Saadet Partisi:Musalar kazanacak

Saadet Partisi’nin Ankara Afitap Kültür Merkezi’nde yapılan İl Başkanları toplantısında konuşan Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Mısır’da darbecilerin yaptığı katliama ve Batılı ülkelerin tavrına sert tepki gösterdi. “Bu durum asla kabul edilemez bir durumdur” diyen Kamalak “Daha önce olduğu gibi kazanan Firavunlar değil Musalar olacaktır. Kazanan er ya da geç Mısır halkı ve Müslümanlar olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu. Kamalak “Mısır örneğinde de görüldüğü gibi Batı bakımından demokrasinin hiçbir önemi yok. Batı için demokrasinin önemi kendisine hizmetkarlık edecek, uşaklık edecek birileri seçimler vesaire ile iş başına gelebiliyorsa vardır.” dedi.

Ey Zalimler, Yenileceksiniz Ve Cehenneme Sürüleceksiniz

“Bu alçak saldırıda şehit olan Mısırlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.”diyen Kamalak Milli Görüş camiası olarak bu kanlı saldırıyı yapan cuntacıları bütün nefretimizle lanetliyoruz. Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun Mısır halkına ve Mısır’ın geleceğine yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmeyecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, cuntacılar akıttıkları kanda boğulacaktır” ifadelerini kullandı. Darbecilere, Kur’an-ı Kerim’den bir ayeti hatırlatan Kamalak; “Ey Zalimler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz” diye seslendi. Darbecilerin sadece tarih önünde değil, insanlığın vicdanı karşısında da hesap veremeyeceğini vurgulayan Kamalak: ‘Kendi vatandaşına kurşun sıkanlar, demokratik yolla alamadıklarını, tankla-silahla almaya çalışanlar, er ya da geç bunun hesabını verecektir. Hesapları hem bu dünya da hem de ahirette çok çetin olacaktır. Akıttıkları masumların kanlarında boğulacaklardır. Bir kez daha hatırlatıyorum, süngü ile iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerinde oturamazsınız” dedi.

 Saadet Partisi İl Başkanları ve İl Müfettişleri toplantısı Ankara Afitap Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Mısır’da darbecilerin yaptığı katliama sert tepki göstererek “Bu asla kabul edilemez” dedi. Dünyanın en kıymetli maden yatakları, en dinamik nüfusu ve en zengin ülkeleri İslam coğrafyasında olmasına rağmen, bugün İslam coğrafyasının kan ağladığını ve her gün bir İslam coğrafyasında karışıklık çıkarıldığını belirten Kamalak, Mısır’da darbecilerin yaptığını ve onları destekleyen Batı dünyasını sert bir dille eleştirdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Mısır’daki cuntacıların katliamını sert bir şekilde lanetledi. Kamalak, “Bu alçak saldırıda şehit olan Mısırlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Milli Görüş camiası olarak bu kanlı saldırıyı yapan cuntacıları bütün nefretimizle lanetliyoruz. Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun; Mısır halkına ve Mısır’ın geleceğine yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmeyecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, cuntacılar akıttıkları kanda boğulacaktır” dedi. Darbecilere, Kur’an-ı Kerim’den bir ayeti hatırlatan Kamalak; “Ey Zalimler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz” diye seslendi.

Batıya Uşak Yetiştiriyorsa Demokrosi İyi

Her gün yeni bir İslam ülkesinde kargaşa çıkarıldığı ve cinayetler işlendiğine dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, son olarak Mısır’da darbeci ordunun göstericilerin üzerine kurşun yağdırması sonucu 200 kişinin hayatını kaybettiğini, binlercesinin ise yaralandığını belirterek, “Bu asla kabul edilemez bir durumdur” dedi. Mısır örneğinde de görüldüğü gibi Batı bakımından demokrasinin hiçbir önemi olmadığını kaydeden Kamalak, “Batı için demokrasinin önemi kendisine hizmetkârlık edecek, uşaklık edecek birileri seçimler vesaire ile iş başına gelebiliyorsa vardır. Kendisine kul köle olmayacak birileri seçim ve milli iradeyle işbaşına geliyorsa bu Batı için asla kabul edilebilecek durum değildir. Tıpkı Mısır’da olduğu gibi” diye konuştu.

28 Şubat Mısır’a Uzandı

“Batı için seçimin, sandığın ve milli iradenin bir değeri varsa yüzde 52 oyla Mısır’da iş başına gelen Cumhurbaşkanı’na Batı’nın sahip çıkması gerekmez miydi? Hayır. Ama kendi iradesine aykırı birileri iş başına geliyorsa bir şekilde uzaklaştırıyorlar. Mısır’da bunu yaptılar” diyen Kamalak, “Mısır’daki darbe münferit bir olay değildir. Diğer İslam ülkelerindeki gelişmelerle Mısır’daki darbenin organik bir bağlantısı vardır. Mısır’daki darbe 28 Şubat’tan farklı düşünülemez. Ne diyordu Mursi, “Bizim yerimiz İslam âlemidir” Mursi’nin iş başından uzaklaştırılma sebebi budur” şeklinde konutu.

Mısır, Suriye Ve Libya Basel’in Sonucu

Kamalak, “Mısır gibi, Libya’nın işgalini, 80 bin Müslümanın katledilmesini, Kaddafi’nin linç edilmesini, Saddam’ın bir bayram günü ipe çekilmesini, Sudan’ın ikiye bölünmesini, Suriye’nin ateş çemberi içine alınmasını, Menderes’in idam edilmesini birbirinden ayrı düşünemeyiz. Bütün bu olayları da 1897 Basel’de toplanan Siyonist kongrenin kararlarından bağımsız düşünemeyiz” dedi.

Irak ve Suriye’den sonra hedef Türkiye!

Erbakan Hoca’nın “Irak’tan sonra sıra Suriye’ye gelecektir. Ama asıl hedef Türkiye’dir” dediğine işaret eden Kamalak, “Yazık ki, bu endişe gerçeğe dönüşmüş gibidir. Suriye’de bölücü örgütün bayrağı dalgalanıyor. Bu gelişme Türkiye’yi etkiliyor. Her gün Suriye’den atılan kaza kurşunu ile sınır bölgemizdeki kardeşlerimizin ölüm haberleri geliyor, bunun daha fazla devam etmesi kabul edilemez bir durumdur” şeklinde konuştu. Yine Erbakan Hoca’nın Türkiye, Mısır, Afrika, Hizbullah, İran ve Uzakdoğu’ya uzanan bir Kardeşlik Yayı tesis ettiğine dikkat çeken Kamalak, bundan en fazla rahatsız olanın İsrail ve küresel emperyalizm olduğunu kaydederek, Suriye olayıyla bu yayın kırılma noktasına getirildiğini bildirdi.

Hesapları Çetin Olacak

Adeviyye meydanında toplanan Mısırlıların haklı ve demokratik taleplerine kanla ve kurşunla karşılık veren darbecilerin sadece tarih önünde değil, insanlığın vicdanı karşısında da hesap veremeyeceğini vurgulayan Kamalak, “Kendi vatandaşına kurşun sıkanlar, demokratik yolla alamadıklarını, tankla-silahla almaya çalışanlar, er ya da geç bunun hesabını verecektir. Hesapları hem bu dünya da hem de ahirette çok çetin olacaktır. Akıttıkları masumların kanlarında boğulacaklardır. Bir kez daha hatırlatıyorum, süngü ile iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerinde oturamazsınız” dedi.

Darbeciler Batının Figuranıdır

Darbeciler ve onların yerli işbirlikçilerinin, sadece Mısır’ı değil bütün İslam coğrafyasını hedef alan sinsi ve kirli bir oyunun figüranı olduğunu savunan Kamalak, karanlık güçlerin, cuntacılar eliyle Mısır’ı kanlı bir iç savaşa sürüklemeye çalıştığını vurguladı. Daha önce Afganistan’da, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de oynanan kanlı oyunun şimdi Mısır’da sahnelendiğine dikkat çeken Kamalak, “Bu oyun Büyük Ortadoğu Projesi’nin oyunudur. Bu oyun İslam ülkelerini bölüp parçalamak isteyen ırkçı emperyalizmin oyunudur, Artık oyunu görmeliyiz. Ortadoğu’daki Müslüman ülkeler adım adım parçalanıyor. Bunun için her türlü mezhep farklılığı kışkırtılıyor, etnik farklılıklar tahrik ediliyor. İşbirlikçiler eliyle, coğrafyamız hızla büyük bir savaşın içine itiliyor ”dedi.

Saadet, Mısır Halkına Destek Eylemi Başlatacak

Genel Başkan Kamalak, Saadet Partisi olarak Türkiye genelinde Mısır halkına destek amacıyla bir dizi eylem hareketi başlatacaklarını belirterek; “Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Daha önce olduğu gibi kazanan Firavunlar değil Musalar olacaktır. Kazanan er ya da geç Mısır halkı ve Müslümanlar olacaktır” değerlendirmesinde bulundu. İl Başkanları toplantısı öncesinde yoğun katılımla Saadet Partisi Genel İdare Kurulu toplandı. İl Başkanları toplantısından sonra ise Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Başkanları da Ankara’da toplanarak aylık çalışmalarını değerlendirdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.