Saadet Partisi:İslam Birliği kurulmazsa, Kara Günler Bekliyor

Bayburt’ta konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, İslam Birliği kurulmadığı takdirde Türkiye’yi kara günlerin beklediğini belirterek “Eğer İslam Birliği’ni kurmazsak dün Irak’ın, Suriye’nin, Mısır’ın ve Libya’nın başına ne geldiyse yarın Türkiye’nin başına aynısı gelecektir. Hiristiyanların başı papa vardır, Yahudilerin bir Hahambaşısı vardır, ey Müslümanlar nerede sizin başınız? Kurtuluş Savaşı’nda hilafeti ve halifeyi düşmana karşı kurtarmıştık ama Müslüman’a karşı koruyamadık” ifadelerine yer verdi.

Abdurrahman Kocadağ/Bayburt

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Bayburt’ta partililerine ‘Türkiye nereye gidiyor?’ konulu bir konferans verdi. Kamalak, konferansta Türkiye’nin yıllardır Avrupa kapısında bekletildiğine dikkat çekerek, hükümeti eleştirdi ve uyardı. Kamalak, “Başbakan’a sesleniyorum yolunuz Haçlı Birliği olmasın, İslam Birliği olsun. Yolunuz Erbakan yolu olsun” dedi.

İslam Birliği kurulmadığı takdirde Türkiye’yi kara günlerin beklediğini kaydeden Kamalak, “Eğer İslam Birliği’ni kurmazsak dün Irak’ın, Suriye’nin, Mısır’ın ve Libya’nın başına ne geldiyse yarın Türkiye’nin başına aynısı gelecektir. Hristiyanların başı papa vardır, Yahudilerin bir Hahambaşısı vardır, ey Müslümanlar nerede sizin başınız? Kurtuluş Savaşı’nda hilafeti ve halifeyi düşmana karşı kurtarmıştık ama Müslüman’a karşı koruyamadık” ifadelerine yer verdi. Kamalak, Müslümanların birlik olmadığı takdirde, Mısır’ı örnek göstererek “Önceki gün Mısır’da Müslüman bir cumhurbaşkanı vardı, şimdi Hiristiyan bir insan var” dedi ve aynı durumun Türkiye’nin de başına gelebileceğine dikkat çekti.

Başbakan ABD askerlerine dua etti

Dış politikada AKP iktidarını eleştiren Kamalak, “AKP’yi eleştirirken tabanı asla eleştirmiyorum, yöneticilerine sesleniyorum. Yöneticiler ile aramızda ölçü farkı vardır. Onlar AB’nin kriterlerine göre kararlar alırlar. Başbakan faiz bir dünya gerçeğidir diyor, bizim kutsal kitabımız ise haram diyor. Saadet Partisi de Allah ne diyorsa odur, yani haramdır diyor. AKP zalimlerle işbirliği halindedir. Biz ise mazlumların derdindeyiz. Irak’ta 2 milyon Müslüman katledildi. AKP hükümeti ise zalimlerin yanında yer aldı. 1 Eylül 2004 tarihli Resmi Gazete’de Dışişleri Bakanlığı’nın tebliğinde 6 havalimanı ve 7 deniz limanı ABD’ye açıldığı belirtildi. Sayın Başbakan ise ABD askerlerinin sağ salim vatanlarına dönmeleri için dua etti” diye konuştu. Kamalak Milli Görüşçülere seslenirken, İslam Birliği’nin elbet kurulacağını ve bu yolda asla yılmamalarını isteyerek, “Biz mi İslam Birliği’ni kuracağız diye ümitsizliğe kapılmayın, Allah’ın izni ile kurulacaktır. Buna örnek olarak peygamberin hayatına bakabilirsiniz. Asırlar önce tek başına yola çıkan Efendimiz, yedi yıl sonra terk etmek zorunda kaldığı Mekke’yi fethetmiştir. İşte bu, inancın sonucudur. Hak yolda yürürken Cenab-ı Hakk yardımını esirgemeyecektir. Peygamber efendimiz, emre itaat etmeyen bir topluluk için ‘Peygamber de dua etse o dua kabul olmaz’ demiştir. Bizim de dualarımızın kabul olması için Allah’a layık bir kul olmamız gerekiyor. Bizim prensiplerimize bağlı olarak çalışmamız gerekiyor. Bizim prensiplerimiz İslam’ın prensipleri olmalı” diyerek seslendi.

Yolunuz Erbakan yolu olsun

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak,  Bayburt’ta konuştu. Kamalak, burada verdiği konferansında ülkenin ve dünyanın kurtuluşunun İslam Birliği’nde olduğunun üzerinde durarak, “Başbakan’a sesleniyorum yolunuz Haçlı Birliği olmasın, İslam Birliği olsun. Yolunuz Erbakan yolu olsun” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.