Özcan Yeniçeri:C.Başkanı Başbakan ve Bakanların kulağını çekti

MHP Ankara Milletvekili oylamadan kesinlikle Yüce Divan kararının çıkmasını beklemediğini, dün yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısında, bakanların ve Başbakan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kulaklarının çekildiğini belirterek ‘4 bakan Yüce Divan’a gittiği zaman aslında Cumhurbaşkanı Yüce Divan’a gitmiş olacak. Çünkü kendisi bu işin içerisinde.’ İfadesini kullandı.

Yeniçeri, KPSS’nin kaldırılması için hazırlandığı iddia edilen eylem planını da değerlendirerek, önce halkın algı operasyonuyla buna hazırlanacağını sonra da A ve B kadrolara kendi adamlarını yerleştireceklerini ifade etti.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

DÜNKÜ TOPLANTIDA BAKANLARIN VE BAŞBAKAN’IN KULAKLARI ÇEKİLDİ

Bugünkü oylamadan Yüce Divan kararı çıkmayacak. Ve çıkması da mümkün değil. Dün bakanların da Başbakan’ın da kulakları çekildi. Talimat verildi geldiler. Çünkü 4 bakan Yüce Divan’a gittiği zaman aslında Cumhurbaşkanı Yüce Divan’a gitmiş olacak. Çünkü kendisi bu işin içerisinde. Bu bakanlar da kendisine bağlı olarak çalışıyor zaten. Erdoğan Bayraktar’ın sözlerini hatırlayın, ne diyordu; ‘Ben istifa edeceğime Başbakan istifa etsin, Erdoğan’ın söylediklerini yaptım’ diyor. Dolayısıyla zaten zamanın Başbakan’ı Erdoğan da ‘Oğlumun üzerinden bana gelecekler’ dedi. Niye; çünkü oğlunda para var, parayı kim koydu sorusuna ‘Babam koydu’ diye cevap verecek. Babasını da çağıracaklardı, fakat dokunulmazlığı var. Bu dönem çağrılmayacak da dokunulmazlığı bittikten sonra çağrılacaktı. Ve dolayısıyla doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı bu işe müdahil olmuştur. Müdahil olduğu için de bütün Milletvekilleri ve Bakanlar Kurulu o 9 saatlik göstermelik memleket meselelerini değil, görüştükleri şey bugünkü oylamaydı.

AYIPLAR ÇOK BÜYÜK O YÜZDEN SÜRPRİZ SONUÇ ÇIKMAYACAK

Oylamada da Adalet ve Kalkınma Partisi zaten komisyonda aklama, saklama, paklama komisyonu olarak görev yaptılar ve oradan da aynı şekilde bir sonuç çıktı. 9-0, bir taraftan da muhalet de 5-0 hepsi birden gitmesini istedi. Muhalefet bir blok, iktidar bir blok. Şimdi Meclis’te de aynı şey söz konusu olacak. Katılan milletvekillerinden muhalefet olanlar gitsin diyecek, iktidar ise; gitmesin diyecek. Çünkü ayıplar çok büyük. Mızrak çuvala sığmıyor. Onun için hiçbir sürpriz beklemiyorum.

MUHALEFET İÇİN OLUMLU BİR ZEMİN OLUŞTURUYORLAR

Bu iktidar ve Türkiye Büyük Millet Meclisi için çok kötü fakat muhalefet için de çok olumlu bir zemin oluşturuyor. Çünkü ben şöyle görüyorum. Eğer iktidar ‘Ya biz 20 milyon seçmeni olan partiyiz bunların içinde 4 ya da 400 kişi yolsuzluk yapablir ama biz ahlaki kuralları, yasal, etik, insani, islami ve vicdani kuralları işleterek babamızın oğlu bile olsa bunları yargının karşısına gönderdik.’ Demiş olsaydı iktidarın işi kolaydı fakat iktidar bunu demedi. Bizimkiler yaptığı için biz bunları koruyacağız dedi. Ve dolayısıyla da bu durumun halkta karşılığı yok. Bülent Arınç sinek ısırığı kadar bize etki etmiyor diyor ama doğru söylemiyor, o ısırık akrep ısırığı Bülent Arınç bunun farkında değil. Akrep ısırığı da öldürücüdür biliyorsunuz, tedavi edilmezse öldürür.

BASKININ SEBEBİ AYIPLARIN ORTAYA ÇIKARTILMAMASI

AKP devleti bir çete gibi, mafya gibi yönetiyor. Muhalefetten biri bir söz söylediğinde, bir tweet attığında hemen yargının karşısına çıkarılıyor. Ortada çok ciddi bir baskı var. Bu baskının sebebi ayıpların ortaya çıkarılmaması. Ve AKP’nin işlediği suçların deşifre edilmemesi için. Kendi aralarında da böyle bir tehdit var mıdır, vardır. Çünkü AKP’nin kadrolarının büyük kısmı Türkiye’yi yağmalamışlardır. Kimisi akademik hırsızlık yapmıştır, kimisi özelleştirmeden çarpıp götürmüştür, kimisi ihalelerden alıp götürmüştür. Herkesin çarptığı, çırptığı bir şey var. Bütün bunlar da tencere dibin kara, benimki senden kara modeliyle bazıları ‘Siz bana böyle derseniz, biz de sizin yaptıklarınızı açıklarız’ şeklinde bir karşılıklı tehdit de söz konusu olabilir. AKP eğer iktidarı kaybederse herşeylerini kaybedecek, hatta özgürlüklerini kaybedecekler. Çünkü 12-13 senenin hesabını vermek kolay olmayacak. O yüzden sonucu şimdiden biliyorum. AKP Yüce Divan’ın önünü kesecek ve dolayısıyla da ayıplarının ve yolsuzluklarının ortaya çıkarılmasını bu suretle engellemiş olacaklar.

MİLLETVEKİLLERİNİN, BAKANLARIN İTİBARI DÜŞECEKTİR

Bakanlık makamına yükselmiş insanların, prestij, ahlaki ve bir onur makamı olan yeri kendi şahsi çıkarı için kullanılan bir yer haline çevirdikleri için bundan sonra halk nezdinde milletvekillerinin, bakanların itibarları da son derece düşecektir. Meclis’e de güven büyük ölçüde sarsılacaktır. Bu bakımdan ciddi bir kaygı duyuyoruz.

OYLAMA GÜNÜ 4 İLDE ALGI OPERASYONU

OPERASYON YAPARAK DİKKATLERİ DAĞITMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ben de böyle bir oylama olsa dikkati dağıtmak için yapacağım ilk iş başka bir hadise meydana getirip, toplumsal dikkati oraya çekerek bu taraftaki oylamayı önemsiz, sıradan bir olay noktasına indirmektir. AKP hep böyle yapıyor zaten. 17-25 Aralık tarihlerini MHP Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası ilan etti. AKP de 17-25 Aralık’ı Paralele darbe haftası ilan etti. Önce itirazları reddettirdi mahkemeye arkasından paraları iade ettirdi faiziyle, onun arkasından yoğun bir biçimde tutuklamalara girdi, Ekrem Dumanlı’yla Hidayet Karaca’yı içeri aldırdı. Şimdi görüşülüyor yeniden ve milletin dikkatini bu çevredeki illerde, TÜBİTAK’ta, TİB’de görevlilere yönelik operasyona çevirerek, burada olan biteni minimize etmeye çalışıyor. Kamuda, medyada az yer alsın gibi bir noktaya işi getirmeye çalışıyorlar. Operasyon için başka zaman mı bulamadılar. 3 gün önce, 5 gün sonra yapsalardı. Bu çok basit bir şey. Bu bir algı yönetimi ve kendilerini kutluyorum. Çok başarılı bir şekilde algıları yönetiyorlar. Önlerine çıkan her sorunda hemen bir operasyon yaparak dikkatleri dağıtma gibi bir politikası devreye soktuklarını biliyoruz.

KPSS’NİN KALDIRILMASINA YÖNELİK EYLEM PLANI

AKP’NİN BAŞINDAN BERİ POLİTİKASI DEVLETİN KADROLARINI KENDİ YAKINLARINA VERMEK

Devlet AK Parti’nin biliyorsunuz. AKP bir tek kendi yandaşlarına milletim diyor, öbürleri kendi milletinden sayılmıyor. Ve dolayısıyla da bütün devletin kadroları, uzmanlık alanları hepsi aslında AKP’de olması gerekir. KPSS gibi bir sınav da koyduğunuz zaman burada objektif davranmak zorundasınız. Objektif, tarafsız, adil davrandığınız zaman da AKP’liler kazanamıyor sınavı, giremiyor işe, bunun ortadan kaldırılması lazım. Yani sınavların AKP’ye uygun hale getirilmesi lazım. Çünkü devlet ya onlar. Parti devletiyiz biz. Böyle taleplerin artacağını düşünmek mümkün. Çünkü adamların bütün algıları ‘Biz devletiz, devlet biziz, bizim dışımızdakiler parya’ muamelesi görüyor. Görünür de herkes eşit, görünür de herkese adil, bütün özgürlüklere saygılı söylemler, eylemde ise; devleti AKP’den ibaret, milleti AKP’lilerden ibaret ve makamları da AKP’lilerin nüfus edeceği alanlar olarak görmek başından beri bir politikadır.

ÖNCE ALGILARLA KAMUOYUNU HAZIRLAYACAKLAR SONRA SINAVI KALDIRDIK DİYECEKLER

Propagandalarla, manipülasyonlarla, ajitasyonlarla, taktiklerle halkı yapacakları haksızlıklara, hukuksuzluklara hazır hale getirmeye çalışıyorlar. Önce kamuoyunu hazırlayacaklar, ondan sonra da işte bundan dolayı biz bu sınavı kaldırdık diyecekler. Sözlü sınav, dışarıdan görüntüye bakmak suretiyle insanları devlet memuru yapacağız diyecekler ve böylelikle AKP’lileri rahatlıkla A kadrolara, B kadrolara atama imkanı bulacaklar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.