MHP Zeytinburnu iftarında Gönül seferberliği ilan edildi!

MHP Zeytinburnu’nun yeni ilçe yönetimi, ilk etkinliğini Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor Ve Yaşam Köyü’nde düzenlediği iftar programıyla gerçekleştirdi. MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu’nun da katılığı programa Ülkücü Hareket, yoğun katılım gösterdi.

MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığını devralmalarının ardından yoğun bir faaliyet dönemi içerisine giren yeni ilçe yönetimi düzenlediği iftar programına MHP İstanbul İl Yöneticileri, Zeytinburnu Ülkü Ocakları, Zeytinburnu Ülkücü İşçiler Derneği, Avrupa Yakası Rom Balkan Göçmenleri Kültür Dayanışma Derneği, Zeytinburnu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Doğu Türkistan Gençlik ve Kültür Derneği, Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği’nin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderi katıldı.

 

Ülkücü Harekete Gönül Vermiş, Çile Çekmiş, Hizmet Etmiş Tüm Kesimlere Açık Çağrı

 

Yeni ilçe başkanı Reşat Ok, iftarın ardından yaptığı konuşmada Ülkücülere kardeşlik, uhuvvet ve birlik mesajları vererek gönül seferberliği çağrısında bulundu. MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok, konuşmasının devamında sözlerine şöyle devam etti:

“Zeytinburnu İlçe Teşkilatı olarak Zeytinburnu’nda ilk hedefimizin önce Ülkücü Hareketi ardından da toplumu içerden ve dışarıdan kuşatıcı ve kucaklayıcı bir gönül seferberliğini başlatmak olduğunu ilan ediyorum. Bu vesileyle bugün için en büyük ihtiyacımızın kendi içimizde kaybettiğimiz, sonra körler gibi el yordamıyla aradığımız, aradıkça da kaybını derinleştirdiğimiz kardeşlik, uhuvvet ve birlik gibi yüce duygular olduğunu ifade ediyor ve bunun Zeytinburnu’nda Ülkücü Harekete gönül vermiş, çile çekmiş, hizmet etmiş tüm kesimler için açık bir çağrı olarak kabul edilmesini arzu ediyorum.”

 

“Zeytinburnu’nda her Ülkücü, davasının görevlisidir.”

 

Artık MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatının tüm Ülküdaşlarının görüş ve eleştirilerine açık, ortak aklı esas alan bir prensiple idare olunacağına dikkat çeken Reşat Ok, “Ülkücü-Milliyetçi Hareketin, Zeytinburnu’nda yeniden inşası ve inkişafı için karşılık beklemeden, mükafat istemeden Ülkücü Hareket içerisindeki kırgınlıkları küskünlükleri ortadan kaldırmayı amaçlayan ve Ülküdaşlık hukukunu kavga ve ayrılığın üzerinde tutan bir hareket tarzını an itibariyle her ülkücünün vazife edinmesini rica ediyorum. Artık Zeytinburnu’nda her Ülkücü, davasının görevlisidir. Kimseden kendisine görev vermesini beklemeden harekete geçmeli ve Ülkücü Hareketin Zeytinburnu’ndaki siyasi motivasyonu için gayret göstermelidir” dedi.

 

 

Büyük Hedef İçin İki Aşamalı Eylem Planı

 

MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Ok, ilan ettiği gönül seferberliği hedefine ulaşabilmek için iki aşamalı bir eylem planı yaptıklarını bunun ilk ayağının Ülkücü Hareketin kucaklaşması, ikinci ayağının ise Milliyetçi Hareketin Zeytinburnu ile kucaklaşması olduğunu ifade etti. Bu doğrultuda MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı’nın, yerel siyasette etik ve ahlaki ölçütlerin korunması ve yeniden inşa edilmesinde önemli roller üstleneceğine dikkat çeken Reşat Ok, “Kendini sen-ben kavgasına kaptırmış, bütün kavgası nefsanî saadet ile mal ve mülk kazanmaktan ibaret olan, gece ve gündüz küçük dünyevi hesaplar peşinde koşan, makam, mevki ve şöhret arayan; vatanı, milleti ve bayrağı tahrip edilirken masasından ve kasasından başka tasası olmayan kesimlerin Zeytinburnu’nda

kamuoyu oluşturmaya ve gelecek tayin etmeye çalışmaları mümkün olmayacaktır. Zira bu kesimler Milliyetçi Hareketin yerel siyasette yeniden inşa edeceği ahlak ve etik değerlerden kurulan manevi bariyerlere toslayacaktır. MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatının Zeytinburnu ile kucaklaşmak için benimseyeceği bir diğer konu ise sosyal sorumluluk projeleri olacaktır. Bu kapsamda MHP, Zeytinburnu’nun yerel sorunlarını tespit etme ve çözüm yolları üretme konusunda aktif roller üstlenecek, bu konuda toplumsal algının oluşmasına katkıda bulunacaktır. Bununla birlikte MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarından hareketle ülkemizin toprak bütünlüğünü ve halkımızın manevi değerlerini hedef almayan tüm siyasi görüşten vatandaşların sorunlarına karşı da siyasetin meşru dairesinde çözüm odaklı bir yaklaşımı savunacaktır” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.