TURK Parti: Kürdistan’ı kuramazsınız, sadece kan dökersiniz

Türk siyasetinin tanınmış isimlerinden Doğudan Bayülgen ile Azerbaycan Eski Tarım Bakanı Ali Memedov’un konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan TURK Parti Gençlik Kolları Başkanı Erdal Çalışkan, ülkenin bölünmez bütünlüğünün tehdit altında olduğunu ve kaybedilecek vakit kalmadığını dile getirerek, "Dışarda suçlu aramak yerine üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz gerekiyor. Pişmanlıkla harcanabilecek bir tek dakikamız yok. Vatansever Türk insanları olarak biz üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Bu davaya inanan tüm vatanseverleri de yanımızda görmekten onur duyarız" dedi.

TURK PARTİ GENEL BAŞKANI ÖZGÜÇ: BİZLER VATANSEVER TÜRK MİLLİYETÇİLERİYİZ

Çalışkan'ın açılış konuşmasının ardından, TURK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kenan Bişirir, parti çalışmaları için Erzurum'da bulunan TURK Parti Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç'ün mesajını okudu.

Türk Milletine kastetmek üzere kurulan Diyarbakır-Ankara-İmralı ihanet hattına karşı, Erzurum-Ankara- İstanbul vatanseverlik hattını kurarak Türk milletini müdafaa etmek üzere Erzurum'a gittiğini dile getiren TURK Parti Genel Başkanı Özgüç; mesajında şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'de vatanseverlik baskı altındadır. Türkiye'nin geleceği, bekası ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bilinçli ve sistemli uluslararası çalışmaların oyuncağı olmuş, şuursuz bir iktidarın gayretleriyle yok edilmek istenmektedir. Bizler, bu gayretlere tarih boyunca defalarca tanıklık etmiş ve bu gayretlere karşı mücadelesini tarih boyunca defalarca tecrübe etmiş onurlu bir milletin son nesil mensuplarıyız. Bazıları buna şaşırabilir ama bizler vatansever Türk milliyetçileriyiz ve dimdik ayaktayız.

Türkiye’de iktidar sahipleri derin bir ihanet içindedir. Türkiye, ihanet, yalan, iftira, yolsuzluk ve ahlaksızlık batağındaki bir yönetimin idaresi altındadır. Bu iktidar, onurunu, vakarını ve saygınlığını yitirmiş bir iktidardır. Benliğinden kopmuş iktidar ve onu besleyen soytarı siyasetçilerin, ahlak yoksunu basının, soyguncu iş dünyasının elbirliğiyle, ülkemizin koşulları giderek ağırlaşmaktadır. Tablo vahim, vereceğimiz mücadele çetindir. Bizler, bu iktidarın neden olduğu tüm tahribatları gidermek için görev almaya hazırlanıyoruz. Türkiye'de yeni nesil bir siyaseti başlatacağız. TURK Parti siyaseti bir ahlak ve erdem hareketi olacak. Gerçekleştireceğimiz değişimle milletimizin benliğine sımsıkı sahip çıkacağız, ama benlik değil bilgelik siyaseti yürüteceğiz. Bu ülkede yolunda gitmeyen her şeyi düzeltmek için buradayız.

Yolsuzlukla edinilen servetler bu milletin hakkıdır. Milletimizin hakkını soysuzlar çetesinden geri alacağız, milletimize geri vereceğiz. Hainlerin ülkemize yaptıklarını asla unutmayacağız, yakalarına yapışacağız ve hesap soracağız. Yılmayacağız yıkılmayacağız, durmayacağız yorulmayacağız, bıkmayacağız usanmayacağız ve Türkiye'yi yeniden kuracağız. Bu ülke bizim cennetimiz, hainlerin cehennemi oluncaya kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz."

DOĞUDAN BAYÜLGEN: AKP İKTİDARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÖNÜNÜ AÇIYOR

Konferansın ilk konuşmacısı olan TURK Parti, PM Üyesi Doğudan Bayülgen, iktidarın bölücü terör örgütlerinin önünü açtığını dile getirerek, "Lozan Anlaşması’nı temel alarak ülkemiz üzerinde birileri Büyük Kürdistan'ı, başkaları da Büyük Ermenistan'ı kurmak gibi sonu hiç de iyi bitmeyecek hayaller kuruyor. Bu tip bölücü hayalperestler hep vardı ancak gelinen noktada bir takım insanlar çıkıp ülkemizin topraklarının birilerine verilmesi yönünde taleplerini haykırır hale gelebildiler. Onların bu çirkin cüretkârlığı için uygun zeminler hazırlandı” dedi.

KÜRDİSTAN'I KURAMAZSINIZ, SADECE KAN DÖKERSİNİZ

İktidarı eleştirerek, "Bu insanların bu cüreti kazanmasına yardım eden erk sahiplerine soruyorum: Kan dökülürse, bu ülkeden toprak verilirse gece yataklarınızda daha mı rahat uyuyacaksınız? Bu çabanız neden” diye soran Bayülgen şöyle devam etti:

“Düşünüp bakmak gerekiyor, yıllardır beraber yaşadığımız, kız alıp verdiğimiz, evlilik bağıyla bağladığımız insanlara niçin toprak verecekmişiz? Yüce Atatürk'ün de dediği gibi bu ülkenin adı Türkiye'dir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Türk'tür Milliyet fikrini etnisite üzerinden anlamak ancak cahillik ya da hainlikle mümkündür. Ne yazık ki 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sözünü tam olarak idrak etmiş değiliz halen. Orada Yüce Atatürk, 'Ne mutlu Türk olana' dememiştir, Türküm diyene vurgusu özellikle seçilmiştir. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi üst kimlik olarak Türk kabul ediyoruz, bu etnik kökenden bağımsızdır. Hissiyat ve aidiyet meselesidir. Bir takım hanımlar da çıkıp Türkiye'nin bölünmesi gerektiği fikrini savunuyorlar. O hanımlar öncelikle şunu bilmelidirler ki bu hayaldir. Olsa olsa onların ve bizim evlatlarımızın kanlarının döküleceği bir hayaldir. Bu hayalleri kuranlar dehşetli bir hayal kırıklığı yaşamaya mahkûmdur. Kürdistan'ı kuramazsınız. Sadece kan dökersiniz. Bu kanın da vebali büyüktür." diye konuştu.

MEMEDOV: TÜRKLERE SALDIRILARIN NEDENİ TÜRK MİLLETİNE KARŞI DUYULAN KORKUDUR

Konferansın ikinci konuşmacısı Azerbaycan Eski Tarım Bakanı Ali Memedov ise dünya medeniyetinin kurulmasında Türk milletinin eşsiz katkıları olduğunu belirterek, "Bugün dünyanın pek çok farklı bölgesinde Türklere uygulanan saldırıların altında yatan neden Türk milletine karşı duyulan korkudur” değerlendirmesini yaptı.

“Dünyanın birbirinden farklı bölgelere dağılmış ama tek dili konuşan, geçmişten günümüze dünya tarihine derin izler bırakan Türkler bu yüzden, Karabağ’dan, Kırım'a kadar dünyanın pek çok bölgesinde baskı ve zulüm altında yılmadan savaş veriyorlar” diyen Azeri Bakan Memedov şöyle devam etti:

“Kanları dökülse de boyun eğmiyorlar. Bugün Türkiye'de bahsedilen bölünmeye yönelik tartışmaları emin olun üzülerek izliyoruz. Burada bazıları bölünmeyi konuşurken, biz hala tüm dünya Türklerinin birleşmesinin hayalini kuruyoruz. Bu mümkündür. Bu hayalin gerçekleşmesi halinde Türkler önüne geçilemez büyük bir güç olarak 21.yüzyılda şanlı tarihlerinde yarattıklarından çok daha büyük başarılara imza atabilirler."

TURK PARTİ'YE KATILIMLAR SÜRÜYOR

TURK Parti’nin İstanbul İl Başkanlığı Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya, çeşitli STK’lardan çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu davetli grubunun yanı sıra TURK Parti Genel Başkan Yardımcıları Kenan Bişirir, Gülseren Bozkurt, Haluk Ceylan, Şaha Elif Ergin, TURK Parti Genel Sekreteri Onur Kara ile TURK Parti İstanbul İl Başkanı Özge Conway de katıldı. Konferansın bitiminde İstanbul’un farklı ilçelerinden 100’e yakın yeni üyenin TURK Parti’ye katılım işlemleri de yapıldı.

Kaynak: Rotahaber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.