Selahattin Özgündüz:Evet Kızılbaşız

TIMETURK / Haber Merkezi

 On İki İmam'ın sonuncusu Hz. İmam Mehdi (af), İslam dünyasında  törenlerle anıldı. 23 Haziran Pazar günü İstanbul’daki törende konuşan Şeyh Selahattin Özgündüz, Siyonistlerin Şii Hilal- İran diye diye Müslüman devletleri güçsüzleştirme projelerini devreye soktuğunu ve buna birtakım sözde aydın geçinenlerin de alet olduğunu söyledi:

"Son zamanlarda birileri yaptıkları zulmün, baskının, haksızlığın, tarafgirliğin neticesi olarak karşılarına birileri dikilince, kaybedecek birşeyi kalmayanların ayağa kalkmasını, İran İslam Cumhuriyeti'nin üzerine atmaya çalışıyor.Amerika, sözüm ona kimi aydın-münevver, kimileri alim-allame vasıtasıyla son zamanlarda parmağını oraya doğru uzatmış ve oraya doğru ürümelisiniz diyor. Ne hikmetse bir ayağı mezarda olan bile, Allah'tan korkmadan, utanmadan "İran bütün bu fitneleri çıkarıyor, İran yayılmacılık yapıyor" diyor. Be Allah'tan korkmaz, İran hangi ülkenin toprağına girdi? Hangi ülkeye yayılmacılık yaptı?Sekiz sene bütün dünya üstüne çullandı, milyonla şehit verdi, özgürlüğünü, onurunu, vatanını korumak için, kimin toprağına göz dikti?Sevgili Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı da burada, O'nun da adına, dolayısıya izin verirse, bütün Türkiye'deki Ehlibeyt dostları adına birşey söyleyeceğim; İran benim ülkeme göz dikmişse, yayılmacı, emperyalist emeller besliyorsa, ülkeme saldırıyorsa, siz oturun tağutunuza, ibadetle meşgul olun, biz İran'la savaşacağız. Göğsümüzü siper edip, vatanımızı kurtaracağız. Peki var mı böyle birşey?Taptığınız, uşağı olduğunuz Amerika'nın tarihi kadar bu iki ülkenin, sınırı, sınırtaşı değişmemiştir. Ne yapmaya çalışıyorsunuz?!Şu anda yayılmacı Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa'nın etrafını örümcek ağı gibi işgal ederek, Yahudi yerleşim birimleri yapıyor. Oraya ait vakıf binalarını yıkıp döküyor, yerine Yahudi yerleşim binaları yapıyor.Siz Müslümanların beyinlerini İran'la karıştırın ki, Yahudiler de Filistin'de İslam topraklarını ve mukaddes olan Mescid-i Aksa'yı tahrip etsinler, Kudüs'ü işgal etsinler, Filistin'in tamamını Yahudileştirsinler.İran yayılıyor diye diye siz bu görevi yapıyor olmayasınız? Nereye yayılıyor İran?!
Irak'ı İran mı işgal etti, yoksa orada 1,5 milyon Müslümanı katleden, soykırım yapan Amerika putunuz mu? Ve siz ona dua ettiniz, oradaki Müslümanların katiline ve namuslarını kirletenlere duacı oldunuz.
Ben İrancı, Turancı değilim. Ben markamı söylemişim, ben Müslümanım, ben Aleviyim, ben Caferiyim, ben Mehdeviyim. Ama ülkemi, halkımı, necip milletimi aldatmanıza izin vermiyorum, maskenizi düşürüyorum. Siz İsrail'e hizmet ediyorsunuz!Şii hilal diye diye bu coğrafyada İsrail hilali oluşturuyorsunuz. Güneybatısında Yahudi İsrail, ortasında Müslüman İsrail, Kuzeydoğusunda Hıristiyan İsrail. Ermenistan'dan İsrail'e kadar oluşacak olan Siyonist hilalini oluşturmaya belki de aklınız ermediği için, hizmet ediyorsunuz."
 
Amerika Diye Bir İlahımız Yok Bizim
Şiilik, abdestsiz ağızların telaffuz edeceği bir kelime değil, Resulu Ekrem'in, Kuran'ın telaffuz ettiği şeydir. Allah'ın telaffuz ettiği kelimedir. Mukaddes kelimedir, bütün alemin kralıdır Şiilik, Türkçe'si Alevilik.Kuran Beyyine Suresi'nde Allah diyor ki, “..gerçek iman edip ve düz, doğru, temiz iş yapanlar, alemin, bütün yaratılmışların en üstünü, en hayırlısıdır.”  Ya Resulullah, bunlar kimdir, diye soruluyor.  Şafii ulemasından büyük alim İmam Suyuti tefsirde diyor ki, Peygamber elini Ali'nin omuzuna koyarak, "Bütün evrenin, en hayırlısı olan, Ali ve O'nun Şia'sıdır" diye cevapladı.Şiilik öyle basit bir şey değil ki yerinden kalkan ben Şii'yim diyebilsin. Şii olmaktan korkmuyorum, olamamaktan korkuyorum ben. Bizim İmamımız (af)’a, İsa Mesih Ruhullah ümmet oluyor. O, O'nun önünde namaz kılıyor, İsa O'na uyuyor, bu bizim için ancak şereftir. İsa Mesih Ruhullah’ın ümmet olduğu Mehdi'ye, sen olmasan ne yazar? O'na ümmet olmak da, asker olmak da şereftir.  O'na asker olmak, zaten seçkin insan olmak demektir, yiğit olmak demektir, mert olmak demektir.Biz bu noktada, O'ndan değiliz, deme gibi bir endişemiz yok. O'nunla olmaktan korkmuyoruz, olamamaktan korkuyoruz. Kendi amellerimizden, nefsi zaafımızdan, bundan korkuyoruz.Bize tarih boyu ad bulmakla meşgul oldunuz. Kızılbaş dediniz, Rafizi dediniz. İmamlarımızın hepsi bunlara da cevap vermiştir. Rafizi rafz eden, atan anlamındadır. Evet sizin putlarınızı, Amerika'nızı, İsrail'inizi, topunuzu atıyoruz, tek ilaha, Allah'a tapıyoruz biz. Amerika diye bir ilahımız yok bizim, reddediyoruz!Kızılbaş dediniz, evet Kızılbaşız. Ama canice çocuk öldüren, cenin öldüren, adam eti yiyen vahşilerden değiliz. Hamza'nın ciğerini yiyen Hinde güruhundan değiliz biz. Peygamber'i  bırakıp kaçanlardan değiliz. Başına kızıl şal bağlayan, Peygamberle kalan, ölümüne kalan, bir orduya karşı, üç-beş adam vardı ya, o üç-beş, yiğit, o kızılbaşlar, biz onlardanız.Evet sayımız az, altı buçuk yedi milyarlık dünyada, bir buçuk milyar Müslüman arasında, biz yüzde yirmi gibiyiz. Üç yüz milyon gibiyiz.Uhud'da da binlerin karşısında biz üç-beştik. Ama haktık, haklıydık. Diğerleri kaçmıştı, biz kalmıştık.Sayı ile hakkaniyeti ölçecek olsanız, Budist olmanız lazım. Hepsi tek din, tek mezhep bir buçuk milyar insan. Hindistan'da yaşayacak olsanız Hinduist olmanız lazım,  bir milyara yakın bir nüfus. Bu tür ata dini, asabiyet dini, ancak batıl ehline yarar.Batılları atmaya var mısınız?Ben defalarca söyledim, birkez daha söylüyorum. Var mısınız? Kuran ve sahih sünnet ışığında, sahih hadisler ışığında, Şia’da da Sünni’de de ne batıl varsa sıyırıp atalım, hayatımızdan, inancımızdan çıkaralım. Ben varım!Şii kaynaklar değil esas, Şia ve Sünni, rical alimleri,  hadis alimleri bunu anlar, kriterler ortada, sahih olan hadisleri seçeceğiz. Sahih hadis kriterlerine ve Kuran'a ters olan bütün inançlarımızı temizleyeceğiz, var mısınız? Ben burada üç kişi ile gizli odada konuşmuyorum, dünyanın karşısında konuşuyorum ve bir iddiada bulunuyorum.
Varsanız buyurun, Kuran'a müminseniz, Muhammed'e müminseniz, Kur’an ve Muhammed ne demişse başüstüne. Var mısınız? Batılları silip atacağız.Uyduruk menkıbelerle ümmet kandırmaya gerek yok. Gelemezsiniz, çünkü uyduruk şeylerle ümmeti kandırıyorsunuz. Gelin bir olalım, Kuran'da ve sünnette bir olalım.Kardeş ihaneti ağır geliyorYüreğimiz dar, çünkü kardeş ihaneti görüyoruz. İsrail ile savaşırken kardeş bizi hançerliyor. Kardeşin hepsi neyse de, otuz senedir beslediğimiz, boğazımızdan, üstümüzden, elbisemizden kesip beslediğimiz kardeşlerimiz de bizi hançerliyor.


Amerika'ya hoş görüneyim diye, İsrail'i dize getiren Hizbullah'a Hizbuşşeytan diyen ağızlar çıkmıştır. Kardeş ihaneti bize ağır geliyor.Allah'ım hüccetini gönder! Birliğimizi sağlam kıl ki, O Muhammed Mustafa'nın özlemini çektiği, tevhid dinini, İslam dinini, bütün dünyaya haykıralım Mehdi'nin liderliğinde. Bizi de onun askerlerinden kıl!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
VATANDAŞ SUNNİ TÜRK,,,, 8 yıl önce

bey efendi biz müslüman sunni TÜRK milletiyiz küfe halkına git söyle onları ,,,küfe orada halkı da orada ,ne oldukları da hala aynı ,,,,kime anlatıyorsun,,,,,ihanet edenler hala alışkanlıklarından vazgeçmiş değil ki,,,,tüm dertleri mezheplerini ihraç etmek olan şii ler her dönem sıkıntıdırlar,,,,,YAVUZ KANUNİ FATİH ABDULHAMİD,KILIÇASLAN ,ALADDİ KEYKUBAT,SELÇUKLU OSMANLI BENİM DEDEM, mve İSLAM ın 600 yıl sancaktarlığını yapmış ilahi kelimetullah uğruna milyonlarca şehid vermiş bir milletiz,,,,,bize nasihat etme git irandaki ıraktaki suriyedeki yandaşlarına anlat,,,,biz çiğ yemedik,,onun için kendimizi zincirle dövmeyiz,,,,şunu bil ki öyle bir milletiz ki medineye giden demir yolunun raylarının altına keçe serdik ki PEYGAMBERİMİZ(as)kabrinde rahatsız olmasın ya bu böyle siz de Peygamberin torununu boğazlayın sonrada kendinizi zincirlerle dövün,,,,o küfe halkı Türk olsaydı acaba o mübarek insanın kılına kimse dokunabilirmiydi,,,,,o bölge insanları onun bedelini kıyamete kadar ödeyecekler ,,,,,,