Mustafa Kamalak:Ümmeti İslam Birliği kurtarır

Partisinin Ağrı il Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında ve Anadolu Gençlik Derneği Erzurum Şubesi tarafından Yakutiye Meydanı’nda düzenlenen “Adeviyye Meydanına Destek” eylemine katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, İslam ülkelerinde meydana gelen olayları değerlendirdi. Yaşanan katliam, iç savaş ve katliamların artık Müslümanların bir araya gelmesinin geciktirilemeyeceğini gösterdiğini bildiren Kamalak, “Değerli kardeşlerim; bütün İslam toprakları sizleri bekliyor, Anadolu’yu bekliyor, emin olun ki Milli Görüş erlerini bekliyor. Ehli küfür bir bütün olarak taarruza geçmiş durumdadır. Bu olayları bağımsız olarak, birbirinden ayrı olarak düşünmemiz mümkün değildir. Mısır’da ki darbeyi 28 Şubat darbesinden ayrı düşünmek mümkün değildir. 28 Şubat’ı Libya’nın işgalinden ayrı düşünmek mümkün değildir. Libya’nın işgalini Irak’ın işgalinden ayrı düşünmek mümkün değildir. Irak’ın işgalini 27 Mayıs darbesinden ayrı düşünmek mümkün değildir. Bütün bu olaylar Müslümanların bir araya gelmesini emrediyor. Bir araya gelmemiz lazım, vakit geçirmeden İslam Birliğini, kardeşler birliğini kurmamız gerekiyor. İslam Birliği’nin temellerini de merhum Erbakan Hocamız tarafından 15 Haziran 1997 yılında kurulmuştur. D-8’ler kurularak İslam Birliği’nin temelleri atılmıştır. Bu birliğin tamamlanması icap ediyor. İslam Birliğini bir an önce kurmamız gerekiyor. ABD 50 devletin birleşmesi ile oluşturulmuştur. Bugün itibariyle Avrupa Birliği 26 ülkeden oluşuyor. Neden Müslüman ülkelerde bir araya gelerek İslam Birliğini kuramasın. Yeter ki biz azmedelim. Eğer biz azmedecek olursak; tıpkı Bedir’de olduğu gibi, Huneyn gününde olduğu gibi emin olun ki Rahmeti İlahi tecelli edecektir” diye konuştu.

Yegane Güç Ve Kuvvet Sahibi Yalnız Ve Yalnız Cenabı Allahtır

Ramazan ayının önemine dikkat çeken Kamalak, “Böylesine mübarek bir ayda bulunuyor olmamıza rağmen yazık ki İslam âlemi kan ağlıyor. Nereye bakarsak bakalım bugün dünyanın neresinden kesif dumanlar yükseliyorsa orası bir İslam ülkesidir, orası Filistin’dir, orası Gazze’dir, orası Mısır’dır, orası Suriye’dir, orası Irak’tır, orası Afganistan, orası Pakistan, orası Keşmir, orası Doğu Türkistan, orası Arakan, orası Bosna Hersektir. Fakat her halükarda orası bir İslam ülkesidir” şeklinde konuştu. Müslümanların çarmıhta can veren bir tanrıya değil, Firavun’un kucağında Musa büyüten bir Rabbe iman ettiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Emin olunuz ki ve asla şüpheniz olmasın ki; zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Emin olunuz ki, fazla uzak olmayan bir zamanda İslam Birliği kurularak kardeşlik hukuku tesis edilecektir. Allah, biz Müslümanlarla beraberdir. Unutmayın; küfrün, Firavunların, Nemrutların dağları yerinden oynatacak kadar güçleri, kuvvetleri, organizasyonları bulunsa bile neticede yegane güç ve kuvvet sahibi yalnız ve yalnız Cenabı Allah’tır. Allah, yar ve yardımcımız olsun. Gazanız mübarek olsun” diyerek Milli Görüşçülerin çalışmalarını artırarak bu temennilerin bir an evvel gerçekleşmesi için gecesini gündüzüne katması gerektiğini kaydetti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.