PKK\'dan zafer bildirileri

Milli Gazete, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin, örgütün sözde “zaferini” beyan eden bildiriler dağıttığını yazdı. Buna göre PKK, örgütün ateşkes yaptığını ve silah bırakmanın söz konusu olmadığını belirtiyor. “Önder Apo’nun özgür olmadığı bir barış bizim savaş gerekçemizdir” ifadelerinin yer aldığı metinde, askerlik yapılmaması yönünde talimat verilerek, "Askerliği meşru gösterenler ajan ve işbirlikçi olarak görülmelidir." deniyordu.

İşte Milli Gazete'nin o haberi:

“Gevşemeyin” Tehdidi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde evlere “Botan Halkına ve Yiğit Gençliğine” başlığıyla dağıtılan bildiride, “Önder Apo’nun özgür olmadığı bir barış bizim savaş gerekçemizdir” ifadeleri yer alıyor. Bildiride hükümetin çaresizlik nedeniyle “önderliğe” teslim olduğunun altı çizilirken, terör örgütünün ateşkes halinin “silah bırakma” olarak yansıtıldığından şikayet ediliyor. Vatandaşlar askere gitmemeleri ve polis olmamaları için açıkça tehdit edilirken, askere gidenlerin tecrit edilmesi ve onları psikolojik olarak baskı altına alınmaları isteniyor. “En ufak bir gevşeme yaşanmamalıdır” denilerek insanların tehdit edildiği bildiri, akıllara PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği gövde gösterisini de getirdi. YDG-H, kurduğu silahlı birliklerle sözde kendi polis teşkilatını kurmuş ve yol denetimlerine başlamıştı.

“Değerlerimizin yaratıcı mimarı!”

Bildiride Teröristbaşı Apo, “değerlerimizin yaratıcı mimarı” şeklinde tanımlanıyor. Apo için sıkça “Önderlik” ifadesi de kullanılan bildiride, teröristbaşının “olağanüstü hamleler” geliştirdiği, dönemin ve tarihin akışını değiştirdiği iddia ediliyor. Apo’nun “büyük direnişi” karşısında “sömürgeci barbar” Türkiye Cumhuriyeti’nin çaresiz kaldığı ve teslim olduğu şeklinde ifadelerin sürüp gittiği bildiri, sürdürülen sürecin PKK’yı yeni bir aşamaya doğru yönlendirdiğine işaret ediyor. Teröristbaşı’nın geçtiğimiz günlerde, “Mücadelemiz ikinci aşamaya geçmiştir” demesi ve PKK’nın mevcut lideri olan Murat Karayılan’ın işi daha da ileri götürüp, “Üçüncü aşamadan sonra Apo da serbest kalacak” sözleri, yürütülen sürecin ardında yatan pazarlıkların ve verilen sözlerin neler olduğu sorusunu sorduruyor.

Terör örgütü PKK lideri Öcalan’la başlatılan çözüm süreci tuhaf bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Güney doğudan güvenlik güçlerinin çekilmesiyle bölgede adeta at koşturan PKK kirli faaliyetlerine devam ediyor. Çözüm süreci nedeniyle oluşturulan boşluktan faydalanan örgüt şehir ve gençlik yapılanmalarına ağırlık verdi. PKK’nın bölgenin belli yerlerinde ‘asayiş’ birimleri oluşturduğu gelen bilgiler arasında. Örgütün kurduğu Yurtsever Demokratik Gençlik- Hareketi (YDG-H) askeri kurallara göre tören düzenleyip, diploma dağıtıyor. YDG-H’nin faaliyetleri bununla da sınırlı kalmayıp halka içinde tehdit ifadelerinin yer aldığı bildiriler de dağıtıyor. Şırnak’ın Cizre ilçesinde evlere ‘Botan Halkına ve Yiğit Gençliğine’ başlığıyla bildiriler dağıtıldığı ortaya çıktı. Örgütün gençlik yapılanmasının dağıttığı bu bildirilere ulaşıldı. Dağıtılan bildiride ‘Önder Apo’nun özgür olmadığı bir barış bizim savaş gerekçemizdir’ ifadeleri ise oldukça dikkat çekiyor.

Botan halkına ve yiğit gençliğine!

Terör Örgütü PKK’nın Cizre yapılanması tarafından Şırnak/Cizre ilçesinde geçtiğimiz günlerde evlere “Yurtsever Botan Halkına ve Yiğit Gençliğe” başlıklı Milli Gazete’nin ulaştığı bildiride şu kışkırtıcı ifadeler yer alıyor, “Bilindiği üzere özgürlük hareketimiz ve halkımız için tarihsel ve kritik günler yaşanmaktadır. Kırk yılı aşkındır özgürlük hareketimiz ve halkımızın büyük bedellerle verdiği özgürlük mücadelesi zaferin eşiğine dayanmıştır. Köleliğin en derinini yaşayan, duyguları, ruhu bedeni esir alınan, soykırımların en vahşisine maruz bırakılan halkımız yeniden diriltilmiştir; özgür insanlık ailesinin bir ferdi olmayı imkân dâhiline sokmuştur. Kuşkusuz bunda değerlerimizin yaratıcı mimarı önder Apo ve kahraman şehitlerimiz belirleyici olmuştur. Önderliğimiz son on beş yılı zindan da kırk yıl boyunca olağan üstü hamleler geliştirmiş adeta dönemin ve tarihin akışını değiştirmiştir. Önder Apo’nun direniş hamlelerinin sonuncusu; gerillada büyük devrimci hamle başlatmış, zindanlarda eşi benzeri görülmemiş bir direniş yaratmış ve halkı büyük serhildanlara (başkaldırı) kaldırmıştır. Bu büyük direniş karşısında çaresiz kalan sömürgeci barbar T.C önderliğimize teslim olmak zorunda kalmıştır. Ancak iktidar kibirli ve soykırımcı AKP; bu yenilmişliğini gizlemek için satın aldığı özel savaş medyası ve onurlarını satan kalemşorlar tayfası üzerinden kendisini güçlü gösterme çabası içerisindedir. Sanki yenilen özel paralı ordusu değil de özgürlük gerillasıymış gibi bir algı yaratmak istemektedir. Hakeza önderliğimiz ve hareketimizin iyi niyetli demokratik çözümden yana olan çabalarının sonucu ilan edilen ateşkes süreci medya üzerinden bir silah bırakma ve her şeyin sonu olarak yansıtılmaktadır.”

"Anavatanımız Kürdistan Hala İşgal Altındadır"

Bölgede dağıtılan bildirinin devamında ‘Başta Kürdistan gençliği olmak üzere tüm halkımız mücadele bayrağını radikal ve yüksek tutmada en ufak bir gevşeme yaşamamalıdır’ şeklindeki ifadelerle halkı ayaklandırmaya çalıştığı görülüyor. Söz konusu bildiride yer alan ifadeler şöyle devam ediyor, “Basında çokça işlenen barış tartışmaları halkımızda sürece karşı bir muğlaklık yaratmaktadır. Oysaki bir barıştan bahsedebilmek için barışan tarafların eşit koşullarda olması gerekmektedir. Lakin biz sömürgeci T.C ile eşit koşullara sahip değiliz. Anavatanımız Kürdistan hala işgal altındadır, önderliğimiz ağır tecrit koşullarında İmralı ölüm çukurundadır. On binlere varan yoldaşımız sömürgeciliğin esir kamplarında bulunmaktadır. Onun için başta Kürdistan gençliği olmak üzere tüm halkımız mücadele bayrağını radikal ve yüksek tutmada en ufak bir gevşeme yaşamamalıdır.”

Askerlik Yapılmaması Yönünde Talimat Veriliyor

Öcalan’ın devletle yaptığı görüşmeleri ile ilgili ifadelerinde yer aldığı bildiride ‘faşist’ rejimi Kürdistan’dan söküp atılması gerektiği yönünde ifadelerde yer alıyor. YDG-H’nin dağıttığı bildiride, “ Önder Apo’nun İmralı’da yürütmekte olduğu görüşmeler topyekûn direnme mücadelesinin bir parçasıdır. Önderlik görüşme masasında Kürdistan kadını, gençliği ve halkının büyüttüğü mücadeleden güç alacak ve adım adım özgürleşecektir. Onun için komutan Agit’in ruhuyla mücadele alanlarına akmalı faşist zorba rejimi Kürdistan’dan söküp atmalıyız. Buna bağlı olarak artık halkımızın sömürgeci rejimle olan zihni ve fiziki bağlarını koparması gerekiyor, bunların başında da sömürgeci Türk devletinin ordusunda yapılan askerliktir.”

Askerliği Meşru Gösterenler Ajan Ve İşbirlikçi Olarak Görülmelidir

Kürt gençlerinin askerlik yapmaması yönünde çeşitli emirlerinde yağdırıldığı söz konusu bildiride, “Yıllarca Türk devletinin sömürgeci çıkarlarına denk bir şekilde örgütlendirilmiş Türk ordusu Kürdistan’da ise benzeri görülmemiş zulüm politikalarının pratik uygulayıcıları olmuştur. Kürdistan ulusal kurtuluş mücadelesinin doğuşunda sömürgeci Türk ordusu hunharca bir saldırıya yönelmiştir. Köylerin yakılması, küçük çocukların katledilmesi, kadınlara yönelik taciz ve tecavüz karakterli saldırılar bunlara sadece birkaç örnektir. Askerlikle Kürt toplumunun bireyleri düzeni içselleştirilmekte, aykırı yönleri törpülenmekte ve devletine ve üstüne (hâkim ulusuna) biat eden, köle hale getirilen bir çizgiye çekilmektedir. Sömürgeciliğin en güçlü sızmalarından ve meşruiyet araçlarından biri olan askerlik bundan sonra onurlu ve yurtsever Kürt gençliği ve aileleri tarafından mahkûm edilmeli ve açıktan askerliğe giden, toplumuna ve değerlerine ihanet etmiş olarak teşhir edilmelidir. Askerliği meşru gösterenler ajan ve işbirlikçi olarak görülmelidir. Artık hiç kimse sömürgeciliğe ve işbirlikçiliğine karşı sessiz kalmamalıdır” şeklindeki ifadeler yer alıyor.

Önder Apo’nun Özgür Olmadığı Bir Barış Bizim Savaş Gerekçemizdir

Son zamanlarda barış güvercini olarak gösterilen örgütün gençlik yapılanmasının dağıttığı bildiride ‘Önder Apo’nun özgür olmadığı bir barış bizim savaş gerekçemizdir’ ibaresinde ne kadarda barışsever olduğunu net bir şekilde görmek mümkün. Söz konusu bildiri “Gün hakilerden Hayri ve Kemallere ve şahadet yıldönümünü yaşadığımız komutan AGİT’lerin Sara ve Akiflerin özgür vatan hayallerini gerçekleştirme günüdür. Bu temelde gerillanın ilan ettiği ateşkes süreci bizlerde bir rehavet duygusuna ölçülerde liberalleşme yaklaşımları geliştirmemeli aksine çaresiz kalan T.C Devletini bütün kurum ve kuruluşlarıyla ordu ve polisiyle, memuru ve işbirlikçi ajanıyla Kürdistan’dan kovma demokratik bağımsız özgür konfedere Kürdistan’ı kurma günüdür. Son olarak şu açık ve net olarak bilinmelidir ki “Kürdistan’da sömürgeciliğin kökünü kurutmanın zamanı gelmiştir. Önder Apo’nun özgür olmadığı bir barış bizim savaş gerekçemizdir” şeklindeki tehdit ifadeleriyle son buluyor.

Milli Gazete - Mustafa Kılıç

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.