Saadet Partisinden Mısır Mitingi

Yoğun katılımın gözlendiği mitingde, Mısır’daki darbe yönetimi aleyhine sloganlar atıldı. Anadolu Gençlik üyeleri de, 1980 yılında büyük Kudüs mitinginde açılan ‘Bütün Müslümanlar Birleşsin’ yazılı pankartın aynısı ile miting alanına geldi. Protestolar sırasında ABD ve İsrail bayrağı ile Sisi posteri yakıldı. Miting sırasında kefen giyerek kürsüye çıkan gençlik kolları üyeleri, Mısır’da hayatını kaybedenler ve zor durumda olanlar için Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudu.

Zorbalık Hüküm Süremeyecek

BÜYÜK Mısır Mitingi’nde konuşan Saadet Partisi Konya İl Başkanı Mehmet Şen ise, “Haykırışlarımız zalimlerin tepesine balyoz gibi inecektir. Biz buradan dünyaya haykırıyoruz. Kardeşlerimize sahip çıkmak için bu meydanlardayız. Bu haykırışlar Cenab-ı Hakk’ın katında şehitlerin tekbirleriyle birleşecektir. Müslüman kardeşlerimiz sizden egemenlik bekliyor, olayları Müslümanca değerlendirmenizi bekliyor” dedi.


Yüzbinlerce kişinin katıldığı mitingde, ‘İhvana selam direnişe devam’, ‘Tüm Müslümanlar kardeştir’, ‘Allah’ın gazabı zalimleri boğacak’, ‘ Ne Amerika ne Sisi durduramaz bizi’  dövizleri taşındı taşındı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingte dua eden ve tekbir getiren yüzbinlerce kişi Mısır’da zulme uğrayan Müslüman kardeşlerinin yanında olduklarını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Diğer taraftan miting sırasında Anadolu Gençlik üyeleri de,1980 yılında büyük Kudüs mitinginde açılan ‘Bütün Müslümanlar Birleşsin’ yazılı pankartın aynısı ile miting alanına geldi.

 

Şehit Kanları Mutlaka Meyvesini Verecektir

Yüzbinlere hitaben bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak,  Batının öncülüğünde hazırlanmış olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin hiç aksatılmadan günbegün uygulandığını söyledi. Kamalak, “İşin gereği, bütün Müslümanların bir araya gelmesi ve kardeşlik zincirini oluşturmasıdır. Hayran olduğumuz, 54 yıldır kapısını çaldığımız Batı ve onlarla sarmaş dolaş olan ırkçı siyonizm ile küresel emperyalizm Müslümanlara diyor ki, ‘Sizin sadece iki şıktan birini seçme hakkınız var. Ya kölem, esirim, kulum olacaksın ya da öleceksin.’ İhvan, ikinci şıkkı, şehadeti tercih etti. Tüm İhvan’a selam olsun. Şundan emin olunuz ki Mısır’da ikinci bir İslam inkılabı yaşanacaktır. Dünyada en verimli iki şey vardır. Bunlardan biri şehit kanı, diğeri ise alın teridir. İhvan, yeterince şehit kanı vermiş ve alın teri dökmüştür. Emin olun, Mısır’da oluk oluk akan şehit kanları ve yağmur gibi alınlarından boşalan terler, mutlaka meyvesini verecektir. Birbirimize İslami duygularla yaklaşalım. Mutlak suretle bir araya gelmemiz, İslam birliğini kurmamız lazım. Büyük İslam alemi sizleri bekliyor. Sancak, indiği yerden kalkar, yiğit düştüğü yerden kalkar. Bu İslam birliği sancağı buradan yükselecektir. Sadece İslam alemi değil tüm mazlumlar emin olun sizleri bekliyor. Yeni bir dünyayı, adil bir sistemi ancak ve ancak Müslümanlar kurabilir.” dedi.

 


Siyonizmi Her Şeyi Yıllar Önce Planlıyor

Mitingde konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Mısır’da olanların sıradan bir darbe olmadığına dikkat çekti. Darbenin arkasında dünya siyonizminin olduğunu vurgulayan Asiltürk, emperyalizmin ve siyonizmin her şeyi yıllar önce planladığını, amaçlarının İslam’ı ve Müslümanları yok etmek olduğunu söyledi. Asiltürk sözlerine şöyle devam etti, “ Mısır’da o gençler o çocuklar vurularak ölüyorlar. Bakın dikkat ettiniz mi hepsinin yüzünde bir tebessüm var. Çünkü Allah onlara cennetteki yerlerini gösteriyor da onun için. Allah’a canını veren her şeyin üzerindedir. Onlara hiç üzülmeyin onlar şehit oldular. İnşallah Milli Görüş’ü meclise sokacağız. O zaman Allah’ın izniyle bu zulümler dur diyeceğiz. Gazanız mübarek olsun, Allah hepinizden razı olsun.”

 

Dünya Zorbaların Hüküm Sürdüğü Bir Yer Olmayacak

Büyük Konya Mitingi’nde konuşan Saadet Partisi Konya İl Başkanı Mehmet Şen ise, “Haykırışlarımız zalimlerin tepesine balyoz gibi inecektir. Biz burada dünyaya haykırıyoruz. Kardeşlerimize sahip çıkmak için bu meydanlardayız. Bu haykırışlar Cenab-ı Hakk’ın katında şehitlerin tekbirleriyle birleşecektir. Müslüman kardeşlerimiz sizden egemenlik bekliyor, olayları Müslümanca değerlendirmenizi bekliyor. İşte burada Türkiye bu zulme haykırıyor; sivil toplum kuruluşları haykırıyor. Gazamız mübarek olsun.” dedi.

‘Savaş açma önce adam ol adam’

Mitingteki bir diğer konuşmacı olan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ver Genel Başkan Danışmanı Mustafa Özkafa, da ” Emperyalizme, siyonizme, bütün Müslümanların kanını akıtan zalimlere sesleniyoruz. Sizin karşınızda asla diz çökmeyeceğiz. Çünkü biz bir millet olarak hareket ettiğimiz zaman hiçbir zalim bizim karşımızda duramaz. Birileri Musa arıyor, Musa biziz. Biz onların vekiliyiz. Dünya siyonizmine merhum Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ‘Hayır, savaş açma önce adam ol adam’ sözünü hatırlatırım. Milli Görüş inşallah yeniden şahlanacak. Bu millet Milli Görüş’le zulümleri önleyecektir. İnşallah İslam birliğini kuracağız, o zaman sadece Müslümanları değil tüm mazlumları kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

 

Emperyalizme Boyun Eğmek Yok

Mitinge destek veren Sivil toplum kuruluşları adına konuşan Konya STK Platformu Başkanı Latif Selvi ise; “İhvan’a selam direnişe devam, Her yer Rabia her yer direniş” sloganları attı. “Bu ses hepimizin sesidir, kardeşlerimiz Adeviyye’de nasıl haykırıyorsa biz de Konya’da öyle haykırıyoruz” diyen Selvi, şunları kaydetti. “Mısır’ın üstündeki kara bulutu dağıtmak bize vaciptir. İşte Konya yanardağ gibi patladı. Bu zalimleri Allah’ın izniylehizaya getireceğiz. Şu meydanlar bunu göstermiştir ki, dünya artık zorbaların hüküm sürdüğü bir yer olmayacaktır. Emperyalizme boyun eğmek yok.”

İsrail Bayrağı İle Sisi Posteri Yakıldı

Yoğun katılımın gözlendiği mitingde, Mısır’daki darbe yönetimi aleyhine sloganlar atıldı, Mursi ve taraftarlarına destek verildi. Protestolar sırasında ABD ve İsrail bayrağı ile Sisi posteri yakıldı. Miting sırasında kefen giyerek kürsüye çıkan bir grup, Mısır’da hayatını kaybedenler ve zor durumda olanlar için Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudu.

 

Miting Dönüşü Üzücü Kaza

Saadet Partisi Gümüşhane İl Başkanı Akın Demir ve beraberindeki 4 partili Konya’daki mitingten dönürken Erzincan-Sivas Kızıldağ karayolunda trafik kazası geçirdi. Kazada, can kaybı olmazken, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hüseyin Duman ağır yaralandı. Durumu ağır olanlardan Gümüşhane İl Başkanı Akın Demir’in babası Hüseyin Demir’in yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Kazada yaralananların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.