MHP\'li Büyükataman:

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Sözde açılım projesi" ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bulundukları suç duyurusuna takipsizlik kararı verilmesine tepki gösterdi. Şikayeti MHP'nin yapmasına rağmen, kararın kendilerine tebliğ edilmediğini ifade eden Büyükataman çözüm süreci dahilinde atılan tüm adımların, tüm girişimlerin ve tüm tekliflerin gayri hukuki ve gayri meşru olduğunun altını çizdi. Büyükataman, süreçte PKK'nın toparlanmasına, militan açığını takviye etmesine göz yumulduğunu öne sürdü. ANKARA(ANKA)- MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Sözde açılım projesi" ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bulundukları suç duyurusuna takipsizlik kararı verilmesine tepki gösterdi. Şikayeti MHP'nin yapmasına rağmen, kararın kendilerine tebliğ edilmediğini ifade eden Büyükataman çözüm süreci dahilinde atılan tüm adımların, tüm girişimlerin ve tüm tekliflerin gayri hukuki ve gayri meşru olduğunun altını çizdi. Büyükataman, süreçte PKK'nın toparlanmasına, militan açığını takviye etmesine göz yumulduğunu öne sürdü.
Açıklamasında 14 Mayıs 2013 tarihinde, 63 sözde akil insanlar heyeti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını anımsatan, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Başvuruya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "kovuşturma yapılmasına yer olmadığına" dair karar verildiğini öğrendiklerini söyledi.
Savcılığın aldığı, kovuşturma yapılmasına yer olmadığına" dair kararının, şikâyeti yapanın Milliyetçi Hareket Partisi olmasına rağmen partilerine tebliğ edilemediği belirten, Büyükataman şikâyet edilenlere, Ceza Muhakemesi Kanununa aykırı olarak şüpheli sıfatının verilmemiş olmasını da eleştirdi.
Çözüm süreci dâhilinde atılan tüm adımlar, tüm girişimler ve tüm teklifler gayri hukuki ve gayri meşru olduğunu belirten Büyükataman açıklamalarını şöyle sürdürdü:

-"TÜRKİYE ADIM ADIM UÇURUMA SÜRÜKLENİYOR"-

"İktidar sahipleri, kimi zaman demokratik açılım, kimi zaman milli birlik ve kardeşlik, kimi zaman da çözüm süreci mahlaslı zehirli projelerle bölücülüğe siyasi ve hukuki meşruiyet aramaya devam etmektedir. Millî ve üniter nitelikli Türkiye Cumhuriyeti Devleti; sözde "demokratikleşme, özgürleşme, barış, süreç, çok kültürlülük, alt kimliklerin tanınması, siyasi statü talepleri" gibi kavramlarla parçalanmanın eşiğindedir. Türk milletinin "bölücübaşı, bebek katili, İmralı canisi" gibi sözlerle andığı; adını ve soyadını dahi söylemeye tiksindiği hain, iktidar tarafından bir şahsiyet hâline getirilmiştir. AKP iktidarı, el ele tutuştuğu kanlı örgütün bölücübaşı ve militanlarıyla birlikte Türkiye'yi adım adım ayrışma uçurumuna sürüklemektedir."

-"KARAKOLLAR TACİZ ATEŞİ ALTINDA"-

Suç duyurumuza esas teşkil eden konuların, terörle mücadele ve terörü bitirmek amacıyla yapılan siyasi faaliyetler olduğu ve isnat edilen suçların unsurlarının oluşmadığı vurgulanmaktadır. "Tabut gelmiyor, analar ağlamıyor, çatışma olmuyor, barış kazanıyor, çözüm ilerliyor" propagandasıyla kanlı terör örgütü PKK'nın toparlanmasına, militan açığını takviye etmesine göz yumulmuştur. PKK'lı teröristler tarafından yollar kesilmekte, vergi adı altında haraç toplanmakta, kimlik kontrolleri yapılmakta, insan kaçırılmakta, baskınlar düzenlenmekte, karakollar taciz ateşi altında tutulmaktadır. Suç unsurunun oluşması için daha ne olmalıdır? Ülkemizin bir bölümünde ayrı bayrak ve tel örgülerle belirlenmiş sınırlar mı oluşmalı, yoksa binlerce askerimiz daha mı şehit olmalıdır?"
Büyükataman verilen kararlarda siyasi bir baskı unsuru oluşmuşsa, bunun da hesabının günü geldiğinde adil Türk yargısı tarafından sorulacağını söyledi.(ANKA)
(HSN/ÖZK)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.