Saadet Genel Başkanı Kamalak: “Ne yaparlarsa yapsınlar yarınlar bizimdir.”

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak; geride kalan seçimler, kongre sonrası Türkiye’nin önündeki seçim süreci ve Milli Görüş hareketinin geleceğine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

 Ankara Bürosu

Ankara Afitap Kültür Merkezi Salonunda; Saadet 5.Kongre öncesi İl Başkanları ve müfettişlerine hitap eden Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, çok gerilimli bir ortamda seçim değil sanki savaştan çıkıldığını, 18 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “Seçimler ülkeyi rahatlatmak için yapılır, germek, germek ve ülkeyi birbirine düşürmek için değil.” dedi. Kamalak, “1394 Seçim Bölgesinde Partimiz ve teşkilatlarımız kararlı bir şekilde aday ve liste çıkarmıştır. Bu küçük bir şey değildir. Sonuç, evet istediğimiz seviyede olmamıştır. Ama bir hezimet de değildir.  Başladığımız noktaya bakarsanız, bu küçümsenecek bir başarı değildir.” diyerek, Milli Görüşün üst üste bir takım engeller, yol kesmeler, ihanetlerle karşılaştığını dikkat çekti,  son dönemde yaşanan ayrılıklardan sonra 55 İl Teşkilatı, 600 ilçe, 1000 belde teşkilatının yeniden kurulduğunu, yaklaşık 80 Belediye Başkanının Meclis Üyeleri ile birlikte istifa ettiğini söyledi. Kamalak, “Eğer Saadet Partisi’nin yerinde başka bir parti olsaydı, emin olun şu an onun esamisi bile okunmazdı, yerinde yeller değil, yeri bile belli olmazdı. Çünkü son 12 yılda biz Hazine’den bir kuruş almadık. Davamızın mensupları, sağlığını, imkansızlıkları hiçe sayarak, bütün teşkilatları yeniden kurdular. Bu az bir başarı değildir.” diye konuştu.

Yarınlar Bizimdir…

“Seçimlerde bizim karşımızda yalanı katmerli hakikat gibi sunan bir medya gücü ve orantısız bir mali güç  vardı. 81 il 971 ilçe, 386 belde için yaptığımız seçim harcamalarını, bazı partiler sadece bir belde için harcadılar.” diyen Kamalak, “Ancak hiç tereddüdünüz olmasın, yarınlar bizimdir. Onların dağları yerinden oynatacak olan organizasyonları, gücü, teşkilatları olsa bile yegane Kuvvet ve Kudret Sahibi Cenabı Allah’tır. Çünkü bir davanın haklılığı, geçici kalabalıkların çokluğu ile değil, ilahi iradeye uygunluğu ile ölçülür.” şeklinde konuştu.” “Bu zamana kadar 45 yıllık yolculuğumuzda bizi hiç kimse samimiyetsizlikle suçlayamamıştır. Bize yöneltilen itham, İslam’ı istemek olmuştur.” diyerek, Milli Nizam Partisi’nin kapatılmasından Saadet Partisi’ndeki kopuşlara kadar, Milli Görüş partileri ve hareketinin yaşadığı badireleri ve sonrasında nasıl yeniden ayağa kalktığını ayrıntılı olarak anlatan Saadet Genel Başkanı Kamalak, “Ne yaparlarsa yapsınlar yarınlar bizimdir.” diyerek teşkilata ümit verdi.

Arsamızdaki Gecekondular Sökülecek

“Eğer 28 şubat süreci olmasaydı, içerideki zayıf halkalar, dışarıdaki emperyalistlerle işbirliğine girmeseydi bugün Ak Parti diye bir parti olabilir miydi? Diğer partiler böyle olur muydu?” diyerek, son 12 yılda yaşanan süreci özetleyen Kamalak, “Özü şu, diğer partiler bizim arsamıza gecekondu kurmuşlardır. Arsa bizim. O gecekondular emin olun bir bir sökülüp atılacaktır.” Kamalak, “Bugün karşımıza dikilenler, yarın yok olup gidecek. Sadece Milli Görüş devam edecektir. Çünkü tüm insanlığın ümidi Milli Görüştür. Bundan emin olun.” dedi.  Yerel seçimler sonrası bütün belediye başkan adaylarını ve seçilen başkanlar ile teşkilat mensuplarını Ankara’ya davet ederek tek tek dinlediklerini kaydeden Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Adaylarımızda ve teşkilatımızda büyük bir kararlılık gördük. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve muhtemelen Ekim ayında  genel seçim olabilir. Nasıl ki seçimler öncesi demirden çarık, demirden asalarla Anadolu’yu nasıl dolaştıksa,  önümüzdeki dönemde de Anadolu’yu dolaşmak suretiyle, teşkilatımızı güçlendirerek Hakkı Hakim kılmak için tek tek dolaşacağız. Sevaba ihtiyacı olan kardeşlerimizi harekete geçireceğiz. Ve elbette son tahlilde Cenab-ı Allah ne buyurmuşsa o olur. Ama biz, üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız.” dedi.

 

Anadolu’yu karış karış dolaşacağız

Yerel seçimler sonrası bütün belediye başkan adaylarını ve seçilen başkanlar ile teşkilat mensuplarını Ankara’ya davet ederek tek tek dinlediklerini kaydeden Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Adaylarımızda ve teşkilatımızda büyük bir kararlılık gördük. Şimdi de önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve muhtemelen Ekim ayında  genel seçim olabilir. Nasıl ki seçimler öncesi demirden çarık, demirden asalarla Anadolu’yu dolaştıksa,  önümüzdeki dönemde de teşkilatımızı güçlendirerek Hakkı Hakim kılmak için Anadolu’yu karış karış dolaşacağız” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.