Saadet Partisi yerel seçimlere hazır

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın aylık il divanına katılan Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, yerel seçimlere en hazır partinin Saadet Partisi olduğunu belirterek, teşkilat mensuplarına başarının yolunu çizdi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın aylık il divanı toplantısı dün Sancaktepe Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Divanına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, İl Başkanı Selman Esmerer, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar ve çok sayıda il ve ilçe yöneticisi katıldı. İl divanında konuşan Kamalak yerel seçimlere en hazır partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. Kamalak seçim çalışmalarına ilişkin olarak da “Bu uğurda alnınızda beliren boncuk boncuk ter muhatabınız ve Allah indinde sözden daha tesirlidir” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın aylık il divanı toplantısı dün Sancaktepe Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Divanına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, İl Başkanı Selman Esmerer, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar ve çok sayıda ile ve ilçe yöneticisi katıldı. İl Divanında konuşan Kamalak yerel seçimlere en hazır partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. Kamalak seçim çalışmalarına ilişkin olarak da “Bu uğurda alnınızda beliren boncuk boncuk ter muhatabınız ve Allah indinde sözden daha tesirlidir.” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın aylık il divanı toplantısı dün Sancaktepe Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Divanına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, İl Başkanı Selman Esmerer, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar ve çok sayıda ile ve ilçe yöneticisi katıldı. İl Divanında konuşan Kamalak yerel seçimlere en hazır partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi.

İl Divanında konuşan Kamalak yerel seçimlere en hazır partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. Anadolu’nun her yerinde kendilerine büyük bir teveccüh olduğunu belirten Kamalak: ”Türkiye’de yerel yönetimler, belediyecilik denlinde akla ilk gelen şey Milli Görüş belediyeciliğidir. Türkiye’de belediyecilikte çığır açtık.  İstanbullular bizim hizmetlerimi çok iyi bilirler. ”dedi. “Biz giden kardeşlerimizin ardından mahsun gözlerle, dönecekleri günü bekleyerek baktık, hiçbir zaman beddua etmedik” diyen Kamalak seçim çalışmalarına ilişkin olarak da “Bu uğurda alnınızda beliren boncuk boncuk ter muhatabınız ve Allah indinde sözden daha tesirlidir.” dedi.

“Kardeşler bir araya gelmelidir”

Prof. Dr. Mustafa Kamalak “İslam âlemi parça parça olduğu sürece, Müslümanlar barışı yakalayamaz. Müslümanların birliğini ancak Milli Görüş sağlar. Bu yüzden üzerimizde çok büyük bir sorumluluk düşüyor” dedi. Kamalak konuşmasının devamında şunları söyledi. Çare, İslam Birliği’nin kurulmasıdır. Bunu her seferinde dile getiriyoruz ve dile getirmeye devam edeceğiz. Müslümanların İslam Birliği’nden başka çıkar bir yolu yoktur. Kardeşler bir araya gelmelidirler. Müslüman ülkelerde halk tarafından birlik tesis edilse de ne yazık ki bu durumu devlet kademelerinde göremiyoruz. Bir takım küçük menfaatler için küresel emperyalizm aramıza girdi. İslam Birliği’nin kurulması için her bir Müslüman elinden gelen gayreti sarf etmek mecburiyetindedir. Batılılar kendi sömürü düzenlerini sürdürebilmek adına Müslümanların aralarına setler çektiler. Sınırlar çizdiler. Kardeşi kardeşten ayrı bıraktılar. Kamalak, eşinin başörtülü olarak girdiği duruşmanın ertelenmesine ilişkin olarak da “Önümüzdeki süreçte hem Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu hem Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Adalet Bakanlığı bir süreç başlatacaktır” dedi.  İl Başkanı Selman Esmerer de yerel seçim çalışmalarına İl olarak tüm hızlarıyla devam ettiklerini söyledi. Divanda Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın Teşkilat içi çalışmaların önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

“Onların düşündüğü şey kendi çıkarlarıdır”

‘İslam ülkeleri büyük bir tehdit altında. Bu meselenin yegane çözümü İslam ülkelerinin kendi aralarında oluşturacağı işbirlikleridir.” diyen Kamalak” Müslüman ülkeler ilişkilerini sıklaştırmak zorunda. Bilmeliyiz ki hiçbir İslam ülkesi güvende değil. Bütün İslam ülkeleri uzak veya yakın bir tehdit altındadır. Önce Afganistan ve Irak işgal edildi, milyonlarca insan öldürüldü ve ülke bölündü. Sonra Libya işgal edildi, geçen aylarda Mısır’da darbeciler iktidara getirildi. Artık Suriye’de çatışmalar daha da şiddetleneceğe benziyor. Suriye’yi daha da karıştırmak istiyorlar. Onların düşündüğü şey Müslümanlar değil kendi çıkarlarıdır. Müslümanları karşılıklı silahlandırarak birbirlerine kırdırıyorlar. Müslüman âleminin bir araya gelemeyişinin acısını yürekten hissediyoruz.” şeklinde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.