MHP\'li Yalçın: Medyada neredeyse tek seslilik hâkimdir.

MHP’nin 14 Eylül Cumartesi günü Elazığ’da gerçekleştirdiği “Kardeşlik” temalı açık hava toplantısında buluşan yüzbinlerin coşku ve heyecanı, yandaş medya tarafından gündemden gizlenmeye çalışılmıştır.

 

Halkın MHP mitinglerine gösterdiği ilgiden rahatsız olan hükümet, bu teveccühü kamuoyundan kaçırmak için her türlü yola başvurmaktadır. AKP iktidarı, yandaş medyaya “MHP mitinglerini haber yapmayın” talimatı vermekte, geri kalanların da ensesinde boza pişirmektedir.

 

Bir iki istisna dışında Elazığ Mitingimiz televizyonlardan canlı yayınlanmamış, haber bültenlerinde de kamuoyuna yeterince yansıtılmamıştır. Ertesi gün ise sanki MHP mitingi hiç olmamış gibi basılan gazetelerde Elazığ Mitingine yer verilmemiştir. Buna karşılık Başbakan Erdoğan’ın MHP mitingiyle aynı gün Adıyaman’da yaptığı konuşma kesintisiz ve canlı olarak yayınlanmıştır.

 

Ne hikmetse Başbakan Erdoğan özellikle MHP mitinglerinin yapıldığı günlerde, hattâ aynı saatlerde açık hava toplantıları düzenlemekte, adeta MHP mitinglerine perde oluşturmak için gayret göstermektedir.

 

Parlamentoda temsil edilen MHP’ye karşı bizzat iktidar tarafından yürütülen bu sansür kampanyası, kabul edilemez bir durumdur. Türk basını, Sultan İkinci Abdülhamit döneminde yaşanan ve geniş araştırmalara konu olan sansürden bile daha ezici ve utanç verici bir hükümet baskısıyla karşı karşıyadır. Medyada neredeyse tek seslilik hâkimdir. Gazete ve televizyonların çoğu tamamen iktidar borazanı hâline getirilmiştir.

 

Basında tek seslilik; anti demokrat bir anlayışın, dikta hevesinin ve hoşgörüsüzlüğün daniskasıdır. Muhalefetin sesini yok farz eden ve farklı fikirlerin halka paylaşılmasına en ufak tahammülü olmayan bir iktidarın ‘daha fazla demokrasi’, ‘ileri demokrasi’ gibi sloganları tam bir aldatmacadır. Milletimiz, böyle sakat zihniyete sahip bir hükümetin başı tarafından sözde demokratikleşme paketinin açıklanmasını ancak gülerek seyredecektir.

 

AKP iktidarı MHP’yle ilgili haberleri sansürletirken, bölücü başının taleplerini yerine getirmek için gecesini gündüzüne katmakta, yandaş basını da kamuoyunu ikna etmesi için seferber etmektedir.

 

MHP’nin seçim çalışmaları ve açık hava toplantılarıyla ilgili bu kabul edilemez ayrımcılık ve sansür, iktidarın partimizden korkusunu ele vermektedir.

 

  Hükümet ve yandaş medya MHP’nin yükselişini es geçebilir, ama halk, Elazığ’da toplanan yüzbinleri görmezden gelmeyecektir.  Elazığ’daki Kardeşlik Mitingi öncesinde yörede parti temsilcilerince yapılan temaslar ve bölge halkının gösterdiği teveccüh, AKP’nin güneşi balçıkla sıvamasının mümkün olmadığını ortaya koymaktadır.

 

Diğer taraftan Elazığ Mitingi, AKP’nin partimiz hakkındaki suçlama ve ithamlarının yersizliğini de ispatlamıştır. Elazığ’da; doğulusu ve batılısıyla, kuzeylisi ve güneylisiyle bütün Türk milleti MHP çatısı altında buluşup bütünleşmiştir. Partimizin yöneticileri, mensupları ve teşkilatlarımız; medya üzerindeki baskılara, sansüre rağmen halkla kucaklaşmaya devam edecek; il il, ilçe ilçe, köy köy temaslarını sürdürerek bu işbirlikçi iktidarın günahlarını anlatmaya devam edecektir.

 

AKP hükümetinin tek sesliliği dayatan, tek adam sistemini özendiren tutumunu ve medya üzerindeki baskılarını şiddetle kınıyoruz. MHP’nin sesini kısmaya, halka buluşup kucaklaşmasını kamuoyundan saklamaya çalışanlara en iyi cevabı milletimizin sandıkta vereceğine inanıyoruz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibrahim diri 5 yıl önce

MHP nin durumu farklımı,bizim yapımızda tek sesli,tek şefli bir yapı değilmi eleştirilerinin bir değeri olması için parti içi demokrasi olmalı