarayın taşeronluğu ise söyleyecek sözümüz yok, görevinizi ifaa ediyorsunuz. Eğer ısrarla samimi olduğunuzu söylüyorsanız ve samimi iseniz ille EDEP ille de EDEP.

Şartlar ne olursa olsun MHP mensupları partilerini zaafa düşürmeyecek ve saray entrikalarına maruz kalmayacak kadar aklıselim sahibidir. Netice itibariyle, ülkücü irade olağan kongrede tecelli etmelidir. Son sözü Milliyetçi-Ülkücü Hareketin onurlu, çilekeş ve cefakâr mensupları söyleyecektir.

Bu süreçte yapılması gereken yürekleri Palandöken dağında ki kar kadar temiz ülküdaşlarımızı şucu bucu diye düşmanlaştırmadan süreci beklemek ve partimizin hizmet karlılığına devam etmektir. Allah Birliğimizi ve Dirliğimizi Daim Etsin.

TTK

ÜLKÜCÜ KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA SUNARIZ.

1 - DENİZ KAYA ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKANI / ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

2 - SALİH SAYAR ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN VEKİLİ / ÇANKAYA ESKİ OCAK BAŞKANI

3 - ÖMER FARUK YAZICI ANKARA ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISI

4 - ERSAN DOĞANGÜZEL ANKARA ESKİ İL YÖNETİCİSİ

5 - EGEMEN OTAN ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

6 - CEVDET KAYA YOZGAT ESKİ İL BAŞKANI

7 - PAŞA SARMAN ANKARA ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISI

8 - RAFET ALTUN ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

9 - ÇAĞRI YILDIZ ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

10- SATILMIŞ TORUN ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN VEKİLİ

11- TANSEL ÖZDEMİR ÇANKAYA ESKİ İLÇE YÖNETİCİSİ

12- CEVAT GÖZÜTOK ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

13- ALPARSLAN KARAPIÇAK ÇANKAYA ESKİ İLÇE YÖNETİCİSİ

14- RAMAZAN KILIÇ ANKARA ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISI

15- MEHMET OKŞAR ANKARA ESKİ İL YÖNETİCİSİ

16- MEHMET CANSEV ANKARA ESKİ İL YÖNETİCİSİ/ SAMSUN ESKİ OCAK BAŞKANI

17- SEFA GÜR NALLIHAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI

18- MUSTAFA CENK ALTINTAŞ ANKARA ESKİ İL YÖNETİCİSİ

19- ÜMİT SALİH YAZICI ÇANKAYA ESKİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

20- ALİ YAZICI ANKARA ESKİ İL YÖNETİCİSİ

21- ALİ YASİN ANKARA ESKİ İL YÖNETİCİSİ

22- ALİ CENGİZ ALTINDAĞ ESKİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

23- OZAN ÖZDEMİR ANKARA ESKİ OCAK BAŞKANI

24- MEHMET BAKİ OCAK AFYON ESKİ OCAK BAŞKANI

25- NURULLAH AĞRI ÜLKÜ OCAKLARI DOĞU ANADOLU ESKİ BÖLGE BAŞKANI

26- ZEKİ ZORLU KONYA ESKİ OCAK BAŞKANI

27- KADİR AŞUT VAN ESKİ OCAK BAŞKANI

28- CANER ALKAN BİTLİS ESKİ OCAK BAŞKANI

29- NECDET KAYA AĞRI ESKİ OCAK BAŞKANI

30- AYHAN KAVLAK ERZİNCAN ESKİ OCAK BAŞKANI

31- MÜKREMİN AKTAŞ ERZURUM ESKİ OCAK BAŞKANI

32- İSA MERT IĞDIR ESKİ OCAK BAŞKANI

33- HAMZA EMİNOĞLU SİİRT ESKİ OCAK BAŞKANI

34- KASIM CAN BATMAN ESKİ OCAK BAŞKANI

35- ÜMİT KAYAER HÜSEYİNGAZİ ESKİ OCAK BAŞKANI

36- TOLGA AKTAN ÇANKAYA ESKİ OCAK BAŞKANI

37- ZÜLKÜF GÖRGÜLÜ VAN ESKİ OCAK BAŞKANI

38- TEVFİK ERİNÇ BAYKAL AFYON OCAK ESKİ BAŞKANI

39- SERTAÇ NURİ GÜCÜYENER KÜTAHYA ESKİ OCAK BAŞKANI

40- İRFAN ÖZCAN ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ GENEL BAŞKANI
Anahtar Kelimeler:
MhpKONGREÜLKÜCÜ İRADE
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MUSTAFA 4 yıl önce

ASIL SİZLER BÖYLE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN ÜLKÜCÜ HAREKETİ SARAY KARŞISINDA EZDİRİYORSUNUZ. YAZIK YAZIK EL İNSAF.

Avatar
İmamoğlu 4 yıl önce

yazık çok yazık.hareket dışardkiler değil,başatakiler tarafından yok ediliyor,ettiriliyor.yahu 2018'e kim öle kim kala.ama Allah büyüktür.ülkücü milliyetci hareketi yalakalar engelleyemez.

Avatar
neval kavcar 4 yıl önce

boş kelamlar yerine ne yapılmış da hareketi yok ediliyor o açıklansa. mesela, sinan oğan'ın dediği gibi seçim hükümetine girilse o hükümete girmeyecekse hdp girmesin, kendimizi onlara göre mi konumlandıracağız gibi garip laf mı etti mhp? ne yaptıklarını bir görebilsem..