Semih Yalçın'dan 10 Gün Sonra "Kayyum" Açıklaması!
 Kasım ayının 14'ünde gerçekleşen MHP MYK toplantısının ardından ortaya atılan kayyum iddiaları gündemi uzun süre meşgul etmişti.
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin olağanüstü kongre toplamaktansa partiyi Kayyuma teslim etmeye razı olduğu iddiası basında yer alırken konuyla ilgili MHP üst yönetiminden herhangi bir açıklama gelmemişti.

Beklenen açıklama bugün partinin Medya, Halkla İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın üzerinden 10 gün geçen MYK toplantısıyla ilgili yaptığı açıklamada kayyum iddialarına ilişkin "Sayın Bahçeli; 14 Kasım günkü MYK toplantısında, 2002 yılından beri MHP’siz bir Meclis için çaba gösterildiğini vurgulayarak 2004 yılında yaşanan “kayyum” olayını anlatmıştır. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, 2002 seçimleri sonrasında MHP’nin içini karıştırmak için bugün olduğu gibi kongre taleplerinin gündeme getirildiğini, toplanan imzalara rağmen sonuç alınamayınca muhaliflerin konuyu mahkemeye taşıyarak MHP’nin yönetiminin kayyuma devredilmesi kararı çıkarttırdığını hatırlatmıştır. O dönemde kayyum rezaletine imza atanlar gibi bugün de benzer girişimlerin ortaya çıkabileceğini belirten Sayın Bahçeli, parti yönetimini bu konuda uyarmıştır." bilgisine yer verdi.

İşte Semih Yalçın'ın Açıklaması:


Partimiz hakkında medyada öteden beri yalan haber ve spekülatif yorumlara yer veren bazı kesimlerin, 1 Kasım Seçimlerinin sonuçlarını bahane ederek yeni iddialar ortaya attıkları gözlenmektedir.

Bir süredir gündemde tutulmaya çalışılan asılsız iddialardan biri de Sayın Genel Başkanımızın 14 Kasım günkü MYK toplantısında partiyi kayyuma götüreceğini söylediğine dairdir.

MHP Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MYK toplantısında kayyum atama meselesi hakkında dile getirdiği hususlar, saptırılarak medyaya yansıtılmıştır.

Sayın Bahçeli; 14 Kasım günkü MYK toplantısında, 2002 yılından beri MHP’siz bir Meclis için çaba gösterildiğini vurgulayarak 2004 yılında yaşanan “kayyum” olayını anlatmıştır. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, 2002 seçimleri sonrasında MHP’nin içini karıştırmak için bugün olduğu gibi kongre taleplerinin gündeme getirildiğini, toplanan imzalara rağmen sonuç alınamayınca muhaliflerin konuyu mahkemeye taşıyarak MHP’nin yönetiminin kayyuma devredilmesi kararı çıkarttırdığını hatırlatmıştır. O dönemde kayyum rezaletine imza atanlar gibi bugün de benzer girişimlerin ortaya çıkabileceğini belirten Sayın Bahçeli, parti yönetimini bu konuda uyarmıştır.

MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin sözleri, aynı girişimi denemeyi düşleyenler ve onları kullananlar tarafından bilerek çarpıtılmaktadır. MHP’yi karıştırmak için ortaya atılan bu uydurma ve düzmece iddiayı gündeme taşıyanlar, Anayasa ve rejim değişikliği hesapları peşindeki iktidar çevrelerinde kurgulanıp sahnelenen siyasi oyunlara alet olmaktadır.

Bazı köşe yazarları ve yorumcular MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin partiyi tapulu malı gibi gördüğünü, bazıları da partide demokrasi, hukuk ve adalet olmadığını öne sürmektedir.

MHP hiç kimsenin tapulu malı değildir. Tapusu, sadece Milliyetçi-Ülkücü iradenin elindedir. MHP Genel Başkanı, bulunduğu koltuğa bu

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL MERKEZİ BASIN BİRİMİ TARİH: 23/11/2015

iradenin tercihiyle oturmuştur. Hâl böyleyken Devlet Bahçeli sanki kurultaylarda seçilerek gelmemiş ve gayrimeşru yollarla MHP Genel Başkanı olmuş gibi yorumlar yapılması, bir takım toplumsal değerlerin iktidar baskısıyla terk edilmesindendir.

1.000 küsur kişilik delegenin tercihini beğenmeyip bundan dikta ve despotizm iması çıkarmak, aynı olgunun sonucudur. Türkiye’de parlamenter demokrasi yolunda giderken mevcut sistemi rayından çıkarıp despotizm istikametine çevirmek isteyen bir iktidarın kendi anlayışını yerleştirmeye çalışması karşısında fazla direnç gösteremeyip teslim olan medyadaki 40 yıllık demokrasi havarileri, şimdi başkanlık sistemine tilmiz olmuşlardır. 13 yılda erdem, aklıselim, feraset, hakkaniyet, adalet ve cesaret gibi ahlaki değerlerin yerini; zamana ve zemine göre konum ve tutum belirleme, sıkışınca tavır ve fikir değiştirme, kaypaklık ve her kaba girebilme gibi çağdaş(!) özellikler almıştır. Rüzgâr nereden eserse artık birtakım köşe yazarları ve yorumcular da ona göre vaziyet almaktadır. Bu kafayla görüş serdedenlerin demokrasiden, demokrasinin faziletlerinden bahsetmesi, fazlasıyla komik kaçmaktadır.

MHP’nin 7 Haziran seçimlerinde %16’nın üzerinde oy alması ve AKP’nin ilk defa seçimlerde ciddi bir kayıpla çıkmasının faturası, MHP’ye kesilmek istenmiştir. 1 Kasım Seçimlerinin sonuçları, 7 Haziran’da düşüş trendine giren iktidara MHP’den bunun acısını çıkarmak için fırsat vermiş; bütün bukalemunlar da derhal yeni oluşan tablonun renklerine uyum sağlama kıvraklık ve becerisini göstermişlerdir.

Yeni siyasi konjonktürde atış serbest, yalan mubah, iftira caizdir. Bu sayede kurultayların, genel başkanların genel başkanlığını perçinlemek için yapıldığı ileri sürülerek buradan MHP’ye göndermede bulunulabilmekte, böylece delegenin iradesine ipotek konulmaya çalışılmaktadır. Hatta Sayın Devlet Bahçeli’nin partiyi tapulu malı gibi gördüğü; MHP’de demokrasinin, hukukun, adaletin olmadığı iddia edilmektedir.

Sayın Bahçeli’yi demokrat olmamakla, partiyi tapulu malı gibi görmekle suçlamak; sonra da delegelerin oylarıyla Ülkücü iradenin tecelli etmesine “genel başkanın genel başkanlığını perçinlemek” diyebilmek, aklıselimi, adaleti ve parlamenter demokrasiyi tek parti sultasına ipotek etmektir.

Şurası muhakkaktır ki MHP düşmanlığı üzerinden Ülkücü delegelerin iradesine ipotek konulması mümkün değildir. MHP’de kurultay süreci kendi mecrasında akacaktır. Ayrıca MHP’nin tüzüğü başkanlık heveslerinin değil, parlamenter demokrasi sevgisinin ürünüdür. Bu Tüzük gökten zembille inmemiş, herhangi bir despot yönetimden uyarlanmamıştır. Anayasa’ya ve yasalara uygun şekilde hazırlanmıştır. MHP Genel Başkanı da parti Tüzüğüne göre hareket etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Dayı 4 yıl önce

Her zamanki gibi Genel Başkanın ne dediği anlaşılmamış. Açık ve anlaşılır konuşulsa da tefsire gerek kalmasa.

Avatar
Semih efendi 4 yıl önce

bırakın kayyumu mayyumu parti tepetaklak gidiyor,siz hala post derdindesiniz,20 yıllık kayıtlı üyeyim partide tuvaletde temizledim,çaycılıkda yaptım,afişde astım tek milliyetci hareketin iktidar olamsıydı,sayenizde hayal oldu,hem vAllahi hemde billahi efendi efendi bırakmazsanız başınıza iş alacaksınız

Avatar
sivaslı 4 yıl önce

bahçeliden önce semih yalçın gitmeli

Avatar
mehmet yilmaz 4 yıl önce

ya bu semih yalcin hurrem sultan sefkat cetin ve digerlerii son otobuse binip bagattan sonsuza kadar gitsinler ve hic ozlemiyecegimizi bilsinler bizim ne kadar umudumuz hevesimiz varsa kirip doktunuz utanmadan hala ordaysaniz ya taban arsiz yada siz