Mustafa Kamalak Erdoğan'a mektup yazdı
Saadet Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak gönderdikleri tarihi mektubu açıkladı.

Kamalak, dört sene önce Çözüm Süreci başlatıldığında bundan ciddi manada endişe ettiklerini o zamanki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat, “Bu açılım sürecinin sonunda ya çok daha büyük, kapsamlı çatışmalar baş gösterir veya ülkemiz bölünme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır” şeklinde söylediğini belirtti. Kamalak, Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduğunda da Milli Görüş’ün 50 yıllık tecrübeleri ışığında “Çevremizi saran ateş çemberi, ülkemizde hızla tırmanan terör olayları ve toplumsal gerilim” ile ilgili yazdıkları dört sayfalık mektubu ilk kez kamuoyuna açıkladı.

BÜYÜK İSRAİL’İNKÜÇÜK PARÇALARI

“Öncelikle IŞİD, Kobani, Kandil, PKK, PYD gibi tartışmalar, büyük planın küçük parçalarıdır. Büyük fotoğrafı görmeden, küçük parçalara odaklanmak, sağlıklı kararların alınmasına engel teşkil edecektir” diye konuşmasına başlayan Kamalak, mektupta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Asıl plan Büyük İsrail Projesidir. Hilafeti yıkıp, Osmanlı’yı parçalayıp, Müslümanları darmadağın eden 1914’teki Küresel Taksim 1.Dünya Savaşı’nın 100. yılında bugün zaten bölünmüş bir coğrafya daha da küçük parçalara bölünerek, ‘Mikro Devletçikler’ kurulmak istenmektedir. Bu amaç doğrultusunda, İslam ümmetinin, “Kürt, Türk, Şii, Sünni, Arap, Acem” gibi her türlü etnik ve mezhebi farklılıkları tahrik edilerek birbirine düşürülmek istendiğine tam 1 yıl önce dikkat çekilen ‘Saadet Mektubu’nda, “Nitekim sadece şu son dönemde Sudan 2’ye, Irak 3’e bölünmüştür. Libya, Afganistan ve Suriye’nin durumu ortadadır. Nihai hedefin ise Türkiye olduğu açıktır.” uyarılarında bulundu.

ABD İLE ASKERİ OPERASYONUN SONUCU YA SUDAN YA IRAK’TIR!

Kamalak tarafından Cumhurbaşkanına gönderilen mektupta Batılı Müttefiklerle Askeri Operasyon uyarısı şöyle yapıldı: “En tehlikeli maceralardan birisi de, Türkiye’nin bölgeye yönelik Batılı bir askeri koalisyonun içinde yer almasıdır. Nitekim Batı eksenli askeri müdahalelerin acı sonuçları Irak, Afganistan, Libya gibi ülkelerde açıkça görülmüştür. Türkiye’nin içinde yer alacağı böyle bir müdahale, ülkemiz ve milletimiz açısından telafisi yüzyıllar alacak büyük yaralar oluşturacaktır. Bölgemizde yaşanacak yeni bir sıcak savaş ülkemize ve İslam Âlemine değil, Büyük İsrail Projesi’nin planlayıcılarına hizmet edecektir.” KOVDUĞUMUZ ÇEKİÇ GÜÇ GERİ DÖNÜYOR

Kamalak, İncirlik Hava Üssü’nün Amerikan uçaklarına açılması ile ilgili olarak da iktidarı sert bir şekilde uyardı: “İktidara soruyorum. Bizim 1996’da kovduğumuz Çekiç Güç, şimdi İncirlikten geri dönüyor. Ne yapacak Amerikan uçakları? Suriye’ye askeri mühimmat taşıyacakmış. ABD, İsrail, İngiltere, Batılı Müttefikler, Esad’ın gitmesini istiyor mu? Hayır? Peki, İncirlik’ten kalkan Amerikan güçleri kime yardım götürüyor? Esad’la mücadele eden çevrelere yardım götürmüyor. Türkiye ile mücadele eden güçlere yardım götürüyor.”

TÜM KESİMLERLE MİLLİ İSTİŞARE YAPILSIN

Kamalak, mektubunda Cumhurbaşkanından teröre karşı “İvedilikle, toplumun bütün kesimlerinin temsil edildiği bir Milli İstişare Toplantısı” düzenlemesini istedi. Kamalak, Yöneticilerin “Güç bende. Kimseyi dinlemem İstediğimi yaparım” yaklaşımının yanlışlığına vurgu yaptı. Gelinen noktanın pansuman tedbirlerle geçiştirilemeyeceğini ifade eden Kamalak, “Başta dış politika olmak üzere köklü bir zihniyet ve yaklaşım değişikliği” ile alınacak tedbirleri şu şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan istedi:

OLUMLU ADIMI DESTEKLEMEYE HAZIRIZ

“Acilen İslam ülkeleri ile ilişkilerin güçlenmesi ve sağlıklı bir müzakere ortamının oluşması sağlanmalıdır” denilen mektupta, “Türkiye’nin öncülüğünde, ‘İslam Barış Gücü’ oluşturulması çağrısı yapılmalı ve bu hedef doğrultusunda bir çalışma programı ortaya konulmalıdır.” D-8 vurgusu da yapılan mektupta, dış politikada da Saadet Partisi’nin iktidara nasıl yardımcı olacağı şöyle açıklandı: “Biz Saadet Partisi olarak, Milli Görüşün İslam ülkeleri nezdinde sahip olduğu birikim, tecrübe ve etkinliğini harekete geçirmeye, bu yönde atılacak her türlü olumlu adımı desteklemeye hazırız.”

HENÜZ BÖYLE BİR İTTİFAK YOK

Basın mensuplarının iktidar partisi ile Saadet arasında bir seçim ittifakı yapılacağına ilişkin bir sorusuna da Kamalak şu yanıtı verdi: “Anadolu’da güzel bir söz vardır. ‘Doğmamış çocuğa don biçilmez.’ diye. Biz bu ülkenin her türlü problemine karşı kendini adamış bir partiyiz. Ama henüz böyle bir ittifak, falan, böyle bir şey yok. Buna karşılık, milletimizin, ülkemizin, coğrafyamızın hayrına olacak bir durum olduğunda elbette bu ittifak anlamında değil de üzerimize düşen her türlü görevi yaparız. Ama doğmamış çocuğa don biçilmez.”

AKP’DEN SAADET’E İLTİHAK

On iki yıldan beri Kırklareli Babaeski AKP gençlik kolları başkanlığı yapan Hüseyin Erol, Saadet Partisi’ne iltihak etti. Bundan sonraki süreçte Saadet Partisi Babaeski ilçe başkanlığı görevini yürütecek olan Erol’a Saadet rozetini takan Kamalak “Su tabi mecrasını bulacaktır. Kardeşimize hoş geldiniz diyoruz diğer kardeşlerimizi de bekliyoruz.” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.