Saadet iktidarında işsiz kalmayacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin Erzurum İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’ne katıldı. Erzurum İl Müftülüğü Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Faik Çalık güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Kongreye Kamalak’ın yanı sıra il teşkilatı, ilçe başkanları, milletvekilleri, STK temsilcileri ve çok sayı sayıda davetli katıldı.

Faiz Lobisine 54 Milyar Lira

Saadet Partisi’nin iktidara gelir gelmez gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldıracağına dikkat çeken Kamalak, “İktidara geldiğimiz gün, emeklinin, işçinin ve memurun mutfağındaki yangını söndürmek için bir maaş ikramiye vereceğiz. Sonra tıpkı 1996’da yaptığımız gibi, Hazine’nin durumu gözden geçirilecek ve bu artış sürekli olacak” dedi.

2015 bütçesinde faiz lobisine 54 milyar lira ayrıldığına dikkat çeken Kamalak, “Bizim iktidarımızda bin odalı saraylar değil, bütün illerimizde insanlarımızın çalışacağı binlerce fabrika kuracağız. 2015 Bütçesi’nde faiz lobisi için tam 54 milyar lira ayrılmıştır. Faiz lobisine var, garibana gelince yok” dedi.

Abdullah Özbay

Kamalak, partisinin Erzurum İl Kongresi’ne katıldı…

Coşkulu bir şekilde geçen kongrede konuşan Kamalak, önemli açıklamalarda bulundu. Seçimlere 31 partinin gireceğini hatırlatan Kamalak, “Bizim diğer partiler ile yönümüz farklıdır. Onların tamamı yönlerini Batı’ya çevirmiş durumda. Bizim yönümüz kardeşlerimizin yönü olmalıdır. Yönümüz çok önemli. Namaz kılmak istiyorsan Kâbe’ye döneceksin. Bizim dışımızdaki partiler zalimlerin yanında yer alıyor. Ne pahasına olursa olsun Hakk’ın yanında yer alacağız. Üçüncü olarak ölçülerimiz farklı. Bizim dışımızdaki partiler AB’ye girmek için oranın kriterlerini benimsemiş durumda. Bu kriterleri benimsedikleri için ‘faiz dünya gerçeğidir’ diyorlar. Bizim prensiplerimiz ilahi nizamdan kaynaklanan ölçülerdir. Amacımız farklıdır. Onlar batı birliğine girmek istiyor. Biz ise ‘hayır’ diyoruz. Bizim yerimiz İslam Birliği olmalıdır” dedi.Hakkı tebliğ için her insana ulaşılması gerektiğini söyleyen Kamalak, “Erzurum’daki her bir insana ulaşmamız. Dağdaki çobana ulaşmamız lazım. Geç kalmadan herkesi ulaşalım. ‘Orada fazla insan yaşamıyor’ demeyin. Biz vazifemizi eksiksiz yapmak zorundayız. Bütün insanlarımıza ulaşmak zorundayız. Hakkı hâkim kılmak için, insanları uyarmak için çalışmalıyız” dedi.

Asgari Ücret Yüzde 50 Artacak

Saadet Partisi’nin iktidara gelir gelmez Adil Düzen’i kuracağını dile getiren Kamalak “Saadet Partisi iktidara gelir gelmez adil bir düzen kuracaktır. Gelir dağılımındaki adalet sağlanacaktır. İktidara geldiği gün, emeklinin, işçinin ve memurun mutfağındaki yangını söndürmek için bir maaş ikramiye olarak verilecektir. Sonra tıpkı 1996’da yaptığımız gibi, Hazine’nin durumu, gözden geçirilecek ve bu artış sürekli hale getirilecektir. Asgari ücretten vergi alınmayacaktır. Bu, asgari ücretin yüzde 50 artırılması demektir. Bilindiği gibi bugün asgari ücret 949 TL. Açlık sınırı ise bin 450 TL. Asgari ücretin açlık sınırının altında tespit edilmesi sosyal devlet bakımından asla kabul edilemez” dedi.

2014 Yılında Bin 886 Kişi Madenlerde Öldü

2014 yılında gerekli önlemler alınmadığı için bin 886 vatandaşın maden ocaklarında hayatını kaybettiğini söyleyen Kamalak, “Bütün madenlerin sahipleri devlettir, işleticisi ile yandaş firmalardır. Bu madenlerin tüketicisi seçmendir. Bu madenlerin gerçek bedeli ise, ölümdür. Soma’da, Karaman’da vatandaşlarımız can verdi. Neden? Patronlar biraz daha kazansın diye ocaklar söndü. 2014 yılında gerekli tedbirler alınmadığı için bin 886 vatandaşımız madenlerde hayatını kaybetti” dedi.

54 Milyar Lira Faize Ayrıldı

2015 bütçesinde faiz lobisine 54 milyar lira ayrıldığına dikkat çeken Kamalak, “Milli Görüş’ün yaptıklarını diğerleri hayal dahi edemez. Bizim iktidarımızda bin odalı saraylar değil, bütün illerimizde insanlarımızın çalışacağı binlerce fabrika kuracağız. 2015 Bütçesi’nde faiz lobisine tam 54 milyar lira ayrılmıştır. Faiz lobisine var, garibana gelince yok. Biz bunu tersine çevireceğiz. Çağdaş kölelik diye tabir edilen taşeron işçilerin sayısı 380 bindi. Şimdi 1 milyon 700 bin taşeron işçi kadro bekliyor. Bizim iktidarımızda sosyal hukuk devleti için bir yüz karası olan çağdaş köleliğe son verilecektir” dedi.

 İş İmkanı Sağlayacağız

Saadet Partisi iktidarında işsiz insanın kalmayacağını belirten Kamalak, “Bu ülkede hiçbir kaynak israf edilmemelidir. İşsiz insan; eşine mutfak parası bırakamayan kimsedir. İşsiz insan; okula giden çocuğuna dolmuş harçlığı veremeyen babadır. İşsiz insan kasaba, manava karşı boynu bükük insandır. Peki, çare; ‘ben ülkeme katkıda bulunmak istiyorum’ diyen insanlara iş imkanı bulmaktır. İktidara geldiğimizde bu insanlara iş imkânı sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz. Yöneticiler kendi keselerini doldurmak için değil vatandaşın derdi için çareler aramalıdır. Bir kimseye iş yeri açmak için ortalama 250 bin lira ihtiyaç vardır. Yapılan hesaplamalara göre Ak Saray için harcanan maliyet en az 10 milyar liradır. Bu para gençlerimiz için harcanmış olsaydı en az 40 bin kişiye iş sağlanmış olacaktı” dedi.

330 Bin Öğretmen Tayin Bekliyor

Bugün 330 bin civarında öğretmenin tayin beklediğini bildiren Kamalak, “Altı milyon işsiz insanımızın 1 milyona yakını üniversite mezunudur. Bu vatandaşlarımız iş bekliyor. 330 bin öğretmenimiz tayin beklerken 110 bin okulumuz da öğretmen bekliyor. 47 bin öğretmenimiz kadrosuz olarak ders veriyor. Mademki bu öğretmenlerimiz ders verecek seviyede o halde neden kadroya almıyorlar? Çünkü para babalarına para lazım. Biz Saadet Partisi olarak milletimize şunu taahhüt ediyoruz; bütün bunları çözecek projelerimiz var” diye konuştu

Tarıma Mavi Mazot Projesi

Erzurum’da insanların tarımda uğraştığına ancak kazanç elde edemediğine vurgu yapan Kamalak, “Erzurum’da insanlarımız tarım ile uğraşıyor ama insanlarımız kazanç elde edemiyor. Erzurum’umuz hayvancılıkla uğraşıyor ama dışarıdan kurban ithal etmiş bir ülkeyiz. Bizim iktidarımızda çiftçimiz desteklenecek. Her bir karış toprağın ekilmesi lazım. Bunun için çiftçilerimize ‘Mavi Mazot’ projesi ile vergisiz mazot vereceğiz” diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.