Mustafa Kamalak:Türkiye bugün her alanda tıkanmıştır

Mersin’de düzenlenen aday tanıtım şöleninde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye’nin kısır kavgaların, içi boş polemiklerin ve seviyesiz tartışmaların esiri edildiğini belirterek, “Türkiye bugün siyaseten, ahlaken, ekonomide ve dış politikada tıkanmıştır. Türkiye tam anlamıyla bir bataklığa sürüklenmektedir. Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir söze, yeni bir siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi, Saadet Partisidir” hükümetin politikalarını sert bir şekilde eleştirdi.

Bünyamin Güler

Yaklaşan yerel seçimler öncesi il ve ilçe adaylarını tek tek açıklayan Saadet Partisi, aday tanıtım programlarının Mersin durağını da geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Mersin Radisson Otel’de gerçekleştirilen Aday Tanıtım Programı’na Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcı Yusuf Yiğitalp, siyasi parti temsilcileri ve binlerce Mersinlinin katılımıyla Saadet Partisi’nin Mersin’de yarışacak ismi Ali Kök ile İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları seçmene tanıtıldı. Aday Tanıtım Programında Mersinlilere seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, kısır tartışmalarla tıkanma ve bataklık noktasına gelen Türkiye’nin yeni sesinin, yeni sözünün ve yeni siyasetinin adresinin, ülke insanlarına haseti ve kaseti olmayan, kiri ve kini bulunmayan, tuzak peşinde koşmayan partisi Saadet olduğunu söyledi.

Kimse Bizi Gizli Kapaklı İşlerle Suçlayamaz

“Saadet Partisi makamın ve servetin değil, hakkın ve hakikatin peşinden gitmenin adıdır” diyen Kamalak, “Kimse bizi, ABD’nin, AB’nin ve İsrail’in maşası olmakla, gizli kapaklı işlerle suçlayamaz” diye konuştu. Bu yolda büyük bedeller ödediklerini ama millete en küçük bir bedel ödetmediklerini aktaran Kamalak, “Dört partimiz kapatıldı, engellendik, yasaklandık… Üzerimize tanklar sürüldü. Ama tek bir taş atmadık. Tek bir kem söz söylemedik, korktuğumuz için değil, milletimizi ve vatanımızı sevdiğimiz için. Biz bedel ödedik, ama vatanımıza, milletimize asla bedel ödetmedik” şeklinde konuştu.

İktidar Bataklığa Saplandı

Bu seçimlerin diğer seçimlerden çok daha önemli olduğunu belirten Kamalak, “Bu seçimlerde sadece belediye başkanlarını seçmeyeceksiniz. Vereceğiniz her bir oyla, Türkiye’nin yolunu ve yönünü de belirleyeceksiniz. Türkiye İslam ülkelerine öncü mü olmalı, yoksa Batı’ya uydu mu olmalı! Türkiye İslam Birliğini mi kurmalı, yoksa Avrupa Birliği’nin kapısında mı durmalı? Türkiye mazlumlara umut mu olmalı, yoksa zalimlere destek mi vermeli? Türkiye Yeni Bir Dünya mı kurmalı, yoksa küresel beylere taşeron mu olmalı? İşte bu seçimde, bunlara karar vereceğiz” diyerek yerel seçimlerin önemine dikkat çekti. Mevcut iktidarın hem içeride hem de dışarıda bataklığa saplandığını aktaran Kamalak, “Maalesef mevcut iktidar, ülkeyi tam bir felaketin içine sürüklemiştir. Sosyal barış bozulmuştur. Ülkemizin diğer dengeleri de bozulmuştur. Türkiye’de bankaların yüzde 60’ı, Borsa’nın yüzde 70’i, sigorta şirketlerinin yüzde 80’i yabancıların elindedir. Bütün stratejik kuruluşlarımız yabancıların kontrolüne geçmiştir. İşte görüyorsunuz döviz rekor kırdı, faiz 3’ e katlandı. Bu modern soygundur, çağdaş sömürüdür. Türkiye sömürülüyor. Hükümet açık bütçe ile halkın sömürülmesine aracılık ediyor” ifadelerini kullandı.

Eğri Cetvelden Doğru Çizgi Çıkmaz

Son 12 yılda zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğuna dikkat çeken Kamalak, “Bankalar 10 yılda bile kazanmaları mümkün olmayan paraları, 2 yılda kazandılar. Hükümet açık bütçe vasıtasıyla 12 yılda, para babalarına tam 600 milyar TL faiz ödemiştir. Bu 600 milyar TL ile, 4 tane GAP yapılırdı. 60 tane Marmaray ve tanesi 40 bin TL’den 15 milyon daire demektir. Maalesef, Hükümet’in 12 yıldır uyguladığı ekonomi politikası, mutlu azınlığı daha mutlu etmekten başka bir işe yaramamıştır. Milletimizin alın teri, kazancı, bir avuç faizciye gitmiştir” dedi. Saadet Partisi iktidara gelmeden, yolsuzluğun, rüşvetin ve haksızlığın önlenmesinin mümkün olmadığını ifade eden Kamalak şunları kaydetti; “Çünkü biz, Saadet Partisi olarak partilerin değil, düzenin alternatifiyiz. Bu düzen bozuktur. Bu tezgâh bozuktur. Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmayacağı gibi, bozuk tezgâhtan da sağlam ürün çıkmaz. Biz var olan tezgâhta,  taşeron olmaya değil, bu bozuk tezgâhın yerine ‘Adil bir düzen’ kurmaya geliyoruz. Ağır Sanayi projelerimizi tamamlamaya geliyoruz.”

Düşmanımız kim?

“Şimdi mücadeleden bahsediliyor. İstiklal mücadelesinden bahsediyorlar” diyen Kamalak, “Biz soruyoruz; Kime karşı mücadele, kime karşı savaş? Düşmanımız kim, kiminle savaşacağız? Elli beş yıldır girmek için hazır olda beklediğimiz Avrupa Birliği ile mi savaşacağız, yoksa içe dönüp bu şehitler torunlarını aziz milletimizi birbirine mi kırdıracağız? Kimle savaşacağız? Değerli kardeşlerim, ülke yazık ki bölünme noktasına gelmiştir. Toprak kayıyor ayağımızın altından.” ifadelerini kullandı.

 Bataklıkları Kurutacağız

Saadet Partisi Mersin Belediye Başkan Adayı Ali Kök ise, “Biz kötü gidişatı durduracağız. İsrafın ve yolsuzluğun kökünü kazıyacağız. Ülkede düzeni sağlayacağız. Yaşanabilir bir Mersin’i inşa etmek için geliyoruz. Halkımıza hizmet edeceğiz. Yapılan kötü işlerin, yapılan yanlışlıkların hesabını biz soracağız. Fırsatçılara verecek en büyük ceza onların bataklıklarını kurutmaktır. Belediyeler halkın menfaatlerinin güdüldüğü yerlerdir.  Makam ve mevki yerleri değildir” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.