Seçim yaklaştı,Erdoğan yine Tek Devlet,Tek Millet,Tek Bayrak\'a sarıldı

İşte Başbakan’ın konuşmasından satırbaşları:
Türkiye ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
Türkiye’nin 81 vilayetinde, tarlalarda, okullarda, kamuda, evlerinde çalışan kadınlara teşekkür ederim.

Şehide Esma’nın şahsında Mısır’ın gönüllü kadınları yürekten kutluyorum. Suriye’deki, Somali’de şehit edilen anneleri yürekten kutluyorum. Onurlu ve kahraman Filistin kadınlarını yürekten kutluyorum.
Batı’da bir meta haline getirilen tüm mazlum kadınları selamlıyorum.
Evini, canını ortaya koyan Suriyeli kadınları selamlamayıp da ne yapacağız
Türkiye’nin kadınlarının yüreği sizlerle çarpıyor. İster Suriye’de, ister Kilis’te tüm Suriyeli kardeşlerime bu buruk 8 Mart’ın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Şehitlerimizin dul eşleri, yetim kızları sizleri de bir kez daha selamlıyorum.
 
Eşimin ve kızlarımın kadınlar gününü kutluyorum. Beni anlayışla karşılayacağınızı biliyorum, buradan eşimin ve sevgili kızlarımın da Kadınlar Günü’nü gönülden kutluyorum. Onlar da bu yolda hiçbir zaman beni yalnız komadılar.
 
Biliyorum ki çok ayrı kaldığımız geceler oldu. Çocuklarımızın bizi göremediği zamanlar oldu. Ama bunlara dayandılar, katlandılar. Sabrettik ve neticesi de güzel oldu

ANNEMİN ACISI BAŞKA BE

Annelere olan sevgim bu noktada çok fazla, aşırı ve kadına olan saygım birinci derecede oradan geliyor. Çünkü annemin acısı başka be. O katlanılır gibi değil be. Çünkü onun ayaklarının altı öpülür diyorum. Dinimizde cennet annelerin ayakları altında babaların değil. Cennetin kendisi de kokusu da orada. Onun için anne, dolayısıyla kadın çok yüce
 
KADINA ŞİDDETİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Kadına şiddeti kabul etmek asla mümkün değil. O yüzden yola çıkarken sıfır tolerans dedik. Demokrasi, hak, onur mücadelesi diyen, yeni kurulan KADEM gibi STK’ları, partimin kadın kollarını da büyük Türkiye mücadelenizden dolayı da samimiyetle kutluyorum.
Bu 8 Mart’ta Mersin Aslanköy’ün kadınlarına buradan özellikle selamlarımı gönderiyorum.
 
1947’DE MERSİN ASLANKÖY’DE CHP ZULMÜNE KADINLAR DİRENİYOR

Yıl 1947. Türkiye’de yerel seçimler yapılmış. Halk akın akın DP’ye Menderes’in adaylarına oy verilmiş. Ama sandıkta her şey değişiyor. DP değil CHP kazanmış gibi gösteriliyor. CHP2nin kazanması sağlanıyor. Bu oyunu Aslanköy’de de oynamak istiyorlar. CHP’li adaya 54, DP’li adaya 566 oy çıkıyor. CHP bunu kabullenemiyor. Vatandaştan sandığı istiyorlar. O zaman kahraman kadınlar devreye giriyor ‘sandık namusumuzdur’ diyorlar ve andığı teslim etmiyorlar. Köye güvenlik güçlerini yığıyorlar, adeta kuşatma yapıyorlar. Hamile kadınlara dahi eziyet ediyorlar. Sandığı gasp ediyorlar, istedikleri sonucu çıkarıyorlar. 92 kişi oylarına sahip çıktıkları için gözaltına alınıyor. Bazı çocuklu kadınlar 8 ay hapiste kalıyor. Bu CHP’nin zulmüne dikkat edin. Aslanköy’ün kadınları destan yazıyorlar destan.
1950’de CHP bütün hilelerine rağmen iktidarı kaybediyor. Kadın varsa demokrasi var. Sandık, milli iradenin tecelli ettiği yerdir. Ben sizden, hanım kardeşlerimden sandığa sahip çıkmanızı rica ediyorum.
 
BUGÜN DE SANDIĞI GASP ETMEK İSTEYENLER VAR

67 yıl önce olduğu gibi bugün de sandığı gasp etmek isteyenler var. Sandıktan umudunu kesip sandık dışı yollara tevessül edenler var.
Sandığa hanım kardeşlerimin iradesiyle demokrasiye ve kendi geleceğine sahip çıkacaktır.
 
MENDERE’S YAPTIKLARINI BİZE DE YAPIYORLAR

Menderes’e ne yaptılarsa bugün de bize aynısını yapmak istiyorlar. Sandıkta yenemedikleri Menderes’i zorbalıkla, kalleşlikle alt etmek istemişlerdi. Ona çok ağır iftiralar attılar. Bugün bize de aynısını yapıyorlar. Menderes’in ailesine dil uzatacak kadar şereflerini yitirmişlerdi. Bugün de aynısını yapıyorlar. Sokağı hareketlendirmek istemişlerdi. Bugün de aynısını yapıyorlar. O gün hangi yalanları yazmışlarsa bugün de aynısını yapıyorlar. Beyhude çaba içindeler. Hiçbir şey elde edemeyecekler
 
BU MİLLET BAŞBAKANINI SAHİPSİZ BIRAKMAZ

Bugün bu millet Menderes’i kalbine gömdü. Bu millet artık bir kez daha sandığı vermez. Başbakanını, bakanlarını sahipsiz bırakmaz

MEYDANLARI HİÇ BÖYLE GÖRMEDİM

Eskişehir’de dün 18. Mitingimi yaptım. Meydanları hiç böyle görmedim. Hele Malatya’da zirve yaptı.
Gittiğimiz her şehirde adeta tarih yazılıyor
 
MEYDANLARI GÖRÜNCE MONTAJ, DUBLAJ DİYORLAR

Bunu gölgelemek için muhalefet partileri ve medya 40 dereden su getiriyor. Meydanlarda bunu görünce montaj, dublaj diyorlar. CHP’nin genel başkanı taşıma diyor. Medya bu sevdaya çamur atıyor. Bunlar millet iradesini hiçbir zaman kabullenemediler.
 
CHP’NİN GENEL BAŞKANI ‘BAŞÖRTÜSÜ SORUNUNU BEN ÇÖZDÜM’ DİYOR. İNANDINIZ MI?

Dün CHP’nin genel başkanı ‘başörtüsü sorununu ben çözdüm’ dedi. İnandınız mı? Karşısında bulunanlar belki inanır gibi yaptılar. Tarih 9 Şubat 2008. MHP ile birlikte başörtüsü ile ilgili parlamentoda kızlarımızın üniversiteye başörtülü gitmesine yönelik bir düzenleme yaptık. 411 kabul, 103 retle parlamentoda bu çıktı. Bunu AYM’ye CHP götürdü.
O zaman AYM CHP’nin arzusu istikametinde karar verdi. Tabi Anayasa Mahkemesi’nin de bunun üzerinde durması lazım
Sonra bizim referandumumuz oldu. Millet yüzde 58’le bunun önünü açtı.
11 Ekim 2013’te CHP’li vekil Tanal, iptal için Danıştay’a başvurdu. Danıştay bu başvuruyu reddetti.
Şimdi çıkmış ‘bu işi ben hallettim’ diyor. Kargalar bile güler. Yalan olur da bu kadar olmaz. Akşam başka sabah başka.
Bunlar sanıyor ki biz doğru konuşmamak suretiyle bu işi halledeceğiz. Kendilerini akıllı sanıyorlar.
 
BU ÜLKEYİ PENSİLVANYA’DAKİ ÇİFTLİĞİNDE OTURUP BURALARI KARIŞTIRAN FİTNECİLER YÖNETMİYOR BU ÜLKEYİ

Bu ülkeyi artık manşetler, holding patronları, Pensilvanya’daki çiftliğinde oturup buraları karıştıran fitneciler de yönetmiyor.
 
BİZİM ABLALARIMIZ BURADA

Kapılara  gelen ablalar olabilir. Bizim ablalarımız burada.

 

Kapılara bazı ablalar gelebilir. Bizim ablalarımız onlara gereken cevabı verecektir.
 
O KIZLARI Ak Parti’NİN YURTLARINA YERLEŞTİRECEĞİZ

Yurtlarda evlerde kızlarımıza gece beddua seansları yaptırıyorlar. Şahsıma, eşime, kızlarıma beddualar ettiriyorlar. Bazı illerde kızlarımız yanımıza geliyorlar. Seanslara katılmadıkları için yurtlardan atıldıklarını söylüyorlar. AK Parti’nin kredi yurtlar kurumuna yerleştireceğiz, oralar yetmiyorsa otellere, devletin sosyal konutlarına yerleştireceğiz. Böyle bir zulüm görülmedi. Bu zulmün karşısında TC devleti gücünü tam manasıyla koyacaktır
 
EY KILIÇDAROĞU, EY BAHÇELİ BEN DİKTATÖR OLSAM BU HAKARETLERİ YAPABİLİR MİSİN

Türkiye’yi dışardan kurumlar  ele geçirmek suretiyle ele geçirmeye kimsenin hakkı yok. Tek adam, diktatör demeye başladılar. Eyyy Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli ben diktatör olacağım siz bana bu şekilde hakaret edeceksiniz, mümkün mü ya. Diktatörün olduğu yerde kaçacak delik ararsınız.
 
BAHÇELİ ÇALIŞ SENİN DE OLSUN

Eğer AK Parti bu seçimden birinci olarak çıkmazsa ben genel başkanlığı bırakmaya hazırım. MHP’nin genel başkanı hesap yapmış. Yüzde 51’in altında alırsan bıraksana diyor. Bu yerel seçim. Çıta da yüzde 51 değil. Bu seçimde sen ne kadar belediye alacaksın ona bak. Sen nasıl siyasetçisin ki geride kalmayı göze alıyorsun. Çalış senin de olsun. Birisi 11,12,13, diğeri de 25,26,27’yi kabul ediyor. Hiçbirisi ben nasıl 50’yi alırım diye düşünmüyor.
 
PENSİLVANYA’YI YANLARINA ALDILAR

Bunlar Pensilvanya’yı da yanına aldılar. Diktatörlükten, tek adamlıktan bahsediyorlar
 
ULUSAL GÜVENLİĞE SALDIRI OLURSA GÖĞSÜMÜ SİPER EDERİM
Ülkemin ulusal güvenliğine, huzuruna saldırı varsa sonuna kadar mücadele ederim, göğsümü siper ederim.
 
3. HAVALİMANINI YAPACAĞIZ

İstanbul’a 3. Havalimanını yapıyoruz. Paralel yargı bu havalimanını yaptırmamak için elinden ne gelirse yapıyor. Böyle bir vatansever olabilir mi? Bu havalimanı kime hizmet edecek? Türkiye’ye ve tüm insanlığa.
Ama gidip temeli atacağız. Kimse de bunun önünü kesemez.

PARALEL YARGI ENGELLEYEMEYECEK

Paralel yargı engellemek istiyor. Engelleyemeyecekler. Bunlar yapılacak.
Boğaz’ın suyunu belediye başkanım dağları delerek tünelle Kağıthane’ye getirdi. Bunları gelen ablalara anlatın. Onların haberi yoktur. Haliç’in çamurunu boşaltmak bana nasip oldu, suyu getirmek de Topbaş’a nasip oldu
 
MALUM ZATA ‘SİLUET’ NEDİR DİYE SORSANIZ BİR TAKIM ELBSİE ZANNEDER

Malum zat diyor ki Galata Köprüsü’nün üzerinden yeni yapılan köprüye bakıyor. İstanbul’un siluetini bu bozuyor diyor. Buna sormak lazım siluet nedir diye. İnanın bir takım elbise zanneder.
 
ORADA BALIK YOKTU, BİZİMLE GELDİ

Eline olta tutturuyorlar. Orada balık avlamaya kalkıyor. Orada balık yoktu. Bizimle geldi.
 
YOLSUZLUK BUNLARDA VAR

İSKİ yolsuzluğu vardı. Yolsuzluk bunlarda iyi vardır. Şimdi çöp dağları yok, hava kirliliği yok. Niye yok. CHP yok da ondan.
 
NE ÇİLELER ÇEKTİ BU ANALAR

Anam da kömür taşırdı. Bir odayı ısıtırsın, diğerleri ısınmaz. Onun kiri, külü. Ne çileler çekti bu analar. Doğalgaz geldikten sonra düğmeye basıyorsun bütün daire ısınıyor. Benim hanım kardeşlerim buna layık değil miydi? Neden yapılmadı acaba

DİNLEYENLERİN DÖNEMİ 30 MART AKŞAMI FARKLI BİR ŞEKİLDE BİTECEK

Ne kasetler, ne iftiralar, ne montajlar bu ülkenin dirliğini bozamaz. Son 2 yılda 509 bin 516 kişi dinlenmiş. Bunların ne kadarının hukuki ve keyfi olduğu bilinmiyor. Skandalın boyutları şimdilik bilinmiyor. Belki de sizlerin de telefon görüşmeleri de dinlenmiş olabilir. Peşindeyiz, kovalıyoruz.
Bu kayıtları dinleyenlerin dönemi 30 Mart akşamı farklı bir şekilde sona erecek.
 
HESABI SORULACAK

70 milyona sesleniyorum. Öyle bir tavır koyun ki kaset siyaseti yapan siyasetçiler cevabını alsın
Bu casusluktur ve cezası ağırdır. Türkiye’de de bunun hesabı sorulacaktır.
Biz bugüne kadar kadınlar çalışsın, yönetsin diye mücadele ettik.

TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK DEVLET

Bizi bölmek isteyenlere karşı tek millet.. Tek bayrak… Bayrak geçerken bakanlar ayağa kalkmadı diyor. Sen Hakkari’de mitinginde bir tane Türk Bayrağı koyamadın. Bizim için bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
 
PARALEL DEVLETİ ASLA KABUL ETMEYİZ

Siz bu iktidara nasıl olur da yolsuzluk yapıyor dersiniz.
Devlet içinde devlet, paralel devlet asla kabul etmeyiz. Karşılarında bizi bulurlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.