MHP'li Vural:AKP yolsuzluk ve yozlaşma iktidarıdır

VIP Torpil listesinin AKP’nin yolsuzluk ve yozlaşma iktidarı olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen Vural, milli irade hırsızlığıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Vural, AKP’nin önümüzdeki seçimlerde de vatandaşın oyunu çalmak için her yolu deneyeceğini söyledi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

EY DAVUTOĞLU! HODRİ MEYDAN SANA 17-25 ARALIK SÜRECİYLE İLGİLİ DELİLLERİ HALLET ÖNCE

Davutoğlu’nu tebrik ediyorum, yılın esprisini yaptı. Bu kadar büyük espri yapılmaz. Rüşvet ve yolsuzluğun üzerini örtmek için bu münafık siyasetin tipik alametlerinden biridir biliyorsunuz. Bir yandan rüşvet ve yolsuzluğa yol verirler, diğer yandan rüşvet ve yolsuzlukla mücadele ediyormuş gibi bu süslü lafları kullanırlar. Yahu sen rüşvet ve yolsuzluğu bulanları sürdürdün. İhbar eden olur mu, vallahi yarın öteki gün ihbar edenler başıma bir şey gelir diye korkusundan ihbar edemez zaten. Savcılar perişan, adli kolluk perişan. Meclis’teki Milletvekilleri perişan. Dolayısıyla yolsuzluk ve rüşvetle ilgili ben açıkça ihbar ediyorum: 17-25 Aralık süreciyle ilgili ey Davutoğlu hodri meydan sana. Bütün deliller ortada. Sen önce bunu bir hallet bakayım.

RÜŞVET VE YOLSUZLUĞA BOĞAZLARINA KADAR BATMIŞ ZİHNİYETİN ŞEFFAFLIK İDDİASI GÜLÜNÇ

Nasrettin hoca bir ayıp yapıyor, sandalyeye gidiyor bakıyor ya, işte bunlar da gıcırtı. Rüşvet ve yolsuzluğa boğazlarına kadar batmış bir zihniyetin, şeffaflık iddiası son derece gülünçtür. Eğer bu konuda gerçekten samimilerse Halep oradaysa, arşın burada. Meclis Soruşturma Komisyonu’nun raporuna karşılık Yüce Divan oylaması yapılacak buyrun hodri meydan herkese açık bir şekilde yargı sürecini başlatın. Açık bir meydan okuyorum kendisine.

VIP TORPİL LİSTESİ AKP’NİN YOLSUZLUK VE YOZLAŞMA İKTİDARI OLDUĞUNU ORTAYA KOYUYOR

Her yer yolsuzluluk, her yer yozlaşma. Özgürlüklerimizi çaldılar, ihaleleri çaldılar, kadroları çaldılar, Akrabayı kollama partisi haline gelmiş yazık. Maalesef AKP’ye oy verenler işsiz. Ancak onların irade verdikleri kimseler yakınlarını işe alıyorlar. Bu Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının bir yolsuzluk ve yozlaşma iktidarı olduğunu gayet açık ve net ortaya koyuyor. Milletin iradesini alıp, milletin menfaatine aykırı adımlar atmak AKP’nin şiarı haline gelmiştir. Bu VIP torpil listesi açıkçası nasıl bu AKP’nin adaletten uzak ve kalkınmayı da sadece çevresindeki birkaç kişinin kalkınması olarak algılayan bir iktidar olduğunu ortaya koyuyor.

Mehmet Metinerden Çok İlginç TORPİL İTİRAFI

DİNİMİZİ BU İŞLER İÇİN KAMUFLE ETMEK ŞİRKTİR

İnanç hortumculuğu yapıyorlar. Doğrudan doğruya bizim dinimizi bu işler için kamufle etmek bir şirktir, dinimize, Müslüman’a hakarettir. Böyle bir şey kabul edilemez. Bu zihniyet açıkçası İslam’a düşman olanları, nasıl İslam’ı değersizleştiren bir yaklaşım içerisinde gösteriyorsa, İslam’ı terörizmin bir şeyi olarak gösteriyorsa, bu zihniyet de islamofobinin bir yansımasıdır. AKP bizzat islamofobinin kaynağını teşkil ediyor. Bir yozlaşmayı, bir haksızlığı, bir ayetle kamufle edenler islamofobiye hizmet ediyor.

SAVCILAR NEDEN HAREKETE GEÇEMİYOR?

Bu savcılar nerede, böyle hukuk devleti mi olur? Bıraksınlar cübbelerini. Bilmem nerede birisine hakaret oldu mu soruşturma başlatıyorlar ama biliyorsunuz rüşvet ve yolsuzluk oylamasının yapılacağını ilanlarla tehdit edenler, bu kişilere fitne, fesat, darbe girişimcisi diyenler hakkında Cumhuriyet Savcıları ne iş yapar ya? Cumhuriyet Savcıları AKP’yi koruma kollama savcısı mı? Bu kadar hukuka aykırı işler yapılıyor bunlar ihbar kabul edilmez de, savcılar takip etmiyorsa neyi takip ediyorlar bunlar. Maalesef Türkiye’de yargı tamamen siyasal iktidarın güdümüne girmiştir.

MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞI VE SEÇİM HİLESİ

SEÇİM HİLESİYLE İLGİLİ İTİRAFLAR DOĞRU

Devlet doğrudan doğruya seçimlerde taraf olmak suretiyle Adalet ve Kalkınma Partisi lehine çalışan bir sistem oluşturmuştur. Bu sistemin muhakkak millet lehine değiştirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Ben seçimlerde yapılan hilelere şahit olmuş bir kimseyim. Ben Türkiye’deki seçim sisteminin yürütmenin önemli güdümünde ve baskısında gerçekleştiğini ve manipülasyon da gerçekleştiğini bilen bir kimseyim. Yaşadıklarım da bu baskıları ve manipülasyonları, bu yapılanları doğru gösteriyor. Başka adreslere ışınlanan seçmenler gördük, olmayan tavuk kümeslerine yazılan seçmenleri gördük. Bunlarla ilgili gözlemlerim de bu iddiaların doğruluğunu ifade ediyor tabi ki.

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE DE VATANDAŞIN OYUNU ÇALMAK İÇİN HER YOLU DENEYECEKLER

Alışmış kudurmuştan beterdir. İktidarı ellerinden kaptırmamak için önümüzdeki seçimlerde de her yolu deneyeceklerdir. Ama bu konuda bütün milletim oyuna sahip çıkmasını bilmelidir. Elbette bu yöntemleri kullanmaya devam edeceklerdir. Sadece sandıkta değil, sandığa giden yolu da çarpıtmak suretiyle, manipülasyon yapmak suretiyle vatandaşın oyunu çalmak için her türlü gayreti sarf edeceklerdir. Bu konuda PKK’yla işbirliği yapmak da dahil, danışıklı dövüşle, bunlar İsrail’le de işbirliği yaparak, açıkçası seçmenin düşüncelerini değiştirmek için bir algı operasyonu gerçekleştirebilirler. Artık milletimizin bu yalanlara hem karnı hem gözü tok olması lazım.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.