Semih Yalçın\'dan Taşgetiren ve Akillere Mektup!

 

MHP hakkında “MHP, MHP iktidarını ister mi?” başlığıyla kaleme aldığınız son yazınız ve Kırşehir’de yaptığınız konuşma bizi endişeye sevk etti.

Müzmin bir MHP muhalifi olarak medyada boy göstereyim derken içine yuvarlandığınız perişan vaziyet içimizi acıttı.

Çünkü MHP’yle ilgili bu yazınızda öne sürdüğünüz iddialar, akıl sağlığınızın giderek bozulmaya başladığına, bunama emareleri taşıdığınıza dair kuvvetli kanaat oluşturmaktadır.

Tahmin ediyoruz, yaranmaya çalıştığınız, arkasına takıldığınız AKP-PKK İşbirliği ve Ayrışma Sürecinin mimarları ve savunucuları da kaygıya kapılmıştır bu yazınızdan…

Fevkalade hassas, titiz ve ihtiraslı yandaşlarından birinin surda gedik oluşturması ihtimali onları ürkütmüştür.

Size Yüce Yaratan’ın akıl salabeti, izan ve idrak ihsan etmesini diliyor ve soruyoruz:

Siz hiç yetkili bir ağızdan veya bir MHP sözcüsünden “MHP iktidara gelirse Türkiye bölünür” şeklinde akıllara ziyan, saçma bir yorum işittiniz mi?

Eminiz, cevabınız “Hayır”dır.

Peki, siz bu yargıya nereden varıyorsunuz?

MümtazerTürköne gibi MHP ve Ülkücü Hareket’ten kopuşun travmasıyla darmadağın olmuş ve kişilik arayışını tamamlayamamış bir kimesnenin tefsir-i şeriflerine dayanarak…

Peki, MHP’nin yükselişte olduğunu, İmralı  Ayrışma sürecine gösterdiği direnişin halk nezdinde karşılık bulduğunu anlatan aklı başında yazıları neden referans göstermiyorsunuz?

Çünkü siz de, yazınızın başlığından anlaşıldığı  üzere MHP’nin iktidar olmasını istemeyenlerdensiniz. MHP’nin fikriyatından ve siyasi varlığından memnun olmayanlar sınıfındansınız.

Bu yüzdendir ki sık sık AKP iktidarının devamına, MHP’nin zilletine duacı yazılar yazıyorsunuz.

Hem de vaktiyle mahzurlu PKK politikaları yüzünden Başbakan Erdoğan’ı uyardığınız ve bu sebeple dokuz köyden kovulduğunuz hâlde…

Başınıza gelen onca hadiseye rağmen, AKP iktidarının bölücü terör örgütü PKK ile ortaklaşa kurmaya çalıştığı 10. Köyden de kovulmamak için Başbakan Erdoğan’ın eteğine sıkı sıkıya tutunuyorsunuz.

Sonunu bile bile yandaş rüzgârlara ayrılık tohumları serpen sözde “akil”ler kervanına yaraşır bir kervancı olma görevinizi yerine getirmeye gayret ediyorsunuz.

Biat kültürüne sağladığınız uyum, doğrusu göz yaşartıcı… 

Ancak bu izzetinefsi vuran, şahsiyeti zedeleyen kültürün vücut ve akıl direncinize zarar veren yanını göz ardı ediyorsunuz.

Ne yazık ki her geçen gün yazılarınızın insicamında, fikirlerinizin zaten pek az olan isabet oranında düşüşler kaydediyorsunuz.

Son günlerde partimiz ve camiamız hakkındaki öngörüleriniz, geleceğimize dair temennileriniz, MHP paranoyasına dönüşme istidadı gösteriyor.

Yazılarınızda MHP hakkında öne sürdüğünüz abuk sabuk fikirler, akli melekelerinizde belirgin bir kaybın söz konusu olduğunu gösteriyor.

Bizce siz bir psikiyatra giderek muayeneden geçmelisiniz. Kendi sağlığınız için bir süre herhangi bir klinikte psikolojik tedavi görmelisiniz.

Biliyorsunuz, önümüzdeki yıllarda yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimleri, anayasa referandumu ve genel seçimler gibi önemli siyasi olaylar yaşanacaktır.

MHP’nin bu süreçte göstereceği başarının kalbinize ve aklınıza daha fazla zarar vermesi ihtimali yüksektir.

Maazallah ani bir üzüntünün yol açacağı felç ve inme yüzünden yatalak kalıp sevenlerinizi üzebilirsiniz.

Yol yakınken kendinize bir iyilik yapın.

Daha fazla saçmalamaktan, hem de kendinizi ve halkı aldatmaktan vazgeçin.

Son günlerde sözde âkıllar heyetiyle birlikte yaptığınız konuşmalarda, kendinizi ve mesai arkadaşlarınızı  “rahmet elçisi” yerine koyuyorsunuz.

Sırtınız açıkken gördüğünüz barış rüyalarında size, haşa! Peygamberlik veya mürşitlik makamı bahşedildiği zehabına mı kapıldınız yoksa?

Kandil ışığındaki rüyalardan aldığınız ilhamla sahte peygamberliğe ve mürşitliğe soyunmanın, ruhunuzun içine yuvarlandığı karanlığı daha da derinleştireceğini düşünemiyor musunuz?

En iyisi, AKP yandaşlığı ve MHP düşmanlığı  yüzünden beyin melekeleriniz daha fazla zarar görmeden, köşe yazarlığını ve sözde âkillik görevini bir başka yıkım taşeronuna devrederek uzlete çekilin, dinlenin.

Diyeceksiniz ki MHP eleştirilere açık olmalı. 

Elbette.

Ancak tenkitlerin dozu kaçınca, hakkımızda ipe sapa gelmez fikirler ortaya atılınca, bize düşen de bunun karşılığını  misliyle vermektir.

Siz ve sizin gibiler objektif eleştiriye dönmediğiniz, MHP hakkında aklıselim içeren yazılar yazmadığınız sürece, bizim de tenkitlerimizin dozu artacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.