Ülkü Ocaklarından Başbuğ'un Anıt Mezarı hakkında açıklama

İşte Olcay Kılavuz'un açıklaması;

Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, vefatının 21. Yılında on binlerce evladı, mahşeri bir kalabalık ile dualarla, özlemle ve minnetle yâd etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da cennet yurdumuz Anadolu’nun ve Türk Dünyasının dört bir yanından, Avrupa’dan anıtmezara akın eden Ülkücüler, Başbuğumuz ten olarak aramızdan ayrılsa da; fikirleriyle eserleriyle ülküleriyle Türk Milleti var oldukça, ebediyen unutulmayacağını gösterdiler.

Yılda bir gün yahut menfaatleri söz konusu olduğunda Başbuğumuzu anmayı düşünenlerin istismar girişimlerine, yine Ülkücü Türk Gençliği tarafından geçit verilmedi. Ülkücü Hareket Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in suiistimale kapalı olduğunu yine kararlılıkla gösterdi. Çünkü bizler için Başbuğumuz Alparslan Türkeş 21. yüzyılda ; bengü taşlardan Türk milletine hitap eden Bilge Kağan , Malazgirt ovasında Anadolu’yu yurt kılan sultan Alparslan ve İstanbul surlarındaki Fatih Sultan Mehmet Han’dır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş demek, Kocatepe’den İzmir’e sel gibi çağlayan muzaffer komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izdüşümü, Çeğen Tepesi’nde mitralyöze yalın kılıç göğsünü siper eden İsmail Enver Paşa’nın mirası demektir. Şüphesiz onlar gibi ismi baki kalacak, fikirleri nesillere ışık tutacaktır. Bu ışıktan nasibini almamış, Başbuğumuz’u anlayamamış ancak şahsi menfaatleri uğruna anmak girişimlerinde bulunanlar, Alparslan Türkeş’i şahsi hesaplarına alet etmek isteyenler başaramamışlardır, başaramayacaklardır.

Hiçbir şahsi meselemiz, vatanımızın bekasının ve milletimizin selametinin önünde değildir. Var olma savaşı verip, içerden çökertilmeye, dışardan yok edilmeye çalışıldığımız bir dönemden geçtiğimizin bilinciyle, her türlü kışkırtmalara, tuzaklara karşı uyanık olacak ve tahriklere aldanmayacağız. Sağduyumuzu ve soğuk kanlılığımızı muhafaza ederek birliğimizi kardeşliğimizi ebediyen devam ettireceğiz. Vatanımızın, milletimizin ve devletimizin teminatı olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz!

Başbuğumuza ihanet etmiş bir grup zevatın Başbuğumuzun kabrinde veya çeşitli yerlerde Başbuğumuzu anmaya, anlatmaya hakkı olmadığını Ülkücü Gençliğin en net şekilde ifade etmesi üzerine; itibarını, saygınlığını ve toplumdaki karşılığını Ülkü Ocakları’nda bulmuş şahısların bu grubun sözcülüğünü yaparak Ülkücü Gençliğe adapsızca ve alaycı bir üslupla yazılar yazması büyük bir talihsizliktir. Bunu yaparken hiç mi yüzleri kızarmamaktadır?

On iki ay üç yüz atmış beş gün aziz milletimizin her bir evladına açık olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in anıt mezarı, meşruiyetlerini Başbuğumuz’a ve O’nun emanetlerine ihanet etmekten alanların şovlarına kapalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Ülkü Ocakları’na fitne tohumları ekerek, “abicilik” sevdasına tutularak, Ülkücülüğü kendi bulundukları konuma göre konumlandırmaya çalışanlara ebediyen geçit verilmeyecektir. İşgüzarlığı başaran, vefasız olmayı başaran, bizlere haksızlık etmeyi başaranlar; “abi”lik adı altında fitne ekmeyi fesat biçmeyi başaramayacaklardır.

Kafası karışık, akıl sağlığı tartışmalı, sözde profesörlerin Ülkücü Hareket ile bütün bağlarını koparmış, nankörlük ve ihanet batağınabatmış yapıların adeta sözcüsü gibi davranıp Türk Milliyetçileri’nin ve Ülkücülerin kutsalı olan Ülkü Ocakları’na ve Ülkücü Gençliğe yakışıksız bir biçimde akıl vermeye kalkışmak hakları da hadleri de değildir. Her fırsatta Başbuğumuz’un adının ardına gizlenmeye çalışanların bu tavrı rahmetli Başbuğumuz’un emanetlerine ve fikirlerine vefasızlığın ta kendisidir.

Ahde vefayı, edebi, saygıyı, fedakârlığı, iyiliği, çalışkanlığı, davamız ve milletimiz için kararlılıkla mücadele etmeyi, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten ve bizlere emanet ettiği Ülkü Ocakları’ndan öğrendik. Bu düstur ile Ülkü Ocaklılar olarak Başbuğumuza, manevi şahsiyetine ve fikirlerine; duruşumuzla, hizmetlerimizle ve sadakatimizle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in önderliğinde Allah’a şükürler olsun ki sahip çıkmaya devam edeceğiz. Allah’ın rızasını kazanma anlayışıyla Türklük gurur ve şuuruna sahip, İslâm ahlak ve faziletiyle yoğrulmuş nesiller yetiştirecek, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i fikirleriyle ve emanetleriyle ebedi kılacağız. Başbuğumuz’un adını, Ülkücülüğün dava uğruna bir ömür adamak olduğunu anlayamayanların istismar etmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Biz her türlü eleştiriye, fikir ve öneriye açığız. Bu noktada mahremimiz olan Ülkü Ocakları çatısı altında herkesin düşüncelerine önem veririz. Lakin kutsallarımızın da sosyal medyada tartışılmasına asla izin veremeyiz!

Görevdeyken Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e samimiyetten dem vurup, sadakat yeminleri edenlerin görevleri bittikten sonra ahkâm kesmesinin nazarımızda kıymeti harbiyesi bulunmamaktadır. Koltuklarıyla birlikte sadece sadakatini değil samimiyetini, aidiyetini, sevgisini ve saygısını da yitirenlere daha fazla söylenecek söz yoktur. Davamıza hizmet eden, bu uğurda bir saniyesini feda eden herkesin başımız üzerinde yeri vardır, hiçbir Ülküdaşımızdan asla vazgeçmeyiz. Fakat kendisini davanın ve kurumların üzerinde görenlere müsamaha ve tavizimiz yoktur.
Görevimiz devam ederken veya mevcut vazifemiz son bulduğunda nefesimiz yettiğince, yüreğimiz vurdukça inatla değil inancımız ve samimiyetimizle, Başbuğumuzun izinde, Liderimizin emrinde davamıza aşkla hizmet etmeye yeminliyiz.
Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.

Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
9 Nisan 2018

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Çağrı 13 ay önce

Laf kalabalığını bırak başkan...birine hain demek yerine önce aynaya bak...tayyibi destekleyen biri başkasını hainlikle suçlayamaz...tayyibe oy vermek ben artık ülkücü değilim demektir...bu tip açıklamalar makamına yakışmaz...lütfen el insaf...

Avatar
bülent gezgin 13 ay önce

boş işler bunlar başkanım. bu anlattıklarınızı taze gençlerimize anlatsanız bence daha iyi olurdu. şov yapıyorlar derken, şov yaptınız gibi geldi. gelecek seçimlerde, aday olmazsanız size ancak o zaman inanabilirim. ayrıca; ocak başkanlarının yaşı 25, 26'yı geçmemeli derim. ayrıca bahsettiğiniz ikbal peşinde koşanlardan olmadım, değilim de, şovmen de değilim. ama başbuğumuzun yokluğu ile her iki genel merkezin şirazeden çıktığını düşünenler ve bununla dertlenenlerdenim. ayrıca bana ve bizim gibilere inanmanızı beklemiyoruz. iyi çalışmalar diliyorum.

Avatar
Gerçek ulkucu 13 ay önce

Bızım için. MHP bitmiş tir artlk bunda sonra oylarımız iyi partiye

Avatar
Oguzhan asilturk 13 ay önce

Soylenmesi gereken hersey soylenmis
Aynen katiliyorum.