Milli Merkez Kurultayı toplandı

Salona sığmayan yurttaşlar, Kültür merkezinin içerisine kurulan ekranlarda toplantıyı takip ediyor. Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin bahçesine aşan yurttaşlar, ellerinde bayrakları ile bölgeyi miting alanına çevirdi.

17.50 Milli Merkez Yürütme Kurulu resmi olarak kuruldu!

17.44 Milli Merkez Kurultayın'da Çağdaş Cengiz'in öncülüğünde yemin edildi.

"Bizler bugünün Mustafa Kemalleri olarak tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir Türkiye!yi kurana dek mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun!

17.33 TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı

"Karanlığı elleriyle parçalaya parçalaya güneşi doğuracak vatanseverler hoşgeldiniz.

Zafer gününe doğru ilerliyoruz. Atatürk gençliği her yerde görev başında. Heryerde iktidar sahiplerinin korkulu rüyasıyız. Zavallılar. Gülünecek haldeler.

Bugün 23 Nisan. Tarihe geçilecek birgün. 2012-2013 döneminde halkın gücü korku imparatorluğunu yıkmıştır. Bugün buradan bunu ilan ediyoruz. Dünyanın hangi ülkesinde 8 Nisan'da Silivri'de gerçekleşenler gerçekleşti? Hayatımızın en onurlu İstiklan Marşı Silivri'de okundu. "Korkma" ilk defa bu kadar anlamlı oldu. Ne biber gazları ne de başka birşey milleti korkutmaya yetti. 

O akil adamlar bu salonda olup milletin nerde olduğunu görselerdi. Boş salonlara konuşuyorlar. Keşke gelip şurada halkın iradesini görselerdi.

Büyük bir yük var ama biz bunu hep birlikte omuzlayacağız. Biz gençler TGB olarak daha fazla görev istiyoruz. Büyük kuvvetin süvari gücü olacağız. Hasan Tahsin olmaya da, Kubilay olmaya da, Mustafa Kemal olmaya da her zaman hazırız!"

17.15 Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel Konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

"Biz bugün coşkumuzla ezdik geçtik. Bu toplantı bir diriliş toplantısıdır. Mesele toplanmak değil iktidara yerleşmektir. Bu toplantı Türk milletinin tarihin öznesi olma kararını aldığı toplantıdır. Tarih bizi yazacak. Bu toplantı Amasya'da Erzurum'da yapılan toplantının aynısıdır.

Bu toplantıda güzel mesajlar verildi. Biz artık omuz omuza savaşacağız. Birbirimize güveneceğiz. Güveiyor gibi yapmayacağız. Burada ki irade barikatları atma iradesidir. Bu devrimci iradedir. 

AKP karşıtlığında birleşmiyoruz. Biz yeni bir sistem istiyoruz. Mafya, tarikat rejimini yıkmak ve yerine yeni bir sistem kurmak için birleşiyoruz. Halkımızdan öğreneceğimiz çok şey var. Kimse eskisi gibi değil. Meydanlardaki tüm insanlar atık iç içe... Birbirimizden ayrı düşünülemeyiz. Tereddüt eden dışarıda kalır, tasviye olur. Ben lokomotifim devrini kapattık. Buradaki irade kimsenin peşine takılmayacak. Birleşeceğiz. Birleşmeyen yaya kalır. 

Olağanüstü dönemdeysek, olağanüstü tavırlar gösterilecek. Bu toplantının amacı o dirilişin merkezini ilan etmek için toplandı. Sokakta hakkını talep eden emekçiler burada olmazsa kazanamayız. Bu süreçte ayağa kalkmayanıda tarih yazar. Herkes ayağa kalkacak. Ahmet Necdet Sezer'de kalkacak, kuvvet komutanlarıda... Herkes alanlara çıkılacak. Türkiye Cumhuriyeti tasfiye edilirken evde oturmak hainliktir.  Bizlerde halkın güvenini boşa çıkarmayacağız. Bizim ağır bir sorumluluğumuz var. Taaruza hazırlanıyoruz. Taaruzun şeklini belirleyelim. Taarruz iktidar olmaktır.

Teşkilatlı olmak vatanseverliğin kıstasıdır. Teşkilatı olmayan vatansever değildir. 

Yeni bir sloganla meydanlara çıkıyoruz. "Milli Meclis, Milli Hükümet!" Sloganımızı atarken yumruklarımız havada. Bu yumruklar AKP'nin, bölücülerin, Amerikancıların, Sorosçuların başına inecek!

17.09 Şule Perinçek konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

"Mustafa Kemal'in askerleri merhaba,

Askerler deyince kadınlar biz diyecekler. Biz kadınlar çoktan bu cephaya yazıldık. En öndeki askerleriyiz. 1920'lerde bu şehirde biz bu ülkenin efendisi olmuşuz. Bundan vazgeçer miyiz? Oğlumun,eşimin içeride olduğuna isyan etmiyorum. Bugün 2013'te önümüzde eskiden olduğu gibi tek seçeneğimiz var. Milli Meclis'i kurmak! Şikayet etmeden mücadele edeceğiz. Somut çözümler üreteceğiz, dizlerimizi dövmeyeceğiz. Her yerde adım adım örgütleneceğiz Türkiye'nin kaderini değiştirmeye söz veriyoruz!

17.00 CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

16.52 CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz

"Biz Cumhuriyette ve devrimlerde buluşmak, buluşurken örgütlü olmak zorundayız. Devletin bütün imkanlarını kendi çıkarları için kullananlara karşı mücadele veriyoruz. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmezsek bu canavara karşı başarılı olmamız imkansızdır."

16.43 Ali Haydar Öner kouşmasını yapmak üzeri kürsüye çıktı.

16.30 CHP Mersin Milletvekili İsa Gök konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

"Bu bir direniş hareketidir, cephe hareketidir. Cephayi kurmak isteyenler askeri müştereklerini belirlerler. Şu salonda farklı düşüncelerden arkadaşlarımız var. Tek düşünmemiz gereken olmazsa olmazımız, Atatürk ilkeleridir. Ülke işgal altındaysa, bizler kurucu meclisiz. Bu bir partiler üstü çalışmadır. Farklı siyasi parti ve düşüncelerden arkadaşım buradan yeniden diriliş için büyük önderin huzurunda birleşti."

16.25 Kamer Genç CHP Tunceli Millet Vekili konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

"Sevgili canlar bugün Türkiye yıkılmıştır. AKP ve arkasındaki emperyalist güçler tarafından.Yaptıklarının arkasında duramıyorlar. Dün Diyarbakır meydanında Türkiye Cumhuriyeti'ne meydan okuyanları gördünüz değil mi? Bunun karşısında hangi insanlar durdu? Durmadı. Bize önemli görev düşüyor. Karşımızdaki tehlikeyi atlatabilmek için iktidar olmamız gerek. Biz bu devlet sayesinde varız. M. Kemal bu ülkeyi kumaşaydı hangimiz var olurduk. Bu ülkeye can borcumuz var. Gerekirse canımızı feda ederiz."

15.50 İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı.
          "Onların Akil adamları var bizim de asil adamlarımız var! Bakın hepsi buradalar.."
          "Türk milleti ifadesini ağzımıza alamadığımız bir ülkede milli egemenlikten bahsedemeyiz!"
          "Bu topraklar cumhuriyete baş kaldırma toprakları değildir. T.C. yenilmez yenilen işbirlikçi iktidardır."
          "Cesedimizi çiğnemeden anayasayı değiştiremezsiniz."

16.20 Şahin Mengü kouşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

"Bizim töremizimde anlayışımızda diz çökmek yoktur. Sevri yırtıp lozanı yapanlarız. AKP kendisine dikta ettirilen, Açılım denilen olayı anlatamadıkları için akil adamlar komisyonu uydurdu. Akil olmak tarafsız olmayı gerektirir.Tükiye'de bugün aydın sorunu yaşamaktadır. Aydın ülke ne koşuldu olursa olsun doğruyu söylemeyi gerektirir. Bunların yaptığı hukusuzluğu biz bunları yargılarken yapmayacağız."

15.33 İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı.

"Merhaba Atatürkçüler, merhaba Ergenekoncular merhaba... Milletimizi demirden dağlara hapsettiler, o dağları deleceğiz, vatanseverlerimizi çıkaracağız hepimiz Ergenekoncuyuz. Milletin Atatürk'te birleşmesinden korktular Tayyip Erdoğan'lar Abdullah Gül'ler Fethullah Gülen'ler Amerikancılar, panik içindeler. İşin sihri Atatürk'te birleşmektir. 60 yıllık atalantik buluşmasında topraklarımızı bağımsızlığımızı kaybediyoruz onun için asyada birleşiyoruz. Yarını kurmak için bugünde birleşiyoruz. Atatürk'te birleşiyoruz. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşamak için atatürkte birleşiyoruz. Türk te kürt te olduğumuz için kardeş olduğumuz için atatürkte birleşiyoruz. Önümüzde iki büyük yakıcı görev vardır, "BOP eşbaşkanlığını" yıkmak! Güçlü Türküye için Türk ordusunu kurtarmaktır. Gün bugündür derhal harekete geçme zamanıdır. Yalnızca saltanatın sahiplerini değil saltanatın kendisini yıkacağız. Tayyip Erdoğan'lara buradan bir kez daha söylüyoruz, yıkılacaksınız, yıkılacaksınız, yıkılacaksınız! Milli merkezden Tayyip Bey çok korkuyormuş, korkmaya devam etsin. Bu bir söz değil bilgidir. Önümüzde 1 Mayıs var, işçi cephesinin direnişine destek için herkesi meydanlara davet ediyoruz!"

15.10 Eski devlet bakanı, Milli Anayasa Forum'u Ankara Temsilcisi Ufuk Söylemez konuşmasını yapıyor.

"Bu güzel 23 nisanda cumhuriyetimizin her yerinden koşarak coşkuyla ve heyecenla gelenler milli anayasa forumuna hoşgeldiniz.Ankaraya sel gibi aktınız, salonlaradan taştınız sizler atatürkün evlatları şu çılgın türkler olmalısınız kim size para verdi kimse kim size kumanya tişört şapka verdi kimse siz medya tarafından sansürlenerek geldiniz dedi ulusal kanal Silivri hasdala da selam olsunn! Cumhuriyetimizin üstünde kara bulutlar dolaşıyor onu dağıtmaya geldik şairin de dediği gibi Ankaranın taşına bak gözlerimin yaşına bak hainler akil olmuş gözlerimin yaşına bak. Biz burada Amerikancıların gericilerin yobazların işbirlikçilerin en korktuğu şeyi yapıyoruz sağ sol demeden atatürkte birleşiyoruz. 3-5 yıl önce bir araya gelmesi hayal edilemeyecek partiler insanlar atatürkte birleşiyor ne mutlu bize. Bu merkez demokratik Türkiye'yi yıkmak isteyenlere karşı milli bir duruştur. Türkiye ağır bir saldırı altındadır açık işgal dönemlerinde bile olmayan bir saldırı vardır o dönemde Kuvayi milliye vardı bugün de milli merkezimiz var.Milli merkez yüzde yüz Atatürkçüdür, yerlidir, ulusalcıdır, Atatürk milliyetçisidir, partiler üstüdür.
ekilir ekin geliriz
ezilir un geliriz
bir gider bin geliriz
beni vurmak kurtuluş mu! Bu topraklarda Mustafa kemaller tükenmez! Tüm milliler, Atatürkçüler gelin atatürkte birleşelim var olun sağolun"

14.50 Ali Topuz konuşma yapıyor.

14.35 Haluk Dural salonda olan konukların ismini okuyor. İşte büyük buluşmaya katılan isimlerden bazıları. CHP milletvekili Kamer Genç, CHP milletvekili Refik Eryılmaz, eski DSP milletvekili Gökhan Çapoğlu, CHP milletvekili Enis Tütüncü, CHP eski Başkan Vekili Hakkı Süha Okay, Eski Bakan Yaşar Okuyan, Eski Bakan Tayfun İçli, eski milletvekili Ahmet Ertürk, gazeteci Yavuz Selim Demirağ, eski milletveki Hasan Bağcı, Hüseyin Gürsal, eski CHP milletvekili Ali Koçal, eski milletvekili Rasim Çakır, CHP eski Ankara il başkanı Ali Yıldız, CHP PM üyesi Halit Toraman, CHP eski milletvekili Canan Arıtman, yazar Nihat Genç, DSP eski milletvekili Yücel Erdener, CHP Kadın Kolları yöneticileri ve Canan Kumbasar, İİ Genel Başkan vekili Hasan Basri Özbey, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, DSP eski vekili Hasan Macit, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ulusal Kanal genel müdürü Adnan Türkkan, tiyatro sanatçısı Suzan Aksoy, AKUT Başlkanı Nasuh Mahruki, yazar Meriç Velidedeoğlu, sanatçılar; Yavuz Top, Engin Ayça, Hüseyin Haydar, emekli komutan Noyan Umruk, Engelliler Federasyonu Başkanı Turhan İçli, Silivri çadır nöbetinin sorumlusu(Silivri valisi) Hıdır Hokka, Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Ali Gül, DYP Eski vekili Halit Su, eski Milletvekili Bülent Aratlı, emekli Tuğgeneral Ramiz İlker, sanatçı Ekrem Kahraman, yönetmen Faik Akıncı, ADD Avrupa Birliği Genel Başkanı Ahmet Demirağlı, Gazi Üniversitesi eski rektör yardımcısı Tülin Oygür.

14.33 Levent Kırca ve TGB Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım'ın mesajı okunuyor. Salon, "Yaşasın Türkiye Gençlik Birliği" sloganlarıyla inliyor.

14.32 Emine Ülker Tarhan ve Tansel Çölaşan'ın gönderdiği mesajlar okunuyor.

14.30 Hasan Atilla Uğur ve Hasan Ataman Yıldırım'ın mesajları okunuyor

14.25 İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Silivri Zindanından gönderdiği mesaj okunuyor.Salonda "yeminler edildi yıkılacak Silivri" sloganları atılıyor.

14.10 Milli Anayasa Forumu yöneticisi Hüsamettin Cindoruk açılış konuşmasını yapıyor. Cindoruk, bugünkü birlikteliği 23 Nisan 1920'deki azimle biraraya geldiğini belirtti.

14.00 İstiklal Marşı'nın okunmasıyla Milli Anayasa Kurultayı başladı.

www.tgb.gen.tr


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.