MHP MYK Toplantısından Muhalefete Gözdağı Çıktı!

 Toplantılarda 7 Haziran sonrası yaşanan gelişmelerin konuşulduğunu belirten Semih Yalçın, olağanüstü kongre taleplerinin partiyi zayıflatma girişimi olduğunu iddia etti.

İşte Yalçın'ın Yazılı Açıklaması: 

 MHP’nin dün (14 Kasım 2015) yapılan MYK ve bugün (15 Kasım 2015) gerçekleştirilen il başkanları toplantılarında 7 Haziran’dan bu tarafa gelişen gündem konuları değerlendirilmiş, 1 Kasım Seçimlerinin sonuçları masaya yatırılmıştır.

MYK toplantısında ayrıca MHP Başkanlık Divanında boş olan iki üyelik için seçim yapılmıştır. Buna göre Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Dış İlişkiler ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına da Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ getirilmiştir. 

Bugünkü toplantıda ayrıca il başkanlarının seçim sonuçlarına ilişkin raporları alınmıştır. 1 Kasım Seçimlerinin sonuçları üzerinde ilk günden itibaren başlatılan çalışmalar, MYK ve il başkanları toplantılarında etraflıca ve bütün yönleriyle değerlendirilmiştir. MHP’nin aldığı sonuçların nedenleri, objektif kriterler ışığında çeşitli yönleriyle analiz edilmiştir. Önümüzdeki dönemde bu konuda atılması gereken adımlar ve belirlenecek yol haritası üzerinde durulmuştur.

Elbette 1 Kasım Seçimleri ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir. Ancak seçim münakaşalarının yerini, Türkiye’nin seçimler dolayısıyla ötelenen sorunları ve yoğun ülke gündemi almıştır. Bunların başında terörle mücadele, başkanlık tartışmaları, hukukun siyasallaştırılması, basın özgürlüğü, ekonomik darboğaz ve dış politika gibi konular gelmektedir. Bütün bunların yanında, bir de suni gündem maddesi olarak sıcak tutulmaya çalışılan, partimizi hedef alan tartışmalar yer almaktadır. Bu konu Anayasa ve rejim değişikliği dayatmalarının varacağı yerle yakından ilgilidir. 1 Kasım Seçimleri geride kalmasına rağmen partimizin tartışmaların odağında tutulmasının sebebi burada aranmalıdır. 

Rejim tartışmalarının gölgesinde girilen 1 Haziran Seçimlerinde milletimizin verdiği mesajların unutulmaması gereklidir. 1 Kasım Seçimlerinin sonuçlarına güvenerek yeniden bu tartışmaların alevlendirilmesi, partimizce büyük bir dikkat ve titizlikle takip edilmektedir. Türkiye toplumsal dinamikleri hassas ve zenginlik kaynakları sınırlı bir ülke olduğundan, otoriter bir yönetim macerasını kaldıracak durumda değildir. O bakımdan; ülkemizin refahını ve bölgedeki varlığını parlamenter demokraside kalarak sürdürebileceğine inanan MHP’nin, bu bağlamdaki açık tutumunun devamı büyük önem arz etmektedir. 

MHP siyasette ilkeli duruşunu sürdürecek, doğruları söylemeye ve savunmaya devam edecektir. Partimizin zayıf düşürülme çabaları sonuçsuz kalacaktır. Yapıcı ve iyi niyetli eleştiriler dikkate alınacak ama maksatlı tenkit ve karalama kampanyalarına da sessiz kalınmayacaktır.

Anahtar Kelimeler:
Semih YalçınMhp Myk
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KÜRŞAT46 2 yıl önce

80=20 ikisi de aynı deniyor mu acaba
Haklı eleştirilere saygı duyulmalı. Gereği yapılmalı

Avatar
delikurt 2 yıl önce

bu açıklamaları yıldıray çiçekte yapardı. sen o musun o sen mi

Avatar
delikurt 2 yıl önce

2009 rakamından 40 *ı bulmak için 6 yıl çok çalıştınız. 5 ayda 80 vekili 40* düşürdünüz.

Avatar
sahan 2 yıl önce

PArti la bu.. Herhalde muhalefet olacak, aday olacak, Bahçeli şeyh falan mı ki ölmesini beklioyruz.