Twitter\'de en çok konuşulan 8.dil Türkçe

İn­gi­liz­ce en çok kul­la­nı­lan dil olur­ken bu­nu sı­ra­sıy­la Ja­pon­ca, İs­pan­yol­ca, Por­te­kiz­ce, En­do­nez­ce, Arap­ça, Fran­sız­ca, Türk­çe, Rus­ça ve Ko­re­ce iz­li­yor. İlk dört­te­ki dil­le­ri kul­la­nan­lar, Twit­ter kul­la­nı­cı­la­rı­nın ya­rı­sı­nı oluş­tu­ru­yor.  Gnip üst yö­ne­ti­cis Chris Mo­ody, yaz ay­la­rın­da İs­tan­bu­l’­da­ki pro­tes­to­lar­dan son­ra kul­la­nı­cı sa­yı­sın­da Türk kul­la­nı­cı sa­yı­sın­da dik­kat çe­ki­ci bir ar­tış göz­lem­le­dik­le­ri­ni söy­le­di.

Sesli arama özelliği

Fa­ce­bo­ok uy­gu­la­ma­sı­nın ye­ni gün­cel­le­me­siy­le bir­lik­te kul­la­nı­cı­lar bun­dan son­ra bu­ra­dan ses­li ara­ma da ya­pa­bi­le­cek. Fa­ce­bo­ok What­sapp ad­lı an­lık me­saj­laş­ma uy­gu­la­ma­sı­nı 16 mil­yar do­la­ra sa­tın al­dık­tan son­ra uy­gu­la­ma­sın­da na­sıl bir ye­ni­li­ğe gi­de­ce­ği me­rak ko­nu­su ha­li­ne gel­miş­ti. Per­şem­be gü­nü Fa­ce­bo­ok Mes­sen­ger uy­gu­la­ma­sı­na ge­len ye­ni bir gün­cel­le­me ile ar­tık kul­la­nı­cı­lar uy­gu­la­ma üze­rin­den ses­li ara­ma ya­pa­bi­le­cek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.