TBMM’de Gey vekil görmek istiyorlarmış

TBMM’de Gey vekil görmek istiyorlarmış

Eşcinsel evlilikleri kabul etmesi için Türkiye’ye de uzun zamandan beri baskı yapılıyor. Avrupa Parlamentosu İşçi Partisi Milletvekili Michael Cashman, TBMM’de kendisi gay bir milletvekilinin olması halinde Türkiye’nin Avrupa’daki imajının olumlu yönde etkileneceğini öne sürmüştü. Avrupa Parlamentosu’nun Gey ve Lezbiyen Meseleleri Kurullararası Başkanı da olan Cashman, Türkiye’de bir eşcinselin Meclis’e girmesinin, bu ülkeye dair imajı olumlu etkileyeceğini söyleyerek büyük bir rezalete imza atmıştı. Daha büyük rezalet yetkili kurumların, daha da  önemlisi Hükümet tarafından özellikle AB için kurulan,  AB Bakanlığı’nın Cashman’a karşı sus pus olmasıydı.

Virüs gibi hızla yayılıyor

Nisan ayında Latin Amerika ülkesi Uruguay’da Senato’dan sonra parlamentonun alt kanadı da eşcinsellerin evlenmesine olanak tanıyan yasayı kabul etti. Eşcinsel evliliğe onay veren ilk Güney Amerika ülkesi 2010 yılında Arjantin olmuştu. Dünya genelinde ise bu sayı Uruguay’la birlikte 12’ye yükseldi. Yeni Zelanda da Nisan ayında parlamentoda yapılan tarihi oylamayla Asya-Pasifik bölgesinde eşcinsellerin evliliğini yasallaştıran ilk ülke oldu. Amerika Birleşik Devletleri, Başkanı Barack Obama’nın eşcinsel evlilikleri desteklediğini açıklamıştı.

Yavru vatanda eşcinsel birlikteliğe onay

KKTC’de eşcinsel ilişkiyi suç sayarak 5 yıla kadar hapis cezası öngören yasa değişiyor. Tüm partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa hazırladığı eşcinsel haklarını düzenleyen yasa, Meclis Genel Kurulu onayına sunulurken yasanın onaylanması bekleniyor. Yasa Tasarısı’ında 18 yaş üstü her bireyin cinsel tercihlerine özgürlük getirilirken, eşcinsellere yönelik hakaret ve aşağılayıcı davranışta bulunanlara ise 3 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor. Toplumcu Kuruluş Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, “İlerde eşcinsel evliliklerin olması da sağlanacak” dedi.

Lezbiyen çifte muğla’da nikah kıyılmıştı

8,5 yıl önce İngiltere’de bir ziyarette tanışan ve o günden bu yana birlikte yaşayan İngiliz iki bayan 27 Nisan 2012 tarihinde Fethiye’nin Ölüdeniz beldesi Kıdırak koyunda düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girmişti.

Eşcinsellik hastalığı tüm dünyayı sararken başta Avrupa olmak üzere çok sayıda batı ülkesi eşcinsel evliliklere bir bir onay veriyor. Avrupa’dan sonra Latin Amerika’da da eşcinsel evlilikler hızla yasal statü kazanıyor. Son olarak Yeni Zelanda’da eşcinsel evliliğe yeşil ışık yaktı. Eşcinsel evliliğe onay veren ülkelerin çoğunda eşcinsel çiftler evlat edinebiliyor. AB’ye girmek için milli kimliği ve manevi ikliminden taviz üstüne taviz veren Türkiye’nin başına yakın zamanda örülecek çoraplardan biri de muhtemelen eşcinsellerin evlilikleri olacak.

Evlat edinebiliyor orduda görev yapabiliyorlar

Avrupa Birliği’ne üye olan üye olamaya hazırlanan Avrupa ülkelerinin ordularının tamamına yakınında eşcinsel askerler görev yapabiliyor. Danimarka, Estonya, Finlandiya, İrlanda, Litvanya, Norveç, İsveç, Belçika, Fransa, Lüksemburg, Hollanda,  Avusturya,  Hırvatistan,  Çek Cumhuriyeti,  Almanya, Macaristan, Sırbistan, İsviçre, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Romanya, Rusya’da eşcinseller ordu da hizmet edebiliyor. Eşcinsel evliliğe onay veren ülkelerden, Kanada, ABD, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, İzlanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, İrlanda, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Avusturya, Belçika, Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz, Güney Afrika ve Yeni Zelanda’da eşcinsel çiftlerin evlat edinmesine de olanak sağlanmış.

Latin Amerika’ya da sıçradı

Nisan ayında Latin Amerika ülkesi Uruguay’da Senato’dan sonra parlamentonun alt kanadı da eşcinsellerin evlenmesine olanak tanıyan yasayı kabul etti. Eşcinsel evliliğe onay veren ilk Güney Amerika ülkesi 2010 yılında Arjantin olmuştu. Dünya genelinde ise bu sayı Uruguay’la birlikte 12’ye yükseldi. Yeni Zelanda’da Nisan ayında parlamentoda yapılan tarihi oylamayla Asya-Pasifik bölgesinde eşcinsellerin evliliğini yasallaştıran ilk ülke oldu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın eşcinsel evlilikleri desteklediğini açıklamıştı.

Göz göre göre nesiller yok ediliyor

Eşcinsel çiftlerin evlat edinmesini konusunda yurt dışında yaşayan Türk çocukları büyük bir facianın eşiğinde. Ailelerinden alınan Türk çocuklarının büyük kısmı kasıtlı olarak eşcinsel çiftlere koruyucu aile olarak veriliyor. Geçtiğimiz günlerde Hollanda Hükümeti, Türkiye’nin, Gençlik Koruma Bürosu tarafından eşcinsel koruyucu ailenin yanına yerleştirilen 9 yaşındaki Türk kökenli çocukla ilgili girişimlerinin uygun olmadığını açıklamış, Başbakan Yardımcısı Lodewijk Asscher, Türkiye’nin olaya müdahale etme hakkı olmadığını savunarak, çocuklar koruyucu ailelerin yanına yerleştirilirken dine ve ırka göre bir tercihin yapılmadığını söylemişti.

 ‘TBMM’de Gay vekil görmek istiyoruz’

Eşcinsel evlilikleri kabul etmesi için Türkiye’ye de uzun zamandan beri baskı yapılıyor. Avrupa Parlamentosu İşçi Partisi Milletvekili Michael Cashman’la TBMM’de kendisi gay bir milletvekilinin olması halinde Türkiye’nin Avrupa’daki imajının olumlu yönde etkileneceğini öne sürmüştü. Avrupa Parlamentosu’nun Gey ve Lezbiyen Meseleleri Kurullararası Başkanı da olan Cashman, Türkiye’de bir eşcinselin Meclis’e girmesinin, bu ülkeye dair imajı olumlu etkileyeceğini söyleyerek büyük bir rezalete imza atmıştı. Daha büyük rezalet yetkili kurumların en önemlisi Hükümet tarafından özellikle AB için kurulan  AB Bakanlığı’nın Cashman’a karşı sus pus olmasıydı.

Çöküş her yeri sarmış durumda

Eşcinsel evlliğin hızla yaygınlaştığı, AB’nin kendi kurumu olan Eurostat’ın araştırmasına gore, birlik ülkeleri içindeki evlilik dışı doğum oranı yüzde 40’a ulaştı.Ahlaki olarak yaşanan bu çöküntü toplumu içten içe kemiriyor.  Evlilik dışı doğumların en yaygın olduğu ülkelerin başında, Estonya, Slovenya, Bulgaristan, Fransa ve İsveç geliyor. Bu oran 1990’de yüzde 17 düzeyindeyken 2000 yılında yüzde 27’ye, 2011 yılında yüzde 39,5’e yükseldi. Evlilik dışı doğum oranı Belçika’da yüzde 50, Danimarka’da yüzde 49, İngiltere’de yüzde 47, Hollanda’da yüzde 45, Avusturya’da yüzde 40, İspanya’da yüzde 37, Almanya’da yüzde 33, Romanya’da yüzde 30, İtalya’da yüzde 23 ve Polonya’da yüzde 21 düzeyinde bulunuyor.

Yavru vatanda eşcinsel birlikteliğe onay

Kuzey Kıbrıs’ta eşcinsel ilişkiyi suç sayarak 5 yıla kadar hapis cezası öngören yasa değişiyor. Tüm partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa hazırladığı eşcinsel haklarını düzenleyen yasa,  Meclis Genel Kurulu  onayına sunulurken yasanın pazartesi günü onaylanması bekleniyor. Yasa  Tasarısı’ında 18 yaş üstü her bireyin cinsel tercihlerine özgürlük getirilirken, eşcinsellere yönelik hakaret ve aşağılayıcı davranışta bulunanlara ise 3 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor.

Toplumcu Kuruluş Partisi  Genel Başkanı Mehmet Çakıcı “farklı yönelimi bulunan insanların cinsel tercihleri ve özel yaşam alanları ile ilgili bir yasak getirilmesinin yanlış olduğunu söyleyerek ilerde eşcinsel evliliklerin olması da sağlanacak” dedi.

Türkiye’ye  de ihraç ediyorlar

Geçtiğimiz yıl Fethiye’de iki İngiliz kadın eşcinsel, papaz tarafından kıyılan nikahla evlenmişti. İngiliz evlendirme görevlisi Mike Thomas’ın kıydığı nikah tepkiler neden olmuştu. Sapık İngilizler sözde nikahın ardından çocuk edinmek için sperm bankasına başvuracaklarını açıklamışlardı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.