MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinin Yozgat il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti hükümetini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Yozgat’ın istediği, beklediği yatırımı alamadığını savunan Durmaz, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Yozgatlıdır, eski Başbakan Yardımcısı, şimdiki Adalet Bakanı Yozgatlıdır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yozgatlıdır. Yozgat’ta 4 milletvekilinden 3’ü AKP’ye mensuptur. Bütün bunlara rağmen Yozgat maalesef her alanda geri gitmektedir." diye konuştu.

"KAYSERİ’NİN GÜL’E SAHİP ÇIKTIĞI GİBİ YOZGATLILARIN İHSANOĞLU'NA SAHİP ÇIKMASI GEREKİR"

Durmaz, 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde, Yozgatlıların hemşehrisi İhsanoğlu’na sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Durmaz, şunları söyledi: "10 Ağustos 2014 tarihinde Türk milleti 12’nci cumhurbaşkanını seçecektir. Türk milletinin cumhurbaşkanı adayı, Yozgat’ın değerli evladı, büyük devlet adamı Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'dur. 2007 yılında yapılan genel seçimlerde Kayserili olan Sayın Abdullah Gül’e ‘hemşehrimiz’ diye her türlü desteği verenlerin, Yozgat’ın yetiştirdiği çok değerli bir devlet adamının adaylığı söz konusu olunca, bırakın desteği köstek olmaya çalışması, akıl tutulmasından başka bir şey değildir. Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 2007 seçimlerinde “Yozgat’ın 6. milletvekili olacak, bir kez olsun Kayserili gibi düşünelim” diyerek ilçe mitinglerinde konuşturanlar, Yozgat’ın tarihinde ilk defa yaşayacağı bu onur ve şereften Yozgatlıyı mahrum etmek için yoğun bir gayretin içerisine girmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti'ne cumhurbaşkanı olacak şahıs; Türkiye'nin bütünlüğü ve Türk devletinin millî ve üniter yapısını temsil ve taşıma konusunda milletimizde tereddüt bırakmayacak bir fikri maziye sahip olmalıdır. Cumhuriyetimizin kurucu felsefesini özümsemiş, geçmişinde Cumhuriyet'in temel değerlerine samimiyet ve sadakati hakkında kuşku bırakmayacak bir milli duruşa, Türk milletinin birlik ve beraberliğini, millet olma hasletlerini ve yüksek kültürünü benimseme konusunda mutlak güvenilecek bir şahsiyet olmalıdır. Büyük Türk milleti; cumhuru temsil edecek, Cumhuriyet’in anlam ve birikimlerine sadakatle bağlı kalacak, milli kimliğe saygı duyup benimseyecek, hakkında hiçbir şaibe olmayan tertemiz bir isme cumhurbaşkanı olma şerefini verecektir."

"ADAY ERDOĞAN, TORUNU ÖMER TAYYİP’İN 2007 YILINDA WASHINGTON’DA DOĞDUĞUNU UNUTMUŞ"

"Aday Erdoğan her şeyi bitirmiş; millet evlatlarının doğum yerini irdelemeye, bunun üzerinden fesat yaymaya başlamıştır." diyen Durmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Eskişehir’de; cumhurbaşkanı adayımız Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bu toprakların evladı olmadığını, yüzü kızarmadan iddia etmiş ve aynen şöyle demiştir; 'Kahire'de doğmuş, 30 yaşında Türkiye'ye gelmiş. Kimi aldatıyorsunuz? Bu toprakların evladı biziz, burada doğduk, burada büyüdük, burada çalışıyoruz.' Aday Erdoğan, devleti bölmüş, milleti bölmüş, askeri bölmüş, polisi bölmüş, doymamış bir de doğum yerlerine göre insanlarımızı bölmüştür. Aday Erdoğan, kendi torunu Ömer Tayyip’in 2007 yılında Washington’da doğduğunu unutmuş ve büyük bir densizliğe imza atmıştır. Sayın İhsanoğlu’nun Kahire’de doğmasını eksikmiş, kusurmuş, utanılacak bir şeymiş gibi gösterme teşebbüsünde bulunan bu adaya Türk milleti itiraz etmeli, Yozgatlı hemşehrilerimiz demokratik tepkisini muhakkak göstermelidir.Türk milleti, TC’ye saygı ve sadakat besleyen, kimliğine hürmet gösteren, 77 milyonu kucaklayan değerli bir ismi; bilgili, birikimli ve ekmek bilen bir evladını cumhurbaşkanı yapacaktır. Siyasi görüşü, fikri aidiyeti, mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, tüm Yozgatlı hemşehrilerimiz Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yanında durmalıdır."

"SAYIN İHSANOĞLU'NUN GEÇMİŞİNDE HARAM LOKMA YOKTUR, AYAKKABI KUTULARI YOKTUR, SOYGUN YOKTUR"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz; İhsanoğlu'nun geçmişinde haram lokma, ayakkabı kutuları ve yolsuzluk olmadığını, İhsanoğlu’nun geçmişinde Türk ve İslam’a ait değerler olduğunu söyledi. Durmaz, "Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Yozgatlı olması bizler için bir gurur vesilesi olmalıdır. Çünkü Sayın İhsanoğlu inançlı, manevi değerlere sahip, milli ve birikimli bir Cumhuriyet aydını, millet değeridir. Ekmeleddin İnsanoğlu'nun adaylığından korku duyanlar ve telaşa kapılanlar milletimizi ayrıştıranlardır. Sayın İhsanoğlu'nun geçmişinde haram lokma yoktur, ayakkabı kutuları yoktur, soygun yoktur, yolsuzluk yoktur, bölücülerle pazarlık yoktur. Milliyetçiliği ayaklar altına almak, yol için cami yıkmak, keyif için gönül kırmak, evlat için hazine arazisi yağmalamak, iktidar koltuğu için iradesini ipotek ettirmek yoktur. Sayın İhsanoğlunu’nun temelinde Türk ve İslam’a ait tüm değerler vardır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, Yozgat için ve ülkemiz için çok büyük bir değer olup, adının açıklandığı ilk andan itibaren tüm Türkiye’de ve toplumun büyük bir kesiminde çok büyük bir hüsnükabulle karşılanmıştır. 10 Ağustos’ta huzur için, umut için, birlik için, kardeşlik için, itibar ve güvenlik için Ekmeleddin Bey diyelim." diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.