Saadet Lideri Kamalak\'tan başörtülü vekile destek

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, başörtülü vekillerin TBMM’ye girmesi ile ilgili açıklama yaptı…

Bunun aksi, milletle savaşmaktır

Başörtülü vekillerin TBMM’ye girmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, açıklamalarda bulundu. Kamalak, Milli Görüş’ün milletin pusulası olduğuna işaret ederek, 40 yıl sonra dediklerine gelindiğinin altını çizdi. Kamalak, başörtülü vekillerle ilgili milletin bedelini peşin ödediği bir durum olduğuna da işaret ederek, “Bugün atılan adımların bedeli peşin ödenmiştir. Milli Görüşçüler tarafından ödenmiştir. Elbette TBMM’de başörtüsü sorununun aşılmış olması geç kalınmış olsa da, önemli bir adımdır. Olması gerekendir. Aksi milletin değerleriyle savaşmaktır. Milletin değerlerine karşı mücadele edilmez. Milletin değerlerini yok sayan, küçümseyen, engelleyen er ya da geç kaybeder” dedi.

Millî Görüş, Türkiye’nin Pusulasıdır

Kamalak, açıklamasının devamında ise, “Saadet Partisi Türkiye’nin yön pusulasıdır. Saadet Partisi bu ülkenin aklı selimidir. Akıl için yol birdir. Neticede sağduyu sahibi herkes, 40 yıl sonra da olsa Milli Görüş’ün işaret ettiği noktada buluşmaktadır. Ne diyordu Milli Görüş, Cumhurbaşkanını halk seçmeli diyordu. 40 yıl sonra evet denildi. Ne diyordu Milli Görüş, bu milletin çocuklarına zorla içtirdiğiniz and milleti birleştirmekten ziyade, bölmeye yarar diyordu. 49 yıl sonra aynı noktaya gelindi. Ne diyordu Milli Görüş, toplumun vicdanına, milletin değerlerine aykırı yasak olamaz diyordu. Başı örtülü hanımlar da baş açık hanımlar gibi milletvekili olabilmeliler diyordu. 40 yıl sonra evet denildi. Tüm toplum ittifakla aynı noktada buluştu. Milli Görüş Türkiye’nin gidişatına yön vermiştir. Bu yüzden Saadet Partisi Türkiye’nin pusulası, adeta yön levhasıdır.

Ankara Bürosu

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, yaptığı açıklamada, Saadet Partisi’nin Türkiye’nin pusulası olduğunu söyleyerek, “Saadet Partisi, Türkiye için pusula, İslam Alemi için rehber, tüm insanlık içinse bir kurtuluş reçetesidir.  Bu pusulaya uyulursa, Yeniden Büyük Türkiye Kurulur, İslam Birliği kurulur, insanlar huzur ve saadet içinde yaşadığı adil bir dünya kurulur” dedi.

Saadet Türkiye’nin  Pusulasıdır

Kamalak, açıklamasının devamında ise, “Saadet Partisi Türkiye’nin yön pusulasıdır. Saadet Partisi bu ülkenin aklı selimidir. Akıl için yol birdir. Neticede sağduyu sahibi herkes, 40 yıl sonra da olsa Milli Görüş’ün işaret ettiği noktada buluşmaktadır. Ne diyordu Milli Görüş, ‘cumhurbaşkanını halk seçmeli’ diyordu. 40 yıl sonra ‘evet’ denildi. Ne diyordu Milli Görüş, ‘bu milletin çocuklarına zorla içtirdiğiniz ant milleti birleştirmekten ziyade, bölmeye yarar’ diyordu. 40 yıl sonra aynı noktaya gelindi. Ne diyordu Milli Görüş, ‘toplumun vicdanına, milletin değerlerine aykırı yasak olamaz’ diyordu. ‘Başı örtülü hanımlar da baş açık hanımlar gibi milletvekili olabilmeliler’ diyordu. 40 yıl sonra ‘evet’ denildi. Tüm toplum ittifakla aynı noktada buluştu. Milli Görüş Türkiye’nin gidişatına yön vermiştir. Bu yüzden Saadet Partisi Türkiye’nin pusulası adeta yön levhasıdır. Bu pusulaya uyarsan, Saadet Partisi’nin uyarılarını dikkate alırsan Türkiye’ye hizmet edersin. Yok uymazsan, kaza yapar duvara toslarsın. Ülkeyi felakete sürüklersin.  Dış politika da uyarılarımızı dikkate almadılar, duvara tosladılar. Bugün Türkiye’nin dış politikası rüzgarın önünde savrulan yaprak gibidir” dedi.

Millet Bedelini Peşin Ödedi

Başörtüsü konusunda milletin bedelini peşin ödediğini de sözlerine ekleyen Kamalak, “Bugün atılan adımların bedeli peşin ödenmiştir. Milli Görüşçüler tarafından ödenmiştir. Elbette TBMM’de başörtüsü sorununun aşılmış olması geç kalınmış olsa da,  önemli bir adımdır. Olması gerekendir. Aksi milletin değerleriyle savaşmaktır. Milletin değerlerine karşı mücadele edilmez. Milletin değerlerini yok sayan, küçümseyen, engelleyen er ya da geç kaybeder.  Ancak şu gerçeği unutmamak lazım.  Bugün Türkiye’de hangi demokratik hamleden, hangi olumlu adımdan bahsedersek bahsedelim, ilk temeli atanın, ilk harekete geçenin Milli Görüşçüler olduğunu görürüz.  Hem de bu adımları, kimsenin cesaret edemediği, en zor şartlarda atmıştır.  Siyasi yasaklar, parti kapatmalar, hapisler, zindanlar pahasına atmıştır. 1999 yılında ilk başörtülü milletvekili Sayın Merve Kavakçı işte bu cesaretin, bu öngörünün, oy için değil millet için siyaset yapma anlayışının sonucudur” diye konuştu. Kamalak, başörtülü vekilleri tebrik ettiğini ancak onlardan beklentileri de olduğunu ifade ederek, “Başörtülü milletvekillerini tebrik ediyoruz. İnşallah olumlu ve önemli hizmetlere vesile olurlar. Kendilerinden bir beklentimiz var. Bilindiği gibi Sayın Başbakan, demokratikleşme paketinde, resmi kıyafet sınırlaması getirmiş ve polis, hakim gibi resmi kıyafet gerektiren çalışanlara başörtüsü yasağı getirmiştir.  Bu yanlıştır. Düzeltilmesi gerekmektedir. Bu görevde en başta şimdi başörtülü milletvekillerine düşmektedir. Kendilerinden, kamuda başörtülü çalışanlara yönelik sınırlamaların, yasakların kaldırılması için mücadele etmelerini bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.