Saadet Partisi:Kokuşmuş birliğe Türkiye\'yi de katıyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı Karadeniz programı kapsamında Zonguldaklılarla bir araya geldi. Zonguldak’ta partisinin il divan toplantısına katılan Kamalak, programın ardından 67 TV’de ‘Söz Meclis’ten İçeri’ programına konuk olarak canlı yayında soruları yanıtladı. Genel Maden İşçileri Sendikası’nın salonunda yapılan il divan toplantısına Zonguldaklılar yoğun ilgi gösterirken, Kamalak, hükümetin AB politikalarını sert bir dille eleştirdi.

ABDURRAHMAN KOCADAĞ'IN HABERİ


Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Batı Karadeniz programı kapsamında Zonguldaklılarla bir araya geldi. Zonguldak’ta partisinin il divan toplantısına katılan Kamalak, programın ardından 67 TV’de ‘Söz Meclis’ten İçeri’ programına konuk olarak canlı yayında soruları cevapladı. Genel Maden İşçileri Sendikası’nın salonunda yapılan il divan toplantısına Zonguldaklılar yoğun ilgi gösterirken, Kamalak, hükümetin AB politikalarını sert bir dille eleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, hükümetin AB politikalarını eleştirerek, yıllardır AB kapısında ülkenin boşuna bekletildiğini dile getirdi. Kamalak, “Başbakan 54 yıldır Batı’ya bizi bekletiyorlar diye sitem ediyor. Sayın Başbakan, daha 154 yıl daha beklersin. Batı dediğiniz aile yapısı çökmüş, insanlığı bitmiş, kokuşmuş bir topluluktur. Bu milleti o bataklığa sürüklediğiniz zaman, senin çocuklarının da o bataklığa sürüklenmeyeceğinin garantisi yoktur” tepkisinde bulundu.

Batı’nın zenginliklerinin Müslümanların gasp edilen malları olduğunu ifade eden Kamalak, “Batı ülkeleri yağmaladıkları ülkelerin mallarını kendi topraklarına taşımıştır. Esir aldıkları kadınları pazarlamışlardır. Batı, sömürü üzerine dünya politikası sürdürüyor. Günümüzde hala bu politikalar devam ediyor. Irak’ı, Libya’yı, karıştırmalarının sebebi de Müslüman’ın mallarını sömürmektir. Sömürülen bölgelerde insanlar kullanıldı, milyonlarca kadın tecavüze uğradı. Şimdi Başbakan ve Kılıçdaroğlu Batı’ya girmenin gerekli olduğunu söylüyor. O zaman onları yurdumuzdan kovan ecdat, kovmakla yanlış mı yaptı?” şeklinde konuştu.

“Laiklik bahaneydi”


4 tane Milli Görüş partisinin kapatıldığını işaret eden Kamalak, her defasında kapatılma gerekçesi olarak laiklik ihlalinin gösterildiğini söyleyerek, “Laiklik bahaneydi. Yaptığımız yatırımlar, attığımız adımlar ülkenin kalkınmasını sağlayacaktı. Bunu gördüler bu sebepten kapattılar. Laiklik tüm bunların arasında aslında teferruattan başka bir şey değildir” diyerek, oynanan oyunun farklı olduğuna dikkat çekti. Salondaki heyecanlığı topluluğa seslenen Kamalak, “Kendi tarihinize bakın göreceksiniz ki, resmi kayıtlara göre 250 bin şehidimiz var. Onların emaneti sizlerin omuzlarındadır. Emanete ihanet münafıklığın alametlerindendir” diyerek uyarıda bulundu. Parti teşkilatının disiplinli çalışmalarını isteyerek, ilçe teşkilatlarının en az haftada bir kez toplanmalarını ve çalışmalarını gözden geçirmelerini istedi. Kamalak, “Oğluna, kızına iş arayan ailelere sesleniyorum” diyerek, “Milli Görüş hükümetlerinin iktidara geldiği dönemlere bir bakın. Koalisyon hükümetleri zamanında bile neleri başardığımızı göreceksiniz. Şuan iktidarın satmakla bitiremediği fabrikaların çoğu Milli Görüş’ün eserleridir” dedi.

Ab’ye Haçlı Kulübü Benzetmesi

Tedbirlerin gönül birliği ile olabileceğini belirten Kamalak, Avrupa Birliği’ni ise Haçlı Kulübü olarak niteledi. Kamalak, konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Bu tedbirler gönül birliği ile olabilir, çalışmakla olur, istikameti doğru belirlemekle olur. Doğru tayin edilen istikamet üzerinden emin adımlarla yürümekle olur. Ecdadımızın dün kazma, kürek ve sopalarla ülkeden kovduğu Fransızların arabaları ne yazık ki, illerimizde ve ilçelerimizde dolaştığını görünce adeta sarsılıyorum. Daha da vahimi o ecdadın kazma, kürek ve sopalarla ülkeden kovduğu haçlıların oluşturduğu Avrupa Birliği’ne, bu milleti sokabilmek için ne yazık ki bir kısım devlet yöneticileri 54 yıldır uğraş vermektedirler. Bizim için bu olay asla kabul edilemez bir durumdur. Biz Milli Görüş olarak bu asil milletin yeri Avrupa Birliği, Haçlı Birliği yani Hıristiyan Kulübü değil, kardeşlerinin oluşturduğu ve oluşturacağı İslam Birliği’dir. Bir kısım gafil kardeşlerimiz bu milleti Haçlı Kulübü’ne dahil edebilmek için çaba sarf ederken, biz İslam Birliği’ni kurmak için mücadele veriyoruz” dedi.

Düzenlenen ziyarette Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, Devrek İlçe Başkanı Hasan Özmekik ve çok sayıda partili hazır bulundu.

“Bu milletin yeri haçlı kulübü değildir”

Kamalak, Devrek ilçe teşkilatını ziyaret ederek ilgililerle bilgi alışverişinde bulundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Zonguldak, Karabük ve Bartın’da düzenlenen İl divan toplantılarının ardından Ankara dönüşünde Devrek Saadet Partisi ilçe Teşkilatını ziyaret eti. Kamalak, Devrek’te İlçe Başkanı Hasan Öztürk’ten teşkilatın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tüm teşkilatların araziye indiğini belirten Kamalak, “Teşkilatımız kendi içerisindeki eksiklikleri büyük ölçüde tamamlayarak araziye inmiştir. Biz de Genel Merkez olarak, bu çerçevede teşkilatlarımızla bir araya gelerek eksiklerimizi görebilmek ve önümüzdeki seçimlere ne gibi hazırlıklar yapabileceğimizi görmek için dolaşıyoruz” dedi.

Bölgedeki il divan toplantısı hakkında bilgi veren Kamalak, “Karabük, Bartın ve Zonguldak’ta düzenlenen il divan toplantılarını bitirdik, oradaki programlarımızı tamamladık. Daha evvel Karabük ve Bartın Zonguldak’ımıza bağlı ilçelerdi şimdi ayrıldılar. Bizim gönüllerimiz de sevgileri ayrı ayrıdır. Malumunuz 21 Haziran aynı zamanda Zonguldak’ımızın kurtuluş yıldönümüdür. Allah bizlere o kötü günleri bir daha yaşatmasın. O günleri bir daha yaşamamak için de gerekli tedbirlerin alınması lazım” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.