Nizam-ı Alem Ocakları'ndan MHP ve BBP'ye İttifak Çağrısı!
MHP genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile görüşen Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanı Muhammed Sıddık Arslan ziyareti sonrası yaptığı açıklamada en kısa zaman içerisinde aynı teklifi yapmak üzere BBP Genel Merkezini de ziyaret edeceğini belirtti.

İşte Nizam-ı Alem Ocakları'nın konu ile ilgili yaptığı açıklama ve MHP Genel Merkezine sunduğu Mektup:

Sayın Genel Başkanımız Muhammed Sıddık ARSLAN'ın MHP ve BBP Genel Seçimler İttifakı talebi hususunda MHP Genel Merkezine ziyarette bulunmuşlardır. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sadir Durmaz Bey'e bizzat teslim etmiş olduğu yazılı metnin bir örneği aşağıdaki gibidir.
Sayın Sadir DURMAZ ittifak teklini makul karşılayıp başta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ başta olmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi Yönetim kademelerince değerlendirileceği konusunda taahhütte bulunmuştur.
Aynı teklif ilerleyen zaman içerisinde BBP Genel Merkez'ine sunulacaktır.
Tüm Ülküdaşlarımıza saygılarımızla duyurulur.
 
 

MHP Genel Merkezine sunulan metnin tam hali;
 
"Konu;” Millet-Devlet ve Türk İslam Dünyası İstikbali adına; Genel Seçimler İttifakı”.
Ülkemizin ve İslam Dünyası’nın içinde bulunduğu hal sebebiyle MHP ve BBP camia’larının önce Ülkücü/Milliyetçi kadro ve şahıslarla kucaklaşmasını akabinde bu kucaklaşmadan doğacak rahmet ile Milliyetçi Teşkilatlara yolu düşmüş, görev yapmış tüm bireylere büyük bir sinerji oluşturacağını düşünüyoruz. Konjenktör itibarıyla bu birlikteliğin siyasal beklentilerin ve menfaatlerin çok üzerinden bir mahiyette elzem olduğu aşikardır. Türk Milleti’nin ve Devlet’inin geleceği için yapılacak her güzel işin bütün Müslümanlar ve İnsanlığın yararına olduğu tarihi hakikatini de göz önüne alarak gerek Ayet ve Hadis’lerin gerekse de geleneğimizin şart koştuğu birlik olma ruhunu hayata geçirmek zorundayız. Bu günün dünyasında hakim güçlerin amacına ulaşmada en etkin şekilde kullandıkları ayrıştırma, kutuplaştırma ve çatıştırma yöntemlerini boşa çıkarmak öncelikle siz büyüklerimizin sorumluluğudur. Sizlerin tesis edeceği birlikteliğin neticesinde takdirlerinizle ortaya çıkacak her türlü sorumluluk ve görevi hiçbir şart koşmadan kabul edip elden gelen gayreti göstereceğimizi peşinen kabul ediyoruz. Zira biliyoruz ki; bugün gereğini yapmayan herkes gelecekte büyük pişmanlık içerisine girecektir. Bu manada; Dava’nın şahıslardan üstün tutulması bugün değil de ne zaman gerçekleşecektir diye düşünmekten geri duramıyoruz. Bizler gibi bütün ülkücülerin aynı inanç ve sorumluluk anlayışına yöneleceğini düşünüyoruz.
Hassasiyet ve samimiyetinizden kuşku duymadan, gayretlerinizdeki kararlılığı büyük takdir ile ifade ederek öncelikle Milliyetçi Camia’ya sonrada alternatifsizlik kıskacında olduğunu ifade eden halkımıza ümit olmanızı rica ediyoruz. Zamanın daraldığını öngördüğümüz şu zamanlarda geçmişin hesaplarını nefsini ezerek geride bırakanların Tarih ve Millet huzurunda kahraman olacağından eminiz. Gerek Milliyetçi Hareket Partisi gerek ise Büyük Birlik Partisi tabanı olarak bildiğimiz bir çok Ülküdaşımızla yapmış olduğumuz görüşme ve değerlendirmelerin sonucunda ortaya çıkan sonuç “Güç Birliği” arzusu ve bu arzunun ilk adımı olabilecek olası ; “Genel Seçimler İttifakı” dır.
Milletçe içerisinde bulunduğumuz şartlar ve gelecekte yüzleşmek zorunda kalabileceğimiz olumsuzlukların üstesinden gelmek düşüncesi ile girişimde bulunma sorumluluğu ile sizlerden böyle bir talepte bulunuyoruz. Bu talebin her iki kardeş parti Yönetim Kademelerine tarafımızca iletileceğini, çıkacak sonucun; tüm Ülkücü Camia’nın mensuplarına şeffaf bir biçimde sunulacağını bildiririz. Her iki partinin Öncelikle Genel Başkanlarına saygılarımızı sunar, büyük yürekli siz Dava Adamlarını ayrı ayrı selamlarız.
Sefer biz kullardan, takdir adını yeryüzüne hakim kılma gayretinde olduğumuz Yüce Mevla’dan."
 
GAZETE2023
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.