Sazak:Bahçeli monologcu

 SÖZCÜ

Teröre kurban giden Gümrük eski Bakanı Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Sazak şimdi MHP Genel Başkan adayı… Ankara Çayyolu’ndaki evinin kapılarını SÖZCÜ’ye açan Sazak bilinmeyen yönlerini ve genel başkanlığa neden aday olduğunu açıkladı. Eşi Mine Hanım şehir dışında olduğu için kızları Zeynep ve Ayşegül ile torunu Eylül’ün ev sahipliğinde Sazak Ailesi’ne misafir olduk. İşte anlattıkları:

NEDEN ADAY OLDU?: Ülkenin zor dönemden geçtiği bir süreçte sorumluluk üstlenmek bizim ailede genetik bir özellik. Bu mesuliyetten kaçmam soyadıma ihanet olur. Türkiye’nin çıkışı ancak MHP ile mümkün. Babamla ilgili ‘En dürüst bakan’ tanımı hep yol göstericim oldu. Her ülkücünün Üç Hilal’e bayraktarlık yapmaya hakkı olduğuna inandığım için Genel Başkanlığa adayım. İnşallah bütün ülkücülerin gönül rızasını almayı başarırım.

İYİ BİR YÜZÜCÜYÜM: Bütün spor dallarıyla aram iyidir. Ata binerim, iyi bir yüzücü ve kürekçiydim. Bir şeyi yaptığım zaman kazanma hırsıyla yaparım. Şu aralar mutfağa girmeyi tercih ediyorum. Rahmetli annemin mutfak kültürü çok iyiydi. Annemden gördüklerimi uygulayarak yemek yapmayı öğrendim.

MEŞHUR OLMAK İSTEMEM: Ben meşhur olmaktan hoşlanan biri değilim. Genel Başkan olursam sinemada, tribünlerde, resim sergilerinde hatta seyyar köfteci tezgahlarında görebilirsiniz. Hep halkla iç içe olmuşumdur.

MHP’SİZ OYUN PLANI: Bugün Türkiye’de MHP’siz ve ülkücüsüz bir oyun oynanmak isteniyor. Bu oyunun ülke içinde mutlaka ayakları vardır. Din dahil tüm kavramların içi boşaltıldı. Ahlak, hukuk, adalet yerine yalan, dolan, hırsızlık, talan gibi kavramlar günlük hayatımıza girmeye başladı. Dini kisvenin altında zenginleşirken insanları ezmeyi legalleştiren bir yapı gelişip büyüyor.

Parti içinde öncelikle adaleti sağlayacağım

Baş­kan­lık Di­va­nı­’n­dan Dev­let Be­y’­in “mo­no­log­cu­” yö­ne­tim an­la­yı­şı yü­zün­den is­ti­fa et­tim. İs­ti­şa­re­nin ol­ma­dı­ğı, in­san­la­rın yö­ne­ti­me ka­tıl­ma­dı­ğı ve ül­kü­cü ira­de­nin or­ta­ya ko­nul­ma­dı­ğı bir ni­zam doğ­ru ol­maz.
MHP’­nin dev­şir­me kanaatlere ih­ti­ya­cı yok. Ma­ale­sef ya­rı­na iliş­kin rü­ya­la­rı­mı­zı kay­bet­miş gö­zü­kü­yo­ruz. Bu­gün öte­len­miş gö­zük­se de ül­kü­cü ha­re­ket Tür­ki­ye ile il­gi­li rü­ya­sı olan da­va­dır. Par­tide ön­ce ada­le­ti te­sis ede­ce­ğim. Ge­nel Baş­kan­lık ve mil­let­ve­kil­li­ği için sü­re ko­ya­ca­ğım. Aşa­ğı­dan ge­len in­san­la­rın önü­nü ke­ser­se­niz ül­ke­nin ge­liş­me­si­ni en­gel­ler­si­niz.
Bö­lün­müş, kü­çül­müş, bir­bi­ri­ne ra­kip­leş­miş bir MHP’­nin kim­le­rin işi­ne ya­ra­ya­ca­ğı­nı bi­li­yo­ruz. Kar­deş­lik hu­ku­ku­mu­za za­rar ve­re­ce­ği dü­şün­ce­siy­le de­le­ge­ler­den im­za top­la­ma­dık. Bu­nun Ge­nel Mer­ke­ze olan mu­ha­lif çev­re­le­ri or­ta­ya çı­kar­ma­sı ve on­la­rın tas­fi­ye edil­me­si sü­re­ci­ne yol aça­ca­ğı­nı söy­le­dik. Mev­cut ya­pı­nın ül­kü­cü ira­de­nin öze dö­nüş öz­le­mi­ni ta­lep et­ti­ği­ni gö­re­ce­ği­ne de inan­mak is­ti­yo­rum. Ül­kü­cü ira­de yan­lış te­cel­li et­mez. Dev­let Be­y’­in sı­kın­tı­lı ko­num­dan kur­tul­mak adı­na ül­kü­cü ira­de­nin önü­nü aç­ma­sı ge­re­kir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
neval kavcar 4 yıl önce

bir kerede başbuğun kızı ve babanız olmadan ülkücü olun kardeşim. zor ama değil mi? bedavacılık varken.

Avatar
Hasan Baskan 4 yıl önce

sen nasil ülkücü oldun neval birileri bu hareket bu dava icin bedel ödediler sen ne türden bedeller ödedin süleyman servet sazak bey yolun acik olsun önce adalet oldumu gerisi gelir

Misafir Avatar
nk 4 yıl önce @Hasan Baskan

atama ile ülkücü oldum. kontenjandan.

Beğenmedim! (2)
Avatar
mustafa kara 4 yıl önce

partimizi,tv mizi,gazetemiz ortadoğuyu temsil etmekten uzak,beceriksiz,ülkücü gecinen bu zihniyet gitmediği sürece, ülkücüye uyumak,yemek,içmek haram...

Misafir Avatar
nk 4 yıl önce @mustafa kara

hayırlı olsun diyor, mhp iradesine güveniyorum.

Beğenmedim! (1)
Avatar
mustafa kara 4 yıl önce

sayın servet,dediğiniz gibi sadece adaleti tesis edin gerisi gelir Allahın izniyle...

Misafir Avatar
NKavcar 4 yıl önce @mustafa kara

kurultay kararı almış bir partiyi "hayır ben şimdi istiyorum" diye mahkemeye kimse veremez. verilse bile hiçbir mahkeme "kurultay kararı" almada yetkili değildir.(s bunu da ertesi günü sinan oğan ve koray aydın "yasada açık var" diyerek neticeyi ilan etti.

Beğenmedim! (6)