Saadet Partisi iddialı:Mutlaka Mecliste olacağız

Saadet Partisi Tekirdağ 5. Olağan Kongresi, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımıyla Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Kamalak, Saadet Partisi’nin Tekirdağ’da en iyi sonucu alacağına inancının tam olduğunu, bunu gerçekleştirmek için tüm teşkilat mensuplarının Haziran seçimlerine kadar canla başla çalışmaları gerektiğini belirtti. Milletvekillerinin bile birçok konuyu bilmediğini, ülke ekonomisinin S.O.S verdiğini söyleyen Kamalak, önümüzdeki seçimde Saadet Partisi’nin mutlaka parlamentoda olması gerektiğine dikkat çekti. İktisadi bağımsızlığın sürdürülebilmesi için de mutlak surette üniversitelerin yeniden dizayn edilmesi gerektirdiğini, yüksek teknolojiye mutlak surette belli program dahilinde üniversitelerde yer verilmesi gerektiğini anlatan Kamalak, “Hedef, idealist gençlik. Üniversitelerde yüksek teknolojiye yönelik bir devlet anlayışı içerisinde program yok ama ilkokulda, ortaokulda var mı, ortaöğretimde maalesef orada da yok. Şu halde eğitim sistemini bir bütün olarak ele almak durumundayız üretim için, çünkü bunlar bir binanın taşları gibi üst üste konulması gereken unsurlardır.’’ dedi.

Önce Ahlak Ve Maneviyat

Kamalak, gelinen noktaya bakıldığı zaman son 10 yıl içerisinde 7 bin küsur kadının, kocası, hısım akrabası tarafından katledildiğini söyleyerek şöyle devam etti: ”En yakın olay, biliyorsunuz Özgecan hadisesi. En yakın olaylardan bir tanesi, tek olay o değil. Türkiye genelinde o ses getirdiği için onu biliyoruz. Gelinen nokta bu. Düşünün bir anne diyor ki, ‘Kızımı bekledim, bekledim gelmedi’ diyor. Ne korkunç bir şey bu. Düşünün insan kedisi gelmese kanaatimce ev kendisine zindan olur, nerede diye onu arar ama burada gelmeyen ve gelmeyecek olan onun öz ciğerinden kopan yavrusu. 20 yaşında bir fidan üniversite öğrencisi. Ne oluyor, 22 yaşındaki, bu ülkenin okullarında yetişmiş olan bir genç tarafından hunharca katlediliyor, bunun daha vahimi babasından, arkadaşından yardım istiyor. Onlar da geliyor diyor ki ‘Oğlum kız yüzünü cırmalamış, tırnaklarının arasında senin deriler var, ne yapalım, elini kes.’ Yetmedi ‘yakalım’ diyor ve yakılıyor. Peki Milli Görüş ne diyor, önce ahlak ve maneviyat ancak nasıl bir ahlak ve maneviyat, hiç şüphesiz ki bu milletin örfüne, adetine, inancına uygun bir ahlak ve maneviyat.”

Siyasetin Çıtasını Yükseltme Sorumluluğu Taşıyoruz

DİVAN Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez’in seçildiği kongrede İl Başkanı Feti Pehlivan yaptığı konuşmada, “Algı operasyonları sosyal politikada da sorunları derinleştirmiştir. Gençlerimiz sahipsiz olması, depresyon ilaçları tüketiminin üç kat artması bunun göstergesidir. Boşanmaların artması, mahkum sayısının artması bu mantığın ürünüdür. Maddeyi önceleyip manadan uzaklaşan bu zihniyet insanımızı yalnızlaştırmıştır. Son 12 yılda sadece insanımız mı yalnızlaştı? Hayır, ülkemiz de yalnızlaştı. Ekonomide olduğu gibi dış politikada da çıkmaz sokaklara girdiler. Elinde bir planı olmayan ve bu yüzden model değil fotomodel olanlar BM güvenlik konseyinde boş masalara konuşmadılar mı? Sus pus olup koalisyon güçlerine katılmadılar mı? Tezkereyi paşa paşa imzalamadılar mı? Ülkemiz, gerçek ihtiyaçlarına cevap verecek yönetici arayışındadır. Bu açıdan bizler, siyasetin mevcut tükenmişliğinden dolayı anlamını yitirmesine engel olma ve siyasetin çıtasını yükseltme sorumluluğu taşıyoruz. Ortak bir gelecekte söz birliği ve yol birliği içinde tarihi bir görevi omuzladığımız açıktır. Bu görev ve sorumluluklarımızla “Türkiye’nin teminatı” olacağımızı herkes pek yakında görecektir” dedi. Trakya’nın incisi, payitahtın komşusu Tekirdağ İlimizin 5. Olağan Kongresi’ni muhteşem bir atmosferde gerçekleştiriyoruz diyen GİK Üyesi Arslan Ateş de, “Sadakatin, özverinin, vefanın, bilgeliğin şahsında tebellür ve tebarüz ettiği muhterem Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak’a, kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Ateş, “Seçilecek yeni yönetimin hayırlı olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor ve heyecanımıza ortak olmak için 5. Olağan kongremize uzaktan yakından katılan misafirlerimize teşekkürler ediyorum” şeklinde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.