Saadet Partisinde LİDER değişikliği

 Saadet Partisi Olağan Kongresi ekim ayı sonunda toplanacak. Edinilen bilgiye göre Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi 30 Ekim'de Ankara'da yapılacak. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, "Herkesin kabul edeceği şekilde bir ‘nöbet değişikliği’ yapılması lazım." dedi.

"KONGRE’YLE MİLLİ GÖRÜŞ DAHA DA GÜÇLENECEK"

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Ekim ayının sonunda Büyük Kongre’ye gitmeye hazırlanan Saadet Partisi’ndeki istişare sürecini ve takvimi Milli Gazete'ye anlattı. "Çelikleşme ve Yeni Hamle" olarak nitelediği kongre süreci için öncelikle temayül yoklaması için geniş tabanlı istişare yapacaklarını kaydeden Asiltürk, olumsuz ve haksız kanaatleri değiştirecek büyük bir kongre ile Milli Görüş’ün daha da güçleneceğini söyledi.

1 EKİM’DE İSTİŞARE 30 EKİM’DE KONGRE

"30 Ekim Pazar günü inşallah Büyük Kongremizi yapmayı planlıyoruz. Gerekli çalışmaları arkadaşlarımız yürütüyor, inşallah yakın zamanda teşkilatlarımıza detay bilgiler duyurulacak. 1 Ekim’de de Ankara’da geniş katılımlı bir istişare toplantısı gerçekleştireceğiz. Büyük Kongre Delegeleri, İlçe Başkanları, İl Başkanları, GİK üyeleri, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, İl Müfettişleri ve MİLKO kuruluşlarının katılacağı büyük bir temayül yoklaması toplantısı düzenleyeceğiz" diyen Asiltürk, ardından GİK üyeleri, İl başkanları ve MİLKO Başkanları ile birebir istişareler yapacaklarını, bölgelerde toplanma yerine tüm bileşenlerin biraraya gelmesinde istişare açısından daha büyük faydalar bulunduğunu bildirdi.

"TEŞKİLATIMIZIN TEKLİFLERİNİ ALACAĞIZ"


Asiltürk şöyle devam etti:

"İstişarenin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için, hiç kimse aday olarak takdim edilmeyecek. İstişare için gelen teşkilat mensuplarımıza bir zarf vereceğiz. Bu zarfın içinde Başkanlık Divanı üyeleri, GİK üyeleri ve İl Başkanlarının isimlerinin olduğu listeler bulunacak. Ama illa bu listelerden isim belirlenecek diye bir sınırlama da yok. Başka isimler de yazılabilir. Bu konuda da dediğim gibi bir sınırlama koymadık. Teşkilat mensuplarımıza, delegelerimize, Genel Başkan olarak görmek istedikleri 5 kişiyi yazabilecekleri bir pusula vereceğiz. 5 kişi yapmamızın nedeni ise istişareyi olabildiğince geniş tutmak. Teşkilat mensuplarımıza, herhangi bir sınırlama yok diyoruz. İstedikleri isimleri o 5 kişilik pusulaya yazabilecekler. Kalplerinden kimler geçiyorsa onları yazacaklar."

"HEDEFİMİZ DAVAMIZI BİR ADIM İLERİ TAŞIMAK"

Bütün teşkilatların iştiraki ile yapılan istişareden sonra Yüksek İstişare Kurulu gerekli değerlendirmeler yapılacak ve oturup karar verileceğini anlatan Asiltürk, "Tek hedefimiz var. Davamızı bir adım ileriye taşımak. Her şeyi davamız için yapıyoruz. Biz Hocamızın dediklerini yapıyoruz. Hocamız ne diyordu. ‘Çelikleşme’ diyordu. İşte bu ‘çelikleşme hamlesi’ Milli Görüş Hareketi inşallah bu kongreden sonra daha da güçlenecek. Diğer bütün kurumları ile birlikte daha etkili bir şekilde toplumda yer edinecek. Vakıflarımız, derneklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız var. Bunlar hareketimizin tamamıdır. O çalışmaları da daha sistemli hale getireceğiz, hep birlikte yükseleceğiz. Biz iyi ve sapasağlam bir hareketiz. Başarılı bir neticeye ulaşacak şekilde inşallah bu kongremizi yapacağız" dedi.

"ALGILARI DEĞİŞTİRECEĞİZ, YENİ BİR HAMLE YAPACAĞIZ"

Asiltürk yeni Saadet Partisi yönetimi konusunda şu tanımları yaptı:

"Bizim yeni bir görüntü vererek toplumu yanımıza çekmemiz lazım. Nasıl çekeceğiz? Toplum bizi başka algılıyor. Önce bu yanlış algıyı değiştirmemiz lazım. Ondan sonra da Erbakan Hocamızın, ‘önce var olacağız, sonra eğitimli olacağız, sonra da bütün gücümüzle çalışacağız’ dediği altın kurallar var ya. Onları yeni bir hamle ile gerçekleştirmeye çalışacağız.

"BU BİR NÖBET DEĞİŞİMİ ŞEKLİNDE OLACAK"

Bu kongrenin birinci hedefi bu görüntüyü değiştirmek ve bunu da millete kabul ettirmek. Kendi kendimize yaparız da kimse onu kabul etmezse, istediğin kadar yap. Herkesin kabul edeceği şekilde bir ‘nöbet değişikliği’ yapılması lazım. Onunla da bitmez iş. Sonra ise biz, Erbakan Hocamızın zamanında olduğu gibi topluma manası olan şeyleri aktaracağız. Bu çalışmaları kimseye haksızlık yapma niyetiyle değil davamızı daha ileriye taşımak maksadıyla yapıyoruz."

"TENKİT EDEN DEĞİL YOL GÖSTEREN BİR SİYASET"

‘Bizim anlayışımızda tenkid yoktur. Tenkid karşıdaki insanı iter. Halbuki yol göstermek daha önemli. Biz davamızı nefsimizden önde tutan bir topluluğuz. Kalplerin yumuşaması için çalışacağız. Ayet-i Kerime diyor ki, ‘Rabbinin yoluna davet et. Hikmet ve güzel öğütle. En güzel şekilde onlarla mücadele et’ Bunu yapmaya çalışıyoruz. Hidayeti veren Allah’tır. İnşallah Allah da yardım eder.

"KULİS YAPAN ISLAH EDİLİR"

Kulis yapana biz iyi gözle bakmayız, hiç de destek olmayız. Engel olmaya çalışırız. Zaten bizde kulis olmaz. Çünkü bizim tarihimizde yok kulis. Milli Nizam’dan bu yana ne uyguladıysak, onu uygulayacağız. Teşkilatlarımızla, yetkili kurullarımızla, en geniş manada oturup değerlendireceğiz. Ve en sonunda istişareden çıkan neticeye hepimiz uyacağız."

Odatv.com
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bülent gezgin 3 yıl önce

darısı ülkücülerin başına. ne kısmetsiz adam, bu ülkücüler. el oğlu şipşak kongre kararı alır, kongre yapar, genel başkan değiştirir, üstelik başbakan yapar, biz bir kongre bile yapamayız. adamlar genel başkanını değiştirip, değişiklik yapar. biz, sözünü edersek, ihraç ediliriz veya sorgulamaya çağrılırız. çok çalışmamız lazım arkadaşlar, çoook.